Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-16, 07:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

"Nie porzucaj, też mam uczucia". Kampania TOZ przed wakacjami

W wakacje wraca problem porzucanych zwierząt fot. TOZ Opole
W wakacje wraca problem porzucanych zwierząt fot. TOZ Opole
W wakacje wraca problem porzucanych zwierząt [fot. TOZ Opole]
W wakacje wraca problem porzucanych zwierząt [fot. TOZ Opole]
Latem liczba porzucanych zwierząt w całym kraju wzrasta o około 30%. W związku z tym Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ponownie wychodzi z kampanią informacyjną pod hasłem "Nie porzucaj". Wolontariusze opolskiego oddziału przypominają, że jest wiele miejsc, gdzie na czas urlopu można zostawić swojego czworonoga.
- Niestety zawsze tak jest, że okres wakacyjny to taki czas, który nas mocno stopuje. Wiadomo, ludzie wyjeżdżają, mają już swoje plany, więc nie myślą o tym, żeby adoptować zwierzę. My jesteśmy na to przygotowani. Wiemy, że ten okres jest dla nas bardzo trudny, bo z drugiej strony dużo z tych zwierząt nagle pojawia się znikąd. Czyli są wakacyjne wyjazdy i pies nie jest nikomu potrzebny bądź kot i nagle znajdujemy go gdzieś lub mamy zgłoszenie, że w danym miejscu jest porzucony kot czy inne zwierzę - mówi Dorota Jeleniewska, rzecznik prasowy TOZ Opole.

W ramach tegorocznej kampanii "Nie porzucaj" powstał wzruszający spot ukazujący moment porzucenia i co czuje takie zwierzę. - Zawsze można sobie jakoś poradzić, można znaleźć miejsce m.in. w hotelu dla zwierząt - dodaje Dorota Jeleniewska.

Przed wyjazdem na urlop w kryzysowej sytuacji warto też poszukać pomocy wśród organizacji pro zwierzęcych.
Dorota Jeleniewska

Wiadomości z regionu

2024-07-22, godz. 20:30 Wciąż nieznana jest data otwarcia krytego basenu w Namysłowie. Zorganizowano spotkanie z mieszkańcami Październik jest obecnie realnym terminem oddania do użytku krytej pływalni w Namysłowie. Po południu w magistracie zorganizowano spotkanie informacyjne z… » więcej 2024-07-22, godz. 19:30 Opole: w czasie upałów zużywamy więcej wody. Ale przerwy w dostawach nam nie grożą W lipcu w Opolu wzrosło zużycie wody, ale do rekordu jeszcze daleko. Obecnie dobowo mieszkańcy stolicy regionu zużywają 25 tysięcy m3 wody. Paweł Kawecki… » więcej 2024-07-22, godz. 18:30 Wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali Starą Stobrawę. Bo rzeka to nie śmietnik Rękawiczki, gumiaki i worki na śmieci - wyposażeni w te atrybuty mieszkańcy Kluczborka, młodzież oraz dzieci, ruszyli z nurtem Starej Stobrawy, aby oczyścić… » więcej 2024-07-22, godz. 18:00 Czy w Kluczborku powstaną elektrownie wiatrowe? Urząd zaprasza mieszkańców na konsultacje Czy wiatraki obok miodu staną się wizytówką Kluczborka i gminy? To niewykluczone. Radni zdecydowali o sporządzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego… » więcej 2024-07-22, godz. 17:15 "Nie mieliśmy dotąd takiego problemu". Beczkowozy nadal zaopatrują mieszkańców gminy Biała w wodę pitną Mieszkańcy 11 miejscowości w gminie Biała muszą korzystać z wody dostarczanej beczkowozami. Woda w ich kranach jest wciąż niezdatna do spożycia. W dwóch… » więcej 2024-07-22, godz. 16:01 Pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni. Wewnątrz były butle z gazem Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni w gminie Bierawa (pow. kędzierzyńsko-kozielski). Nie było osób pos… » więcej 2024-07-22, godz. 15:04 Radar meteo na Górze św. Anny oficjalnie otwarty. "Pozwoli na lepsze i szybsze przewidywanie zmian pogody" [ZDJĘCIA] Radar meteorologiczny przy autostradzie A4 na Górze Św. Anny oficjalnie otwarty. To jeden z 10 takich radarów należących do sieci POLRAD. Urządzenie zapewnia… » więcej 2024-07-22, godz. 14:38 "Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu". Wakacyjna akcja policji na basenie w Głubczycach W ramach akcji 'Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą' i 'Bezpieczne wakacje' na basenie miejskim w Głubczycach, policjanci z komendy powiatowej przypominali… » więcej 2024-07-22, godz. 14:04 Cztery lata na budowę 23 kilometrów S11 od Gotartowa do Siemianic w Wielkopolsce Za cztery lata ma być gotowy niemal 23-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11 między Siemianicami w województwie wielkopolskim a Gotartowem obok Kluczbo… » więcej 2024-07-22, godz. 13:55 W Polsce posiedział w więzieniu, teraz samolotem wróci do ojczyzny Z więzienia do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, a wkrótce do ojczyzny. W taką podróż wysyłają 32-letniego Mołdawianina opolscy pogranicznicy. Przyczyn… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »