Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-19, 16:00 Autor: Jakub Biel

Zamek z audioprzewodnikiem. Nowa atrakcja dla odwiedzających Brzeg

Zamek Piastów Śląskich w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Zamek Piastów Śląskich w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Zamek Piastów Śląskich w Brzegu z audioprzewodnikami [fot. Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu]
Zamek Piastów Śląskich w Brzegu z audioprzewodnikami [fot. Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu]
Zamek Piastów Śląskich w Brzegu zaprasza w wakacje do poznania tego miejsca z wirtualnym przewodnikiem. To nowa atrakcja dla wszystkich gości, którzy mają w planach odwiedzić ten wyjątkowy zabytek. Już od najbliższej soboty (22.06) zamek będzie można zwiedzić z wykorzystaniem audioprzewodników oraz bezpłatnej aplikacji.
- Nie zawsze do zamku przyjeżdżają grupy zorganizowane z przewodnikiem, dlatego chcemy, aby goście indywidualni z pomocą audioprzewodników również mogli dowiedzieć się nieco więcej na temat tego miejsca - mówi Dariusz Byczkowski, dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

- Tych zestawów mamy kilkanaście, także będzie można zwiedzić kaplicę przyzamkową i całe muzeum, wszystkie piętra właśnie z przewodnikiem. Myślimy o tym, aby na jesień wprowadzić jeszcze dodatkowe języki, na razie będzie to jednak w języku polskim.

Wypożyczenie audioprzewodnika będzie kosztowało 8 zł, a opłata będzie pobierana przy zakupie biletu.

Drugą opcją na indywidualne zwiedzenie zamku z wykorzystaniem nowoczesnych technologii będzie możliwość skorzystania z aplikacji na smartfona, którą będzie można pobrać i zainstalować przy kasie muzeum.
Dariusz Byczkowski

Wiadomości z regionu

2024-07-21, godz. 13:00 Rodzicu, pilnuj swojego dziecka nad wodą! Apelują ratownicy WOPR O pilnowanie dzieci na plaży apelują ratownicy wodni dyżurujący na kąpielisku Bolko w Opolu. Jak podkreślają, dzieci pozostawione bez opieki są narażone… » więcej 2024-07-21, godz. 09:35 Za dochód ze sprzedaży wigilijnych świec opolska Caritas organizuje wakacyjne wyjazdy dzieci Blisko 60 różnych wakacyjnych projektów dla dzieci z regionu udało się zorganizować dzięki pieniądzom pozyskanym w grudniu ze sprzedaży wigilijnych świec… » więcej 2024-07-21, godz. 09:29 Młodzi chcą otwierać własne firmy. Wielu myśli o nowych mediach i sztucznej inteligencji 'Zauważamy rosnącą przedsiębiorczość wśród ludzi młodych'. Tak Tomasz Kwiatek, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu, mówi o zauważalnym wzroście… » więcej 2024-07-21, godz. 09:28 Umowa z wykonawcą już podpisana. W Strzelcach Opolskich powstanie pełnowymiarowa hala sportowa Jest przełom w sprawie budowy hali sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Starostwo powiatowe podpisało umowę… » więcej 2024-07-20, godz. 20:30 Ostrzeżenie IMGW. Niedziela i poniedziałek pod znakiem wysokich temperatur Ostrzeżenie o upałach wydano dla całej Opolszczyzny. Gorąco będzie w niedzielę i poniedziałek. » więcej 2024-07-20, godz. 18:00 Ciężarówką też można driftować, jeśli silnik ma 1000 koni. Pokaz na Master Truck Show [ZDJĘCIA] Ryk silnika, 'palenie gum' i dużo dymu. Pokaz driftu ciężarówką cieszył się dużym zainteresowaniem podczas drugiego dnia 20. zlotu Master Truck Show na… » więcej 2024-07-20, godz. 17:28 Koniec roku akademickiego na Uniwersytecie WSB Merito w Opolu. 300 osób odebrało dyplomy 300 absolwentów Uniwersytetu WSB Merito w Opolu odebrało dzisiaj (20.07) dyplomy ukończenia studiów podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego 20… » więcej 2024-07-20, godz. 15:45 Srebrny Krzyż Zasługi dla Andrzeja Wachowskiego za organizację Master Truck Show. Zlot trwa Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez prezydenta Andrzeja Dudę odebrał podczas oficjalnego otwarcia 20. Master Truck Show Andrzej Wachowski. » więcej 2024-07-20, godz. 14:30 Ponad tysiąc osób skorzystało z punktów pomocy dla ofiar przestępstw w regionie Po przerwie związanej z audytem w Ministerstwie Sprawiedliwości mieszkańcy regionu mogą ponownie korzystać z bezpłatnej pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem… » więcej 2024-07-20, godz. 13:00 Akademik Sokrates stanie się bursą dla uczniów szkół średnich z Opola Budynek 'Sokrates' należący do Politechniki Opolskiej zostanie przekształcony w bursę dla uczniów z Opola. Jak informuje prof. Marcin Lorenc, rektor opolskiej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »