Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-08-13, 14:22 Autor: Katarzyna Zawadzka

Można sięgnąć po stypendium i dołączyć do Banku Talentów

Konferencja prasowa. Zbigniew Kubalańca i Jakub Dubik [fot. Katarzyna Zawadzka]
Konferencja prasowa. Zbigniew Kubalańca i Jakub Dubik [fot. Katarzyna Zawadzka]
Otwierają "Bank Talentów". Młodzi opolscy muzycy będą mogli rozwijać swoje umiejętności pod okiem ekspertów. W programie są warsztaty prowadzone przez pedagogów i wykładowców Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Oprócz zajęć stricte muzycznych, będzie też okazja do poszerzenia kompetencji potrzebnych w świadomym budowaniu kariery.
- Udział w programie jest bezpłatny. Wyłonimy 40 stypendystów - mówi pomysłodawca i dyrektor artystyczny programu i prezes Fundacji Master Art - Jakub Dubik. - Damy im możliwość pracy przez cały tydzień z autorytetami muzyki klasycznej. Oprócz lekcji mistrzowskich będą też zajęcia z zakresu PR-u, rozwoju osobistego, współpracy z mediami. Będą znani polscy dziennikarze radiowi i telewizyjni. Będą też fizjoterapeuci, którzy powiedzą o narzędziach fizjoterapeutycznych dbania o własne ciało w kontekście gry na instrumencie. Będzie też o radzeniu sobie ze stresem czy agresją w sieci - dodaje.

Cykl warsztatów będzie trwał od 9 do 16 września. Zwieńczy go koncert symfoniczny w wykonaniu stypendystów w Filharmonii Opolskiej. - Zgłoszenia oceni jury - zaznacza Dubik. - Każdy z profesorów będzie oceniał punktowo, a później według tej punktacji wyłonimy 40 najwybitniejszy osób z Opolszczyzny. Ważnym czynnikiem jest też kolejność zgłoszeń. Jeśli będziemy mieć taką samą punktację dla dwóch różnych zgłoszeń, wówczas owa kolejność będzie czynnikiem decydującym - dodaje.

Aplikować można za pośrednictwem strony internetowej banktalentow.com

Program został dofinansowany przez Fundację PZU, Samorząd Województwa Opolskiego, BMW Sikora, Powiat Krapkowicki i ZAiKS.
Jakub Dubik cz. 1
Jakub Dubik cz. 2

Kultura i rozrywka

2020-10-01, godz. 12:00 Opole: Wiosna Austriacka jesienią Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna Wiosna Austriacka została przerwana. Dziś (01.10) rozpoczyna się jej druga część. W Galerii WuBePe w Opolu… » więcej 2020-09-30, godz. 17:00 Podróż w czasie podczas Opolskiego Festiwalu Fotografii 'Etapy' to hasło tegorocznego 10. Opolskiego Festiwalu Fotografii. W ramach festiwalu zaplanowano 15 wystaw, m.in Tomasza Gudzowatego, którego fotografie opolanie… » więcej 2020-09-30, godz. 14:27 Najlepsze filmowe produkcje w Opolu na Festiwalu Filmowym Opolskie Lamy Reżyserka Agnieszka Holland - nagrodzona została honorową 'Opolską Lamą' za całokształt twórczości. Relacja z wręczenia statuetki została zaprezentowana… » więcej 2020-09-30, godz. 12:41 Wspomnienie o Mieczysławie Foggu w bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu proponuje spotkanie z Michałem Foggiem - wnukiem znanego piosenkarza i aktora Mieczysława Fogga. » więcej 2020-09-30, godz. 09:15 Konkursowa dogrywka zdecyduje o wyborze zarządzającego gminnymi placówkami kultury w Prudniku Powtórzony jest konkurs na dyrektora Prudnickiego Ośrodka Kultury i tamtejszej biblioteki. O stanowisko to ubiegało się kilku kandydatów. Jednak żaden z… » więcej 2020-09-29, godz. 19:31 Bartosz Suwiński o twórczości Haliny Poświatowskiej W ramach projektu 'Wpadnij w bibliosieć' w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się spotkanie z krytykiem literackim i poetą - Bartoszem Suwińs… » więcej 2020-09-29, godz. 16:15 Znamy laureatów tegorocznego konkursu wiedzy o Austrii [ZDJĘCIA] Tegoroczna Wiosna Austriacka ze względu na epidemię koronawirusa została przerwana i dopiero jesienią jest kontynuowana. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej… » więcej 2020-09-29, godz. 13:00 Opolski krytyk literacki o Poświatowskiej Bartosz Suwiński spotka się dziś (29.09) z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Tym razem poeta, krytyk literacki, doktor nauk humanistycznych… » więcej 2020-09-29, godz. 11:21 Obraz trafił na baner. Oryginalna ozdoba zawisła na ścianie opolskiej drukarni Drukarnia Opolgraf w Opolu postanowiła zaprezentować Opolanom swoją siedzibę, jako firmę pełną barw wewnątrz i na zewnątrz. Dwunastometrowy reprint obrazu… » więcej 2020-09-28, godz. 21:24 Około 30 wydarzeń stacjonarnych i online szykuje TSKN w ramach 17. Dni Kultury Niemieckiej Spotkania autorskie, wystawy, koncerty, warsztaty i projekty dla młodzieży, tak przedstawiają się 17. Dni Kultury Niemieckiej. Mieszkańcy regionu przez cały… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***