Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-09-09, 13:15 Autor: Wiktoria Palarczyk

Mikołaj Krawczyk jako prokurator Kania. Poznajemy kolejne postaci serialowego słuchowiska Radia Opole

Nagrania słuchowiska "Wotum" [fot. Łukasz Fura]
Nagrania słuchowiska "Wotum" [fot. Łukasz Fura]
Krzysztof Janczar, Mikołaj Krawczyk [fot. Marcin Skomudek]
Krzysztof Janczar, Mikołaj Krawczyk [fot. Marcin Skomudek]
Krzysztof Janczar, Mikołaj Krawczyk [fot. Marcin Skomudek]
Krzysztof Janczar, Mikołaj Krawczyk [fot. Marcin Skomudek]
"Wotum" w Radiu Opole [fot. Wiktoria Palarczyk]
"Wotum" w Radiu Opole [fot. Wiktoria Palarczyk]
Kolejni aktorzy uczestniczą w nagraniach do serialowego słuchowiska produkowanego przez Radio Opole. To drugi dzień pracy nad projektem pod tytułem "Wotum", który oparty jest na motywach powieści opolskiego pisarza Macieja Siembiedy.
W nagraniach wzięli udział już opolscy aktorzy Grażyna Misiorowska, Andrzej Jakubczyk i Leszek Malec oraz Łukasz Płoszajski, Piotr Cyrwus oraz Daniel Zawadzki - to postaci znane z ogólnopolskich filmów, czy seriali.

Do tego grona dołączył dziś m.in. Mikołaj Krawczyk, który gra Jakuba Kanię.

- To ciekawa postać, ciekawy prokurator. Ma inne gabaryty niż ja. Myślę, że głos, który usłyszycie będzie na tyle namalowany, że będziecie mogli sobie wyobrazić niskiego, grubszego pana, który lubi sobie pojeść i jest bardzo łasy na rozwiązywanie tajemnic - dodaje Krawczyk.

Reżyserem i współscenarzystą tego serialowego słuchowiska jest Paweł Chmielewski. Nad realizacją czuwa Andrzej Czubiński. Premiera "Wotum" na naszej antenie zaplanowana jest na listopad.
Mikołaj Krawczyk

Kultura i rozrywka

2021-01-22, godz. 16:00 Historia jednego przedmiotu kanwą filmów w muzeum Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu postanowiło na podstawie przedmiotów przekazanych muzeum przygotować cykl filmów pokazujących historię poszczególnych… » więcej 2021-01-22, godz. 14:05 Ukazał się dodruk spacerownika po Opolu Pod koniec 2019 roku staraniem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim ukazała się książka zatytułowana 'Opole - spacery po mieście… » więcej 2021-01-21, godz. 17:15 Dawniej autoportret - dziś selfie. To propozycja MOK w Kędzierzynie-Koźlu Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu w czasach obostrzeń sanitarnych proponuje warsztaty w internecie. Można uczyć się gotować i piec on-line ale… » więcej 2021-01-21, godz. 14:20 Czytelnicy wrócili między regały Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim. Obowiązuje rygor … Czytelnicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Śląskim znów mają dostęp do półek z książkami. » więcej 2021-01-21, godz. 08:25 Rusza Tydzień Filmu Niemieckiego. Tym razem wydarzenie jest organizowane online W piątek (22.01) rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Przez 7 kolejnych dni na platformie mojeekino.pl będzie można obejrzeć różne gatunki filmowe… » więcej 2021-01-20, godz. 18:00 Opolskie murale znajdą się w albumie "Polskie Murale" Artysta Artur Marciniszyn postanowił zebrać w albumie fotograficznym najciekawsze polskie murale. Wielkoformatowe obrazy są także w naszym województwie. Chociażby… » więcej 2021-01-20, godz. 15:21 Zebrali ponad 11 ton szklanych opakowań, a zwycięzca ponad 4 tony. To efekt konkursu "Szklany przystanek PSZOK" 4 tony 344 kilogramów. Tyle odpadów ze szkła zebrał Marek Kistela, zwycięzca zorganizowanego przez urząd miasta Opola i opolski Zakład Komunalny konkursu… » więcej 2021-01-20, godz. 09:45 Książki autorstwa wrocławskich studentów ASP prezentowane w Galerii Zamostek w Opolu BOOKmacherzy to nowa wystawa, która pojawiła się w Galerii Zamostek w Opolu. Prezentuje ona dorobek studentów Katedry Projektowania Graficznego wrocławskiej… » więcej 2021-01-19, godz. 21:00 Nie żyje jedna z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki. Maria Koterbska występowała w Opolu i zasiadała w festiwalowym… W poniedziałek (18.01) wieku 96 lat zmarła Maria Koterbska. Jedna z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki. Największą popularność zdobyła w latach… » więcej 2021-01-19, godz. 15:00 "...ale to już inna historia" w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych '...ale to już inna historia' - to nowe przedsięwzięcie przygotowane przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu-Łambinowicach. Od poniedziałku 25 stycznia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »