Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-08-31, 11:45 Autor: Katarzyna Doros

Marzą o pracy producenta, dj-a czy muzyka. Fach szlifowali na warsztatach Młodego Realizatora Dźwięku

Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przez pięć dni uczyli się, jak działa studio nagraniowe, pracowali przy montowaniu i produkcji piosenki. Uczestnicy warsztatów "Młodego Realizatora Dźwięku" pod okiem producentów muzycznych Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu mieli okazję poznać podstawy akustyki. Zadaniem każdej osoby było nagranie jednego dźwięku, z którego potem tworzono gotowy podkład muzyczny.
- To takie początki pracy realizatora. Każdy musiał oczywiście zacząć od zwijania 15- metrowego kabla, bo to część naszej pracy - mówi Ireneusz Andres ze studia edukacyjnego Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. - Było trochę praktycznych rzeczy, takich jak podłączanie sprzętu, który mikrofon jest pojemnościowy, który dynamiczny, jak się buduje utwór, jak się buduje sesję, jak się po kolei nagrywa muzyków.

- Tu zgłośnić, tu podgłośnić, dosyć dużo tego jest, jeśli to, na czym pracujemy ma 20 ścieżek, a każda ścieżka nagrywana jest osobno na inny mikrofon, to jeszcze trzeba nad tym popracować, obciąć, przyciąć, zapętlić - mówi Kuba, uczestnik warsztatów.

- Jak nam pokazywali co do czego służy, co jak się robi, to tego jest tak dużo, że naprawdę trudno to zapamiętać. Wszystkie dźwięki, które przynieśliśmy na zajęcia odsłuchiwaliśmy i okazało się, że nawet ze zwykłego dźwięku np. przejeżdżającego samochodu da się stworzyć coś niesamowitego - dodaje Zuzanna.

Efektem wspólnej pracy są dwie piosenki stworzone przez uczestników warsztatów oraz hasła reklamujące edukacyjne studio nagrań w Muzeum Polskiej Piosenki.
Warsztaty "Młodego Realizatora Dźwięku" w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Kultura i rozrywka

2022-12-06, godz. 18:15 Zabytki Opolszczyzny na grafikach w opolskim oddziale NBP Grafiki przedstawiające pałace i zamki Opolszczyzny można oglądać na wystawie w opolskim oddziale Narodowego Banku Polskiego. Autorką prac jest graficzka… » więcej 2022-12-06, godz. 16:05 Natura i karp w obiektywie Janusza Preuhsa W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu otwarto wystawę upamiętniającą dorobek fotograficzny wieloletniego dyrektora Gospodarstwa Rybackiego Lasów Państwowych… » więcej 2022-12-06, godz. 06:15 Twórcy kultury nagrodzeni przez marszałka województwa opolskiego [ZDJĘCIA] Nagrody marszałka województwa opolskiego dla animatorów i twórców Kultury rozdane. Podczas uroczystej gali rozdano wyróżnienia i nagrody także dla placówek… » więcej 2022-12-05, godz. 19:12 Specjalizują się w przemówieniach. Klub Toastmasters Opole ma 10 lat 10-lecie świętuje dzisiaj (05.12) Klub Mówców i Liderów - Toastmasters Opole. Organizacja non-profit zajmuje się trenowaniem wystąpień publicznych, rozwojem… » więcej 2022-12-05, godz. 15:02 W Głubczycach aktywizują seniorów Chcą - jak mówią - korzystać z życia i robić to, co lubią. W Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach odbyła się dzisiaj (05.12) druga finałowa gala… » więcej 2022-12-05, godz. 13:30 GSW: premiera kalendarza ilustrowanego przez opolskich i ukraińskich artystów Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz trzeci przygotowała kalendarz ilustrowany przez współpracujących z galerią artystów. Tematem przewodnim… » więcej 2022-12-05, godz. 10:45 Sportowe spotkanie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu W ramach cyklu 'Zaczytane Opolskie' Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprosiła do siebie sportowca, o którym książkę napisał dziennikarz radiowy… » więcej 2022-12-03, godz. 19:00 Muzyczne "must be" na święta rozbrzmiewały w opolskim rynku 'Last Christmas' z dziesiątek gardeł wybrzmiało w opolskim rynku. To najlepszy sygnał, że święta tuż, tuż. Choć nie jest to piosenka o Bożym Narodzeniu… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 Dni Xaverianum w Opolu. Gala na zakończenie Gala połączona z wręczeniem nagrody 'Żar Serca' zakończy dzisiaj (3.12) 29 Dni Xaverianum. » więcej 2022-12-02, godz. 21:45 Efekt 16-letniej pracy na wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu [ZDJĘCIA] Dwie sale wystawiennicze Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu zajęły prace fotograficzne Andrzeja Tobisa. Wystawa 'Ruch Polski wokół Słońca' kończy 12… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »