Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-01, 05:25 Autor: Mariusz Majeran

Ekstragranie na koncercie Radia Opole "Dobre granie ekstra" w filharmonii [FILM, ZDJĘCIA]

Koncert "Dobre Granie Ekstra"
W sali koncertowej Filharmonii Opolskiej zaśpiewały piosenkarki, które prowadzą od poniedziałku do piątku od godziny 18:00 program Radia Opole "Dobre granie ekstra".
Reprezentują różne gatunki muzyczne i różne temperamenty. Praca przed mikrofonem w radiu była dla nich nowością, ale na scenie czują się jak u siebie.

- Prowadzenie programu w Radiu Opole to było wyzwanie - podkreśla Basia Beuth. - Prawdę mówiąc, dla mnie jest łatwiejsza sytuacja na scenie niż w studiu radiowym. To właśnie w studiu radiowym miałam w tym roku większe wyzwania. Scena jest już dla mnie środowiskiem znanym i lubianym. Czuję się odrobinę dzieckiem szczęścia, że miałam okazję brać udział w tak fantastycznym wydarzeniu.

- Lubie pracować z mikrofonem, więc i koncert, i radio dają mi dużo satysfakcji - podkreśla Natalia Kryjom, która wystąpiła ze swoim zespołem Ravel. - Bardzo dużo pozytywnej energii i bardzo fajnych emocji związanych z tym, że mogę zaprezentować muzykę, która gdzieś tam gra w mojej dyszy, która mnie inspiruje. Podzielić się ze słuchaczami swoim gustem. Każdą scenę, czy to jest opolski amfiteatr, czy dzisiaj opolska filharmonia traktujemy z takim namaszczeniem można powiedzieć, bo najważniejsi są ludzie, którzy przychodzą.

- Pięć kobiet na wspólnej scenie to musiało być mocne - dodaje Magdalena MEG Krzemień. - To jest taki koncert sił. I myślę, że to nawet nie chodzi o żadną rywalizację, której na pewno tutaj na koncercie nie ma, bo każdy ma przyjazne nastawienie do tego. Tylko o pokazanie swojej indywidualnej twórczości, którą każda z nas tworzy, co jest bardzo fajne. I myślę, że ciekawe dla publiki i no i dla słuchaczy. Daje mi dużą satysfakcję prowadzenie programu. Cieszy mnie to, że chcą słuchać, że cieszą się z tych audycji, które prowadzę. Miłe jest to bardzo.

Na scenie Filharmonii Opolskiej zaśpiewały także Kamila Dauksz i Sabina SAGO. Koncert prowadzili dziennikarza, którzy na co dzień prowadzą audycję "Dobre granie" Kacper Śnigórski i Tomasz Wojtyłko. Koncert był transmitowany na naszej antenie.
Basia Beuth
Natalia Kryjom
Magdalena MEG Krzemień

Kultura i rozrywka

2021-09-17, godz. 14:30 Głogówek: od soboty rozpoczyna się muzyczne święto spod znaku Beethovena 6 koncertów, w tym występy 3 orkiestr, 2 recitale fortepianowe i zróżnicowany repertuar, w którym nie zabraknie dzieł znanych i cenionych, jak choćby koncert… » więcej 2021-09-17, godz. 12:00 45. OKT: dziś premiera przedstawienia "Amator 2020" naszego rodzimego teatru Teatr Opole w koprodukcji z Teatrem Śląskim w Katowicach przy okazji 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka żywa' przedstawi opolską premierę przedstawienia… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Jury 23. Oleskiego Konkursu Fotograficznego do końca października czeka na zdjęcia amatorów Można już zgłaszać zdjęcia do 23. Oleskiego Konkursu Fotograficznego. Jak co roku, mogą wziąć w nim udział ludzie z całej Polski. » więcej 2021-09-16, godz. 21:10 Opo Festival zamiast Opole Songwriters Festival. Pierwsze koncerty w ścisłym centrum miasta już w piątek i sobotę Przed nami pierwszy weekend z Opo Festival, czyli klubową wersją Opole Songwriters Festival. Jednym z głównych celów jest promocja muzyki alternatywnej. » więcej 2021-09-16, godz. 19:00 Sto fotografii sprzed stu lat na wystawie w opolskim skansenie Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na otwarcie wystawy, która jest pokłosiem badań historycznych i wywołania stu fotografii utrwalonych na szklanych kliszach przez… » więcej 2021-09-16, godz. 16:30 Muzyka organowa zabrzmi w Nowej Cerekwi w ramach międzynarodowego festiwalu Kurs mistrzowski z udziałem wybitnego czeskiego organisty, zakończony koncertem, odbędzie się w piątek (17.09) w Nowej Cerekwi, w ramach 6. Międzynarodowego… » więcej 2021-09-16, godz. 14:00 45. OKT: wystawa fotograficzna towarzysząca konfrontacjom [ZDJĘCIA] W tym roku Opolskie Konfrontacje Teatralnie nie wychodzą poza Teatr Opole. Wyjątkiem jest wystawa fotograficzna na placu Teatralnym. » więcej 2021-09-16, godz. 13:00 Gmina Pokój: jesienna odsłona festiwalu weberowskiego już w ten weekend Przed nami 18. Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera w Pokoju w jesiennej odsłonie. Podobnie jak rok temu, chcąc uniknąć… » więcej 2021-09-16, godz. 10:52 Ewa Lipska w Ogrodzie Literatury MBP. Odsłonięcie rzeźby zadedykowanej poetce Ewa Lipska ma swoją rzeźbę w Ogrodzie Literatury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Pracę wykonaną przez Roberta Suchińskiego poetka odsłoniła osobiście… » więcej 2021-09-16, godz. 09:02 Poplenerowa wystawa w Galerii Nad Odrą [ZDJECIA] W Galerii Nad Odra można oglądać poplenerową wystawę projektu 'Moszna - widok z niemiecką historią w tle'. Plener na początku czerwca zorganizowała Fundacja… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »