Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-11, 21:30 Autor: Katarzyna Doros

Festiwalowe Radio Opole gra w rytmie 10 największych przebojów KFPP na żywo z opolskiego amfiteatru

Margaret i Natalia Kryjom, Festiwalowe Studio Radia Opole [fot. Rafał Nosal]
Margaret i Natalia Kryjom, Festiwalowe Studio Radia Opole [fot. Rafał Nosal]
Ewelina Wąs, Festiwalowe Studio Radio Opole [fot. Katarzyna Zawadzka]
Ewelina Wąs, Festiwalowe Studio Radio Opole [fot. Katarzyna Zawadzka]
Rozmowy z artystami, koncerty czy relacje z dawnych festiwali. W ramach pasma Radio Opole 2 Kultura nasza rozgłośnia uruchomiła Festiwalowe Radio Opole, program nadawany na żywo z opolskiego amfiteatru.
Inspiracją do utworzenia formuły programu było 10 największych przebojów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. - Zaczynamy o godzinie 9:00 audycją "Jak dobrze wstać skoro świt", potem "Byłaś serca biciem", czyli jesteśmy za kulisami festiwalu do godziny 12:00 - mówi Piotr Moc, prezes Radia Opole. - "Jaka róża taki cierń" Edyty Geppert - w tym paśmie jest wszystko o literaturze. Piotr Furtas znajduje takie perełki z 40. czy nawet 50. edycji festiwalu. Potem mamy paradę festiwalowych przebojów "Odkryjemy miłość nieznaną". Dalej debaty festiwalowe pod nazwą "Psalm stojących w kolejce". Mamy jeszcze trzy wieczorne już programy. To "Śpiewać każdy może" Jerzego Stuhra o opolskich debiutantach i historiach ich karier, a potem festiwalowe koncerty alternatywne "Od dawna już wiem".

Wieczorem Tomasz Bazan, szef muzyczny Radia Opole codziennie przygotowuje kultowe koncerty opolskich festiwali, których można posłuchać podczas programu "Noc z Renatą".

Programu Radio Opole 2 Kultura można słuchać w internecie i w DAB+, a w tygodniu festiwalowym na częstotliwości 96.5.MHz.
Piotr Moc, prezes Radia Opole

Kultura i rozrywka

2021-07-29, godz. 18:30 Wraca Opolskie Granie. "Umawiamy się na jakąś konkretną piosenkę i gramy" Po przerwie spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi wraca do Opola oddolna inicjatywa artystyczna 'Opolskie granie'. Muzykujący Opolanie spotykają się w opolskich… » więcej 2021-07-29, godz. 16:45 Uliczni artyści wracają do Opola. Przed nami III Festiwal Zdarzeń Artystycznych To ma być jedno z bardziej kolorowych wydarzeń w regionie, a na jego uczestników będzie można natknąć się właściwie w każdym zakątku starej części… » więcej 2021-07-29, godz. 15:00 Kryminalny sierpień w Radiu Opole? Od poniedziałku na naszej antenie nowa powieść "Ostre cięcie" Drugą część wakacji rozpoczynamy powieścią radiową Adama Budzika 'Ostre cięcie'. Akcja tej książki toczy się w Opolu i jest klasycznym kryminałem… » więcej 2021-07-29, godz. 14:09 MAW w Nysie: festiwal dobiegł końca, trwają ostatnie lekcje w klasach mistrzowskich [ZDJĘCIA] Występami zespołów wiolonczelowych złożonych z uczestników kursu zakończyła się w środę (28.07) festiwalowa część 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej… » więcej 2021-07-28, godz. 18:00 Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na lekcje przyrodnicze i bezpłatne warsztaty Lekcje przyrodnicze i bezpłatne warsztaty ekologiczne proponuje Muzeum Wsi Opolskiej. Zajęcia zostaną zorganizowane w najbliższy weekend (31.07-01.08) w ramach… » więcej 2021-07-28, godz. 16:53 W połowie sierpnia ruszy Festiwalowe Radio Opole. Zapraszamy do słuchania! Zanim artyści wystąpią na deskach opolskiego amfiteatru w ramach 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, to nasza rozgłośnia proponuje miłośnikom… » więcej 2021-07-28, godz. 08:45 Prudnik: wokalno-instrumentalny koncert Piotra Rubika będzie hołdem dla Prymasa Tysiąclecia Powstało oratorium, które uświetni prudnickie uroczystości poprzedzające beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prawykonanie tego utworu odbędzie… » więcej 2021-07-27, godz. 19:32 Dwa koncerty na finał festiwalowej części 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie Występami zespołu Polish Cello Quartet, uczestników kursu i zaproszonych gości zakończy się w środę (28.07) festiwalowa część 8. Międzynarodowej Akademii… » więcej 2021-07-27, godz. 15:33 Panorama Opola, jakiej nie znamy. Przy Zamku Górnym powstaje mural przedstawiający XIX-wieczny wizerunek miasta W Opolu powstaje kolejny mural. Tym razem nie jest on związany z tematyką muzyczną ani literacką. Będzie pokazywał panoramę miasta z początków XIX wieku… » więcej 2021-07-27, godz. 14:12 MAW w Nysie: koncert "Late Night Bach" tradycyjnie i z nowymi elementami Późnowieczorny, poniedziałkowy (27.07) koncert 'Late Night Bach' zorganizowany w ramach 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW), jak co roku, przyciągnął… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »