Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-06-10, 18:30 Autor: Witold Wośtak

Kino "Bajka" w Kluczborku znów zaprasza do siebie widzów. Seanse od piątku, jeśli nie zmienią się wytyczne epidemiologiczne

Kino Bajka [Fot. Kamila Gal-Skorupa]
Kino Bajka [Fot. Kamila Gal-Skorupa]
Kino "Bajka" w Kluczborku wznowi działalność prawdopodobnie w piątek (12.06). Przygotowano ofertę dla dzieci oraz premiery filmów: "Wierzę w Ciebie" i "Sala Samobójców. Hejter".
W związku z epidemią wprowadzono nowy regulamin. Nie ma możliwości rezerwacji seansu, a rekomendowany jest zakup biletów przez stronę internetową kina, co usprawni wejście do sali. Trzeba założyć maseczkę i nie mieć objawów choroby, bo wówczas nie wejdziemy do sali.

- Widzowie kolejnych seansów nie spotykają się - mówi Katarzyna Juranek-Mazurczak, kierownik kina.

- Ci, którzy byli na seansie, wychodzą jednymi drzwiami, a osoby wchodzące mają inne drzwi do dyspozycji. Przy wyjściu również znajduje się stacja do dezynfekcji rąk. Między seansami jest przerwa na dezynfekcję. Zamykamy kino, dezynfekujemy fotele, podłokietniki i toalety, a w każdej używanej przez widzów jest także stacja do dezynfekcji.

Wyłączone zostały: automaty z napojami i jedzeniem oraz automaty do suszenia rąk w toaletach. Nie zostanie uruchomiona klimatyzacja ani wentylacja - postawiono na naturalny obieg powietrza.

- Na każdej zmianie będzie więcej pracowników - dodaje Katarzyna Juranek-Mazurczak.

- Pracownicy mają przyłbice i rękawice. Jest pleksa zabezpieczająca okienko kasowe dla widzów, którzy jednak nie zdecydują się na kupno przez internet. Mogą podejść do kasy, którą otworzymy już o 9:00. Wszystko po to, by nawet widzowie wieczornych seansów mogli bezpiecznie - bez tłoku - kupić bilet.

Miejsca w sali można rezerwować na podstawie szachownicy, aby zachować dystans. Krewni lub współlokatorzy będą kierowani na miejsca obok siebie przy wskazaniu pracowników.
Katarzyna Juranek-Mazurczak 1
Katarzyna Juranek-Mazurczak 2

Kultura i rozrywka

2020-09-26, godz. 09:00 Już tylko 2 koncerty dzielą nas od zakończenia 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Drugą serię koncertów festiwalowych otworzył piątkowy (25.09) występ opolskich filharmoników pod dyrekcją Przemysława Neumanna w kościele parafialnym… » więcej 2020-09-25, godz. 18:45 Krakowska poezja zagościła w Opolu Krakowska poetka, animatorka kultury i autorka tekstów piosenek spotkała się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Małgorzata Michalska… » więcej 2020-09-25, godz. 14:00 Kina narzekają na brak widzów. Wpływ na to ma pandemia koronawirusa i letnia pogoda Polski Instytut Sztuki Filmowej przygotował zestawienie, według którego w lipcu w polskich kinach było aż o 90% mniej widzów niż w roku ubiegłym. Sierpień… » więcej 2020-09-25, godz. 11:45 Studio piosenki Metro w Opolu czeka na wokalistów i zaprasza na przesłuchanie Działające w Opolu studio piosenki Metro w najbliższą sobotę czeka na przyszłych wokalistów. Celem przesłuchania jest wyłonienie utalentowanych wokalnie… » więcej 2020-09-25, godz. 11:11 Resoraki wystąpiły w Studiu M [GALERIA] Pochodzący z Wrocławia zespół Resoraki wystąpił w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opole. Grupa zaprezentowała materiał ze swoich dwóch płyt… » więcej 2020-09-25, godz. 09:32 Opolskie Archiwum Państwowe nagrodzone w plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku” w kategorii „Edukacja i mult… Opolska placówka wraz z katowicką stworzyły stronę internetową - powstancyslascy.pl. Konkurs zorganizowało Muzeum Historii Polski. » więcej 2020-09-24, godz. 19:31 O kobiecej sile i waleczności - spotkanie z Ewą Kassalą W ramach akcji 'Zaczytane Opolskie' w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się spotkanie z Ewą Kassalą. Pisarka w swojej twórczości bardzo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:44 Archiwum Państwowe w Opolu nagrodzone za projekt poświęcony Powstańcom Śląskim W Pałacu na Wodzie w Królewskich Łazienkach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród konkursu Wydarzenie Historyczne Roku 2019. » więcej 2020-09-24, godz. 14:31 Symfonie Witolda Maliszewskiego w Filharmonii Opolskiej. Projekt wspiera PGE Muzyka Witolda Maliszewskiego wróci do Filharmonii Opolskiej. Dzięki pomocy finansowej PGE GiEK zrealizowany zostanie projekt 'Maliszewski odkodowany'. » więcej 2020-09-24, godz. 07:13 Praga osobista Mariusza Szczygła. Spotkanie w WBP O 'Osobistym przewodniku po Pradze' Mariusz Szczygieł opowiedział w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wśród 60 opisanych w książce obiektów nie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***