Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-11-26, 16:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Niebanalnie i kulturalnie. Tygodniowa porcja muzyki i teatru w stolicy regionu

Niebanalnie i kulturalnie. Tygodniowa porcja muzyki i teatru w stolicy regionu [fot. Wiktoria Palarczyk]
Niebanalnie i kulturalnie. Tygodniowa porcja muzyki i teatru w stolicy regionu [fot. Wiktoria Palarczyk]
Liczne spektakle, warsztaty teatralne i spotkania autorskie - to składa się na trwający w stolicy regionu Tydzień Kultury Niebanalnej. Od kilku lat późną jesienią w Opolu przez kilka dni w różnych miejscach odbywają się przeróżne wydarzenia kulturalne, które przyciągają szeroką publiczność.
- Ludzie wciąż się śpieszą i nie mają czasu się zatrzymać. Chcemy to zmienić - mówi Krzysztof Żyliński z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. - W pigułce podajemy wydarzenia od teatru, poprzez koncerty muzyczne, wydarzenia niszowej kultury, jak muzyka etniczna, spektakle baletowe, słowne czy spektakle teatrów zawodowych i niezawodowych. Impreza sama w sobie jest intrygująca, stąd ta niebanalność - dodaje Żyliński.

Dodajmy, że wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale na niektóre obowiązuje darmowa wejściówka dostępna w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. Szczegółowy program Tygodnia Kultury Niebanalnej w Opolu, który zakończy się 1 grudnia dostępny jest na stronie organizatora.
Krzysztof Żyliński

Kultura i rozrywka

2021-06-17, godz. 17:55 W tym roku nie będzie plenerowej imprezy na Dni Gminy Głogówek Po raz kolejny nie odbędą się Dni Gminy Głogówek. Przed pandemią impreza cieszyła się bardzo dużą popularnością. Mimo, że w ostatnim czasie zakażenia… » więcej 2021-06-17, godz. 14:06 Dni Opola 2021 potrwają cały tydzień. "Każdy znajdzie coś dla siebie" W poniedziałek (21.07) startują tegoroczne Dni Opola. Cykl imprez potrwa cały tydzień. W święto miasta włączają się prawie wszystkie instytucje miej… » więcej 2021-06-17, godz. 09:45 Wręczono stypendia "Marszałkowskie Talenty". Mamy 30 laureatów! Wręczono stypendia 'Marszałkowskie Talenty'. Podczas uroczystej gali na błoniach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej nagrodzono 30 stypendystów. Projekty przez… » więcej 2021-06-16, godz. 21:00 Danse Macabre na scenie Modelatorni w Opolu. "To jest spektakl ruchowy, uniwersalny" Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprosił do realizacji przedstawienia w Modelatorni artystkę niezależną Renatę Piotrowską-Auffret. » więcej 2021-06-16, godz. 17:00 Film o powstaniach śląskich w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu W ramach obchodów stulecia III Powstania Śląskiego powstał film dokumentalny zatytułowany 'Powstania Śląskie. Muzyczne historie'. W sali widowiskowej Muzeum… » więcej 2021-06-16, godz. 14:30 Kluczbork: zapisy do szkoły muzycznej potrwają do 21 czerwca Większość szkół muzycznych Opolszczyzny zakończyło już przyjmowanie zgłoszeń rekrutacyjnych, ale Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana… » więcej 2021-06-15, godz. 19:03 60 lat zamknięte w ponad stu wierszach - spotkanie autorskie z Edmundem Borzemskim w WBP Poeta Edmund Borzemski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Pretekstem było zaprezentowanie najnowszego tomu poezji 'Hieroglify… » więcej 2021-06-14, godz. 19:30 Korfantowski poeta przedstawi swój nowy tom poezji Edmund Borzemski, pochodzący z Opola a mieszkający w Korfantowie poeta, zaprezentuje publiczności swój najnowszy tomik poezji. Spotkanie autorskie odbędzie… » więcej 2021-06-14, godz. 16:30 "Tacy sami" - to tytuł najlepszej piosenki przedszkolnej. Nagrody rozdane Za nami gala II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Z tej okazji laureaci wystąpili w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Grand Prix otrzymała piosenka… » więcej 2021-06-14, godz. 15:17 36. Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej zainaugorwane owacyjnie [ZDJĘCIA] W gronie muzycznych przyjaciół, przy dźwiękach zabytkowych organów kościoła ewangelickiego w Kluczborku i z długimi owacjami na stojąco na zakończenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »