Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-07-23, 11:45 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Wracają letnie koncerty klasyczne i jazzowe w Głogówku

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku © Małgorzata Ślusarczyk
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku © Małgorzata Ślusarczyk
plakat wydarzenia
plakat wydarzenia
"Młode talenty" w tym roku zaprezentują się w Głogówku jeszcze przed festiwalem beethovenowskim. Stanie się tak w czwartkowy (23.07) wieczór, podczas koncertu kameralnego otwierającego serię letnich spotkań muzycznych organizowanych przez Muzeum Regionalne w Głogówku.
Jak wyjaśnia dyrektor muzeum Aleksander Devosges Cuber, sytuacja pandemiczna wymusiła rezygnację z wielu atrakcji planowanych na ten rok w związku z 250. rocznicą urodzin Ludwiga van Beethovena. Większość pomysłów zostanie zrealizowana w przyszłym roku, wciąż jednak nie wiadomo jak potoczą się losy planowanego na wrzesień festiwalu beethovenowskiego. Udało się jednak przygotować kilka koncertów na lipiec i sierpień. Pierwszy z nich będzie szansą do zaprezentowania się uzdolnionej muzycznie młodzieży, która kontynuuje, lub wkrótce rozpocznie, swoją muzyczną edukację na akademiach muzycznych.

- Mamy wyjątkowy koncert dla mieszkańców Głogówka, ponieważ wystąpi dwoje młodych już artystów, jeśli tak można powiedzieć - mówi Aleksander Devosges Cuber. - Ponieważ to jest nasz rodowity Głogówczanin Maciej Łobos, który akurat dostał się na akademię muzyczną i będzie grał część swojego koncertu dyplomowego.

W programie koncertu usłyszymy więc dzieła fortepianowe Bacha, Beethovena, Chopina i Rachmaninowa. W drugiej części wieczoru do pianisty dołączy skrzypaczka Martyna Magosz, studentka Akademii Muzycznej w Katowicach i wspólnie wykonają wybrane dzieła urodzonego 185 lat temu Henryka Wieniawskiego.

Początek tego wydarzenia, objętego patronatem Radia Opole, w czwartek (23.07) o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, warto natomiast pamiętać o obowiązujących powszechnie zasadach reżimu sanitarnego. O kolejnych koncertach będziemy informować na bieżąco.
Aleksander Devosges Cuber

Kultura i rozrywka

2020-10-25, godz. 18:00 Moszna: przed nami recital fortepianowy z międzynarodową transmisją! 'W roli głównej fortepian', a w programie muzyka Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Sergieja Rachmaninowa - tak zapowiada się przedostatni koncert 36… » więcej 2020-10-24, godz. 12:10 Filharmonia Opolska: dwieście procent muzyki przy mocno ograniczonej widowni [ZDJĘCIA] Niecodzienny program i maksymalne zaangażowanie artystów zyskały uznanie publiczności zgromadzonej w piątkowy (23.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im… » więcej 2020-10-23, godz. 17:00 Opole: zmiana godzin pracy biblioteki Od poniedziałku (26.10) zmieniają się godziny pracy biblioteki w Opolu. » więcej 2020-10-23, godz. 08:30 „Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju”. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Mularz Podczas spotkania w opolskiej bibliotece Aleksandra Mularz opowie m.in. o tym, jak wygląda życie w Urugwaju, który jest jednym z najbardziej bezpiecznych i… » więcej 2020-10-22, godz. 19:22 "Trzy wieki muzyki" i dwóch cenionych artystów w Filharmonii Opolskiej Wycieczka przez 'Trzy wieki muzyki' czeka nas w piątkowy wieczór (23.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Mimo trudnych warunków, związanych z… » więcej 2020-10-22, godz. 16:30 Alicja Sinicka opowie o swojej najnowszej książce "Służąca" Alicja Sinicka weźmie udział w spotkaniu online z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Swoją karierę pisarską rozpoczęła od powieści romantycznych… » więcej 2020-10-22, godz. 12:42 Jacek Fedorowicz kolejnym bohaterem cyklu "Zaczytane opolskie" W regionie trwa cykl „Zaczytane opolskie”, który ma na celu popularyzację czytelnictwa we wszystkich powiatach naszego województwa. Bohaterem kolejnego… » więcej 2020-10-21, godz. 18:03 Filharmonia Opolska: zmiany w koncertach i rozmieszczeniu miejsc na widowni! Najbliższe koncerty symfoniczne (23.10, 30.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera nie zostały odwołane, jednak obowiązujące ograniczenia w organizacji… » więcej 2020-10-20, godz. 20:40 Ruszają warsztaty z obsługi komputera i smartfona dla opolskich seniorów. Zapisy tylko do środy W środę (21.10) kończą się zapisy na cykl warsztatów dotyczących szeroko pojętej tematyki komputerowej i mobilnej. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej… » więcej 2020-10-20, godz. 14:00 Józef Krzyk i Barbara Szmatloch opowiedzą o Wojciechu Korfantym Józef Krzyk i Barbara Szmatloch będą gośćmi Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. To autorzy reporterskiej opowieści biograficznej o Wojciechu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***