Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-01-23, 16:40 Autor: Ewelina Laxy

"Od klasyki do musicalu" - charytatywnie zagrają w Nysie

Koncert noworoczny orkiestr z Opola i Mainz [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert noworoczny orkiestr z Opola i Mainz [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Charytatywny Koncert Noworoczny „Od klasyki domusicalu” odbędzie się w Nysie [fot. https://pixabay.com/pl]
Charytatywny Koncert Noworoczny „Od klasyki domusicalu” odbędzie się w Nysie [fot. https://pixabay.com/pl]
Po raz 7. w Nysie zagrają charytatywnie. W najbliższy piątek (26.01) odbędzie się noworoczny koncert "Od klasyki do musicalu". Na scenie wystąpią muzycy orkiestry symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Opolu pod batutą Huberta Prochoty oraz instrumentaliści z zaprzyjaźnionej orkiestry z niemieckiego Mainz.
- W pierwszej części posłuchamy muzyki klasycznej Czajkowskiego, czy Straussa, w drugiej suity orkiestrowe znane m.in. z Króla Lwa, czy Upiora w operze - mówi Agnieszka Jarząbek, koordynatorka wydarzenia. - Dochód z koncertu zostanie przeznaczony dla nyskiego hospicjum i druga część dla Mateusza Jończego. To jest uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie. Zawsze staramy się wspierać tych najbardziej potrzebujących. Mateusz Jończy to młody chłopak, który niedowidzi. Jest szansa na to, żeby zahamować rozwój choroby, z tym, że niestety, leczenie jest bardzo kosztowne.

Organizatorem koncertu jest Ruch Rozwoju Regionu. Obowiązują cegiełki-wejściówki. Początek o godz. 18:00 w Nyskim Domu Kultury. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Agnieszka Jarząbek

Kultura i rozrywka

2021-01-20, godz. 18:00 Opolskie murale znajdą się w albumie "Polskie Murale" Artysta Artur Marciniszyn postanowił zebrać w albumie fotograficznym najciekawsze polskie murale. Wielkoformatowe obrazy są także w naszym województwie. Chociażby… » więcej 2021-01-20, godz. 15:21 Zebrali ponad 11 ton szklanych opakowań, a zwycięzca ponad 4 tony. To efekt konkursu "Szklany przystanek PSZOK" 4 tony 344 kilogramów. Tyle odpadów ze szkła zebrał Marek Kistela, zwycięzca zorganizowanego przez urząd miasta Opola i opolski Zakład Komunalny konkursu… » więcej 2021-01-20, godz. 09:45 Książki autorstwa wrocławskich studentów ASP prezentowane w Galerii Zamostek w Opolu BOOKmacherzy to nowa wystawa, która pojawiła się w Galerii Zamostek w Opolu. Prezentuje ona dorobek studentów Katedry Projektowania Graficznego wrocławskiej… » więcej 2021-01-19, godz. 21:00 Nie żyje jedna z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki. Maria Koterbska występowała w Opolu i zasiadała w festiwalowym… W poniedziałek (18.01) wieku 96 lat zmarła Maria Koterbska. Jedna z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki. Największą popularność zdobyła w latach… » więcej 2021-01-19, godz. 15:00 "...ale to już inna historia" w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych '...ale to już inna historia' - to nowe przedsięwzięcie przygotowane przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu-Łambinowicach. Od poniedziałku 25 stycznia… » więcej 2021-01-19, godz. 12:45 Miłośnicy fotografii w Kietrzu stanęli przed wyzwaniem zrobienia najpiękniejszego zdjęcia miasta i okolic Odkrywanie na nowo miejsc powszechnie znanych, indywidualne spojrzenie na swoją małą ojczyznę i znalezienie magicznych miejsc, o których mało kto wie - to… » więcej 2021-01-18, godz. 21:02 Wystawa w Galerii Aneks GSW w Opolu Jeszcze dwa dni można oglądać autorską wystawę Malwiny Maleńczuk w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Ekspozycja dostępna jest przez szybę… » więcej 2021-01-18, godz. 19:00 Opolskie "Lalki" niedostępne dla widzów, ale praca aktorska wre Instytucje kultury w dalszym ciągu są nieodstępne dla widzów i słuchaczy, ale w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora trwają produkcje do internetu i próby do… » więcej 2021-01-18, godz. 10:29 TVP3 Opole wyprodukowała film biograficzny o działalności opozycyjnej, pracy aktorskiej i zagadkowej śmierci Jacka… Znamy go m.in. z kultowego w latach 70. XX wieku serialu dla młodzieży 'Stawiam na Tolka Banana'. Po nim stał się idolem swojego pokolenia. Gdyby żył, jutro… » więcej 2021-01-17, godz. 18:21 "To dla nas miejsce szczególne". Chrząstowice remontują i poszerzają izbę muzealną im. Konrada Mientusa To unikatowe w skali regionu miejsce, z eksponatami z początku XX wieku, a nawet z XIX stulecia, będzie miało nowy wygląd. Chodzi o Regionalną Izbę Śląska… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »