Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-11-12, 19:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Premiera reportażu "SBB. Trzy żywioły" już w piątek w Radiu Opole

SBB w Filharmonii Opolskiej. Koncert zorganizowany z okazji 40-lecia wydania „Welcome” [fot. Marek Bohdan]
SBB w Filharmonii Opolskiej. Koncert zorganizowany z okazji 40-lecia wydania „Welcome” [fot. Marek Bohdan]
Piotr Moc [fot. Wojciech Szczepanik]
Piotr Moc [fot. Wojciech Szczepanik]
50-lecie SBB. Wolność z Nami!
50-lecie SBB. Wolność z Nami!
"SBB. Trzy żywioły" to tytuł reportażu, który w piątek (13. listopada) będzie miał swoją premierę na antenie Radia Opole. Jego pomysłodawcą i producentem jest prezes oraz redaktor naczelny naszej rozgłośni - Piotr Moc, a twórcami Witold Sułek i Tomasz Wojtyłko.
Reportaż oddaje atmosferę przygotowań do koncertu SBB w ramach Sceny Alternatywnej 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. - Próba zespołu w nowym składzie odbywała się dzień przed tym wydarzeniem - wspomina Piotr Moc. - Nasi reporterzy Witold Sułek i Tomasz Wojtyłko mieli za zadanie "poprzeszkadzać" muzykom uczestniczącym w tej próbie. Poprosili ich o wypowiedzi na temat tego wydarzenia oraz ich doświadczenia w pracy z muzykami legendarnej grupy SBB. Głównie byli to młodsi od nich wykonawcy czy instrumentaliści, jak zaproszony do udziału w koncercie perkusista czy basista. Wypowiada się także oczywiście sam Józef Skrzek, który opowiada o tym, jak to było 50 lat temu i jak to jest obecnie - dodaje.

- Potwierdziła się zawarta w nazwie grupy teza, czyli "Szukaj, Burz i Buduj" - komentuje Piotr Moc. - Ten zespół, o czym przekonają się nie tylko jego fani, wciąż szuka, burzy i buduje, ponieważ to, co zagrano i jak zagrano ten koncert w poniedziałek festiwalowy we wrześniu, rzeczywiście przejdzie do historii polskich koncertów i muzyki. Ten zespół został właściwie stworzony na miesiąc przed koncertem i zagrał jedną próbę. To świadczy o tym, że ci muzycy są bardzo zdolni, bardzo doświadczeni i właściwie rozumieli się bez słów - dodaje prezes Radia Opole.

W koncercie w ramach Sceny Alternatywnej 57. KFPP ze względu na pandemię koronawirusa nie mógł wziąć udział przebywający w Stanach Zjednoczonych perkusista grupy SBB z pierwszego składu - Jerzy Piotrowski, ale jego wkład w rozwój grupy także został uwzględniony w reportażu "SBB. Trzy Żywioły".

Premiera reportażu pt. "SBB. Trzy żywiołu" w piątek (13.11) o godz. 17:15 na głównej antenie Radia Opole, na DAB+ oraz w internecie. W sobotę (14.11) zaś zaplanowano koncert z okazji 50-lecia grupy SBB w studiu jej imienia.

Transmisja wideo tego wydarzenia będzie dostępna w internecie na stronie Radia Opole i w mediach społecznościowych.
Piotr Moc cz. 1
Piotr Moc cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-01-25, godz. 18:45 W wieku 80 lat zmarł opolski poeta Krystian Szafarczyk W niedzielę (24.01) odszedł od nas opolski poeta Krzysztof Szafarczyk. Urodzony 29 kwietnia 1941 roku w Katowicach do Opola przybył w 1953 roku i związany… » więcej 2021-01-25, godz. 18:00 Historia socjologa Zygmunta Baumana w MBP w Opolu Dariusz Rosiak postanowił przybliżyć czytelnikom postać znanego na całym świecie socjologa Zygmunta Baumana. Książka powstała po rozmowach z córkami… » więcej 2021-01-25, godz. 12:15 Międzynarodowy Turniej Rycerski w Biskupicach. Organizatorzy przygotowują imprezę na majówkę Rozpoczęły się przygotowania do Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Biskupicach obok Byczyny. Imprezę zaplanowano na majówkę (1-3 maja). » więcej 2021-01-24, godz. 16:30 Biblioteka w Kietrzu nabrała nowego blasku. Czytelnicy mogą już korzystać z placówki Biblioteka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu już po remoncie. Placówka została poddana kompleksowej modernizacji. » więcej 2021-01-24, godz. 11:15 Opole: finaliści Miss i Mistera 60+ mają swój kalendarz Finaliści oraz kandydaci wyborów Miss i Mistera 60+ Opola stworzyli kalendarz. Pokazali w nim nie tylko siebie, ale także znane zakątki miasta. Cel mieli jeden… » więcej 2021-01-22, godz. 16:00 Historia jednego przedmiotu kanwą filmów w muzeum Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu postanowiło na podstawie przedmiotów przekazanych muzeum przygotować cykl filmów pokazujących historię poszczególnych… » więcej 2021-01-22, godz. 14:05 Ukazał się dodruk spacerownika po Opolu Pod koniec 2019 roku staraniem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim ukazała się książka zatytułowana 'Opole - spacery po mieście… » więcej 2021-01-21, godz. 17:15 Dawniej autoportret - dziś selfie. To propozycja MOK w Kędzierzynie-Koźlu Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu w czasach obostrzeń sanitarnych proponuje warsztaty w internecie. Można uczyć się gotować i piec on-line ale… » więcej 2021-01-21, godz. 14:20 Czytelnicy wrócili między regały Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim. Obowiązuje rygor … Czytelnicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim znów mają dostęp do półek z książkami. » więcej 2021-01-21, godz. 08:25 Rusza Tydzień Filmu Niemieckiego. Tym razem wydarzenie jest organizowane online W piątek (22.01) rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Przez 7 kolejnych dni na platformie mojeekino.pl będzie można obejrzeć różne gatunki filmowe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »