Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-03-04, 13:07 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Nysa: przed nami wernisaż fotograficzny Tadeusza Parceja z udziałem autora

Fragment plakatu promującego wydarzenie
Fragment plakatu promującego wydarzenie
Tadeusz Parcej podczas wernisażu w Opolu [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Tadeusz Parcej podczas wernisażu w Opolu [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
"Na każdy dzień" - to tytuł wystawy czasowej, którą od soboty będzie można podziwiać w Muzeum Powiatowym w Nysie. Ekspozycję tworzyć będą prace opolskiego fotografa Tadeusza Parceja. Jak zaznacza Edward Hałajko, dyrektor muzeum i jednocześnie kurator wystawy, to pierwsze tego typu wydarzenie po wielomiesięcznej przerwie i tym samym pierwsze po wznowieniu możliwości zwiedzania nyskiej instytucji.
- Wernisaż odbędzie się oczywiście w takiej formie reżimu sanitarnego, ale pewne drobne atrakcje też będą do tego dołączone - zapowiada Edward Hałajko. - Na tę wystawę składają się czarno-białe fotografie, które artysta ujmuje w sposób dla niego szczególny: architekturę, przy czym na pierwszy rzut oka, wcale to nie wygląda jak jakieś detale architektoniczne, a czasami jak jakieś posągi rycerzy czy jakaś cała armia na przykład. To tylko tak zdradzę kilka drobnych szczegółów, ponieważ zachęcam do tego, żeby przyjść i zobaczyć.

Wernisaż z udziałem autora prac zaplanowano na sobotę (06.03) na godzinę 11:00 w Muzeum Powiatowym w Nysie. Samą ekspozycję będzie można natomiast oglądać do 14 maja. A więcej na temat wystawy, ale też bieżącej pracy nyskiego muzeum w czwartkowej (04.03) audycji "Rewiry kultury". Ze szczegółami dotyczącymi wystawy oraz zasad odwiedzania muzeum, z uwzględnieniem bezpieczeństwa sanitarnego, można się także zapoznać odwiedzając stronę internetową instytucji.
Edward Hałajko

Kultura i rozrywka

2021-04-17, godz. 19:00 "Zachodni wiatr" w Galerii Aneks. Wystawa Pauliny Ptaszyńskiej 'Zachodni wiatr' to instalacja Pauliny Ptaszyńskiej, którą można oglądać w Galerii Aneks przy placu Teatralnym w Opolu. Artystka jest wykładowczynią Wydziału… » więcej 2021-04-17, godz. 15:57 Wystartował pierwszy numer Literackiego Kwartalnika Fantastycznego „O!Fka!” To bezpłatna i łatwo dostępna propozycja czytelnicza od członków Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix. Nazwa kwartalnika nawiązuje do naszego regionu, a dokładnie… » więcej 2021-04-17, godz. 07:30 Portrety z pasją - poznaj twórców z gminy Kolonowskie nie wychodząc z domu Twórców i artystów mieszkających w gminie Kolonowskie oraz ich dzieła można poznać bez wychodzenia z domu. Cykl „Portrety z pasją” to filmy przedstawiające… » więcej 2021-04-16, godz. 14:30 Konkurs recytatorski „Jugend trägt Gedichte vor” Jeszcze tylko tydzień mają chętni do zgłoszenia się do konkursu recytatorskiego w języku niemieckim organizowanym przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne… » więcej 2021-04-15, godz. 18:30 "Zachodni wiatr" powieje w Galerii Aneks Zmienia się ekspozycja w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Od piątku (16.04) będziemy mogli zobaczyć projekt Pauliny Ptaszyńskiej zatytułowany… » więcej 2021-04-15, godz. 15:00 W Filharmonii Opolskiej trwa nagranie koncertu online Filharmonia Opolska, jak inne instytucje kultury pozostaje zamknięta, ale nie zapomina o melomanach. Nagrywa najbliższy koncert kameralny. » więcej 2021-04-15, godz. 13:15 Opole ponownie "zagra" w serialu! Tym razem czas na ekranizację powieści Remigiusza Mroza - Finalizujemy umowę ze stacją TVN dotyczącą produkcji 'Behawiorysty' na podstawie powieści Remigiusz Mróz. Serial będzie można oglądać na platformie… » więcej 2021-04-15, godz. 13:15 Okolicznościowe monety upamiętniające trzecie powstanie śląskie Narodowy Bank Polski upamiętnił 100. rocznicę trzeciego powstania śląskiego. Z tej okazji bank centralny wyemitował złotą monetę o nominale 200 złotych… » więcej 2021-04-15, godz. 09:00 Odrestaurowano dwie kaplice boczne w Katedrze Opolskiej W Katedrze Opolskiej zakończyły się kolejne prace konserwatorskie. Tym razem renowacje przeszły dwie kaplice boczne, a dokładniej kaplica św. Jadwigi oraz… » więcej 2021-04-14, godz. 15:10 W lesie koło Pokrzywnicy znaleźli toporek z brązu, ma ok. 3 tysięcy lat [ZDJĘCIA] Łukasz Wawrzyńczyk, pasjonat historii i leśniczy, wspólnie ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym „Relikt” prowadził wczoraj (13.04) poszukiwania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »