Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-04-01, 16:43 Autor: Monika Matuszkiewicz

Iwona Solisz nową dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego? To była wojewódzka konserwator zabytków

Iwona Solisz [fot. Barbara Więcek]
Iwona Solisz [fot. Barbara Więcek]
Muzeum Śląska Opolskiego [fot. MŚO]
Muzeum Śląska Opolskiego [fot. MŚO]
Muzeum Śląska Opolskiego będzie miało nowego dyrektora. Na stanowisko to została rekomendowana przez komisję konkursową Iwona Solisz. Taką decyzję podjęto dzisiaj (01.04) podczas drugiego posiedzenia komisji.
Po rozmowach z kandydatami podjęto decyzję o udzieleniu rekomendacji Iwonie Solisz, która w latach 2008-2017 była wojewódzkim konserwatorem zabytków w Opolu. Z wykształcenia jest zabytkoznawcą, ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest także ekspertem w obszarze dziedzictwa kulturowego wsi oraz ochrony krajobrazu kulturowego. Pracuje społecznie jako członek stowarzyszeń: Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków.

Dodajmy, że oprócz obecnej dyrektorki do konkursu zostały dopuszczone jeszcze trzy inne osoby. Były to Dorota Pociask-Frącek, Dorota Michniewicz-Rybarz, Wojciech Dominiak.

W skład komisji konkursowej wchodzili: Zbigniew Kubalańca, Magdalena Stodoła, Agnieszka Kamińska, dr Violetta Rezler-Wasielewska, dr Bartosz Kuświk, prof. Stanisław Nicieja, prof. Mirosław Lenart, dr Michał Niezabitowski, Jarosław Gałęza, Elwira Holc i dr hab. Dariusz Bajno.

Kandydaturę musi zatwierdzić jeszcze zarząd województwa.

Kultura i rozrywka

2021-05-11, godz. 21:25 WBP w Opolu: pierwsze w tym roku spotkanie autorskie z udziałem publiczności Gościem kolejnej odsłony akcji „Zaczytane Opolskie” był ceniony dramaturg i eseista Andrzej Stasiuk. To laureat m.in. Literackiej Nagrody Nike. Jego książki… » więcej 2021-05-11, godz. 15:30 Opolskie zaczyta się na wiosnę i jesień. Dużo spotkań autorskich przed nami! Trwa akcja 'Zaczytane Opolskie'. Biblioteki w całym regionie odwiedzają twórcy literatury prezentując swoje książkowe premiery. W tym roku inicjatywa gości… » więcej 2021-05-10, godz. 21:50 W weekend 13. Noc Muzeów w Opolu. Opolskie instytucje zapraszają "Mimo wszystko" stacjonarnie i online 'Mimo wszystko' - to hasło tegorocznej 13. Nocy Muzeów w Opolu. W ten sposób opolskie placówki kulturalne sygnalizują, że choć w reżimie sanitarnym, to… » więcej 2021-05-10, godz. 20:59 Wiele sensacyjnych doniesień o Lewie Nieludzkim. Tomasz Różycki gościem MBP w Opolu Tomasz Różycki był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Poeta, eseista, pisarz i tłumacz opowiedział o swojej najnowszej książce 'Ijasz'. » więcej 2021-05-10, godz. 13:00 "Ijasz" w bibliotece. Tomasz Różycki opowie o nowej książce Tomasz Różycki będzie dziś (10.05) gościem spotkania online Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Opowie o najnowszej książce 'Ijasz', która łączy… » więcej 2021-05-10, godz. 10:32 Ostatni moment na zgłaszanie udziału w konkursie wiedzy o nyskich fortyfikacjach. Zainteresowani muszą odpowiedzieć… Ostatni dzwonek dla chcących sprawdzić swoją wiedzę na temat nyskich fortyfikacji. Jeszcze tylko do dziś (10.05) można zgłaszać chęć udziału w konkursie… » więcej 2021-05-08, godz. 17:00 Nie ma szans na tegoroczne Dni Kluczborka. Lipcowe Dni Olesna pod znakiem zapytania, ale jest jeszcze szansa Nie będzie tegorocznych Dni Kluczborka. W Oleśnie władze czekają na rozwój sytuacji epidemiologicznej. » więcej 2021-05-07, godz. 16:56 Muzyka H.M. Góreckiego w hołdzie Ślązakom poległym w powstaniach Koncert upamiętniający 100. rocznicę III powstania śląskiego przygotowała dla melomanów Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera. Z uwagi na obowiązujące… » więcej 2021-05-06, godz. 17:00 "Zahuczały góry, zaszumiały lasy". Premiera singla zespołu Zakuka 'Zahuczały góry, zaszumiały lasy' - to tytuł singla zespołu Zakuka, który w czwartek (6.05) ma swoją premierę. Autorami i wykonawcami piosenki, która… » więcej 2021-05-06, godz. 10:39 Robert Więckiewicz zagra "Behawiorystę". Poznaliśmy obsadę serialu, który będzie kręcony w Opolu W tytułową rolę byłego prokuratora i eksperta z zakresu komunikacji niewerbalnej, który będzie tropił groźnego przestępcę, wcieli się Robert Więckiewicz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »