Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-01-27, 11:15 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Nysanie z sercem do muzyki i pomagania potrzebującym. Kolejny koncert za nami

Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert "Od klasyki do musicalu" w NDK © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Najbardziej znane i cenione tematy muzyczne zabrzmiały w piątkowy (26.01) wieczór w Nyskim Domu Kultury.
Wszystko za sprawą połączonych orkiestr młodzieżowych z partnerskich szkół muzycznych Opola (Orkiestra Symfoniczna PSM I i II st. im. F. Chopina) i Mainz (Willigis Symphonie Orchester) oraz gościa specjalnego, akordeonisty Lucasa Gogola. Młodzież poprowadzili dyrygenci orkiestr: Doris Jüttner-Endres (Mainz), Hubert Prochota (Opole), Thomas Grasse (Mainz).

Przekrojowy repertuar od walca Szostakowicza przez wiązankę przebojów grupy ABBA po motywy ze znanych musicali, wpisał się w doroczny koncert, mający na celu pomoc osobom zmagającymi się z ciężkimi chorobami.

- Nasze stowarzyszenie skupia małe przedsiębiorstwa, ale nikt tu nie myśli wyłącznie o sobie - mówi Antoni Hasenbeck, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Ruch Rozwoju Regionu, organizatora wydarzenia. - Czujemy potrzebę dzielenia się z kimś i stąd pomysł nie tylko na wzajemne wspieranie się między przedsiębiorcami, ale także zrobienie czegoś dla mieszkańców.

Jak przyznaje Hasenbeck, szczególną uwagę stowarzyszenie przywiązuje do problemów dzieci zmagających się z ciężkimi chorobami, m.in. onkologicznymi.

- Jesteśmy na to bardzo uczuleni, kiedy dziecko jest nieszczęśliwie, kiedy rodzice cierpią - mówi Hasenbeck. - Są takie potrzeby i my to widzimy.

Przypomnijmy, że połączone orkiestry Opola i Mainz występują także dziś, tym razem w Filharmonii Opolskiej, na koncercie noworocznym zorganizowanym przez Konsulat RFN w Opolu. Początek wydarzenia o godzinie 18:00.

Radio Opole jest patronem medialnym obu koncertów. A więcej o wczorajszym koncercie w niedzielnej audycji "Opolskie klasycznie" w Radiu Opole 2.
Antoni Hasenbeck

Kultura i rozrywka

2021-01-17, godz. 18:21 "To dla nas miejsce szczególne". Chrząstowice remontują i poszerzają izbę muzealną im. Konrada Mientusa To unikatowe w skali regionu miejsce, z eksponatami z początku XX wieku, a nawet z XIX stulecia, będzie miało nowy wygląd. Chodzi o Regionalną Izbę Śląska… » więcej 2021-01-17, godz. 08:44 Kluczborska biblioteka prezentuje zdjęcia pejzaży. Na wystawie trzeba pamiętać o rygorze sanitarnym Wystawę zdjęć pejzaży można oglądać w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczborku. » więcej 2021-01-15, godz. 15:15 "Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia”. Wystawa przed kościołem w Głubczycach 'Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia” - pod takim tytułem została dziś (15.01) otwarta wystawa przy kościele parafialnym pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej… » więcej 2021-01-14, godz. 19:00 Laureatka Nagrody Literackiej Nike w MBP Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, po przerwie świąteczno-noworocznej, wznawia spotkania autorskie. Ze względu na obostrzenia pandemiczne będą się one… » więcej 2021-01-14, godz. 14:00 Emocje i kłamstwo w opolskim teatrze on-line Teatr imienia Jana Kochanowskiego przygotował kolejny spektakl dostępny jedynie w internecie. Tym razem będzie to powtórzenie przedstawienia pełnego skomplikowanych… » więcej 2021-01-13, godz. 15:45 W puli 150 tysięcy złotych na wsparcie ludzi kultury. Rozpoczęła się tegoroczna edycja Marszałkowskich Talentów To propozycja dla twórców, autorów, kompozytorów, ale też dla tych, którzy opiekują się zabytkami. Ruszyła druga edycja Marszałkowskich Talentów. W… » więcej 2021-01-13, godz. 12:45 Filharmonia Opolska zaprasza na styczniowe gale noworoczne do internetu Gale noworoczne od lat gromadziły w Filharmonii Opolskiej kilkutysięczną publiczność. Tym razem odbędą się one bez udziału publiczności. Filharmonia… » więcej 2021-01-12, godz. 16:30 Galeria Sztuki Współczesnej ma nowe propozycje w internecie Tegoroczne ferie zimowe instytucje kultury zamieniły w internetowe spotkania. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu również proponuje różnego rodzaju zajęcia… » więcej 2021-01-12, godz. 12:09 Pokaż swój talent i wygraj bony - proponuje dom kultury w Krapkowicach Propozycja skierowana jest do wszystkich bez względu na wiek - chociaż realizowana jest w ramach ferii on-line w Krapkowickim Domu Kultury. A mowa o konkursie… » więcej 2021-01-11, godz. 15:45 Opole: odsłonięto tablicę upamiętniającą rzeźbiarza Bena Muthofera Opole upamiętniło kolejnego artystę. Na budynku przy ulicy ks. Jana Dzierżona 7 odsłonięto dzisiaj (11.01) pamiątkową tablicę poświęconą rzeźbiarzowi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »