Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-11-12, 19:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Premiera reportażu "SBB. Trzy żywioły" już w piątek w Radiu Opole

SBB w Filharmonii Opolskiej. Koncert zorganizowany z okazji 40-lecia wydania „Welcome” [fot. Marek Bohdan]
SBB w Filharmonii Opolskiej. Koncert zorganizowany z okazji 40-lecia wydania „Welcome” [fot. Marek Bohdan]
Piotr Moc [fot. Wojciech Szczepanik]
Piotr Moc [fot. Wojciech Szczepanik]
50-lecie SBB. Wolność z Nami!
50-lecie SBB. Wolność z Nami!
"SBB. Trzy żywioły" to tytuł reportażu, który w piątek (13. listopada) będzie miał swoją premierę na antenie Radia Opole. Jego pomysłodawcą i producentem jest prezes oraz redaktor naczelny naszej rozgłośni - Piotr Moc, a twórcami Witold Sułek i Tomasz Wojtyłko.
Reportaż oddaje atmosferę przygotowań do koncertu SBB w ramach Sceny Alternatywnej 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. - Próba zespołu w nowym składzie odbywała się dzień przed tym wydarzeniem - wspomina Piotr Moc. - Nasi reporterzy Witold Sułek i Tomasz Wojtyłko mieli za zadanie "poprzeszkadzać" muzykom uczestniczącym w tej próbie. Poprosili ich o wypowiedzi na temat tego wydarzenia oraz ich doświadczenia w pracy z muzykami legendarnej grupy SBB. Głównie byli to młodsi od nich wykonawcy czy instrumentaliści, jak zaproszony do udziału w koncercie perkusista czy basista. Wypowiada się także oczywiście sam Józef Skrzek, który opowiada o tym, jak to było 50 lat temu i jak to jest obecnie - dodaje.

- Potwierdziła się zawarta w nazwie grupy teza, czyli "Szukaj, Burz i Buduj" - komentuje Piotr Moc. - Ten zespół, o czym przekonają się nie tylko jego fani, wciąż szuka, burzy i buduje, ponieważ to, co zagrano i jak zagrano ten koncert w poniedziałek festiwalowy we wrześniu, rzeczywiście przejdzie do historii polskich koncertów i muzyki. Ten zespół został właściwie stworzony na miesiąc przed koncertem i zagrał jedną próbę. To świadczy o tym, że ci muzycy są bardzo zdolni, bardzo doświadczeni i właściwie rozumieli się bez słów - dodaje prezes Radia Opole.

W koncercie w ramach Sceny Alternatywnej 57. KFPP ze względu na pandemię koronawirusa nie mógł wziąć udział przebywający w Stanach Zjednoczonych perkusista grupy SBB z pierwszego składu - Jerzy Piotrowski, ale jego wkład w rozwój grupy także został uwzględniony w reportażu "SBB. Trzy Żywioły".

Premiera reportażu pt. "SBB. Trzy żywiołu" w piątek (13.11) o godz. 17:15 na głównej antenie Radia Opole, na DAB+ oraz w internecie. W sobotę (14.11) zaś zaplanowano koncert z okazji 50-lecia grupy SBB w studiu jej imienia.

Transmisja wideo tego wydarzenia będzie dostępna w internecie na stronie Radia Opole i w mediach społecznościowych.
Piotr Moc cz. 1
Piotr Moc cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-04-12, godz. 16:15 Biblioteka w Głogówku zachęca miłośników poezji do wzięcia udziału w konkursie 'Biblioteka naszych marzeń' to tytuł konkursu poetyckiego organizowanego przez Miejską i Gminą Bibliotekę w Głogówku. Każdy, komu bliska jest poezja, kto… » więcej 2021-04-11, godz. 14:30 Głubczycki ,,Rolniczak” uczestniczył w ogólnopolskiej akcji czytania powieści ,,Jeżycjady” Dobiegła końca V edycja ,,Ogólnopolskiego czytania Jeżycjady”, poszczególnych tomów książek Małgorzaty Musierowicz o losach rodziny Borejków. W tegorocznym… » więcej 2021-04-10, godz. 19:27 Znamy wstępne plany tegorocznego "Muzycznego Święta Kwitnących Azalii" w Mosznej Nieco później niż zwykle, w krótszym przedziale czasowym i w plenerze - tak zapowiada się tegoroczny 37. Festiwal 'Muzyczne Święto Kwitnących Azalii' im… » więcej 2021-04-10, godz. 16:39 Kluczbork: troska o zdrowie znów wygrywa z koncertowymi planami Inauguracja 36. Kluczborskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej ponownie została przesunięta. Powodem podjęcia decyzji o przeniesieniu kolejnego koncertu… » więcej 2021-04-10, godz. 12:35 Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka W Łodzi przyjaciele, artyści i wierni fani żegnają legendę polskiej muzyki Krzysztofa Krawczyka. Pogrzeb ma charakter państwowy. Uroczystości pogrzebowe… » więcej 2021-04-10, godz. 09:45 II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach "Echa Katynia" proponuje 20 produkcji online Instytut Pamięci Narodowej po raz drugi organizuje Międzynarodowy Festiwal Filmów o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. W programie znalazły się filmy z całego… » więcej 2021-04-09, godz. 20:15 "W drodze do Polski..." konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży 'W drodze do Polski - wspomnienie powstań śląskich' to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województw śląskiego i opolskiego… » więcej 2021-04-09, godz. 17:02 Baśniowa gra terenowa na Wzgórzu Uniwersyteckim z książką pod pachą! 'Rozczytane wzgórze i jego podnóże' to gra terenowa, do udziału w której zaprasza Oddział Dziecięco-Młodzieżowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu… » więcej 2021-04-09, godz. 11:36 Kalendarz imprez plenerowych w Głubczycach zależy od rozwoju pandemii. "Umów nie zawieramy, natomiast rozeznanie już… Władze Głubczyc deklarują, że jeżeli tylko sytuacja epidemiczna w kraju na to pozwoli, zorganizują w tym roku dni miasta. Wstępny termin został ustalony… » więcej 2021-04-09, godz. 08:30 Prudnicki Ośrodek Kultury ogłasza nabór chętnych do słuchowiska Rocznicę powstania Konstytucji 3 Maja Prudnicki Ośrodek Kultury chce uczcić nagraniem słuchowiska, w którym wezmą udział mieszkańcy powiatu. Organizatorzy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »