Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-14, 17:52 Autor: Grzegorz Frankowski

Kamień Śląski ma 18-dołkowe pole golfowe. Można organizować międzynarodowe zawody [ZDJĘCIA]

Otwarcie 18-dołkowego pola golfowego Karolinka Park [fot. Jędrzej Łuczak]
Otwarcie 18-dołkowego pola golfowego Karolinka Park [fot. Jędrzej Łuczak]
Otwarcie 18-dołkowego pola golfowego Karolinka Park [fot. Jędrzej Łuczak]
Otwarcie 18-dołkowego pola golfowego Karolinka Park [fot. Jędrzej Łuczak]
Otwarcie 18-dołkowego pola golfowego Karolinka Park [fot. Jędrzej Łuczak]
Otwarcie 18-dołkowego pola golfowego Karolinka Park [fot. Jędrzej Łuczak]
W Kamieniu Śląskim zakończyła się rozbudowa jedynego na Opolszczyźnie profesjonalnego pola golfowego. Na obiektach Karolinka Golf Park miłośnicy tej dyscypliny sportu będą mieli do dyspozycji pełnowymiarowe, 18-dołkowe pole do gry. Pozwoli to na rozgrywanie turniejów najwyższej rangi z mistrzostwami Polski i zawodami międzynarodowymi włącznie.
- 72 hektary powierzchni, 6 tysięcy metrów długości w przepięknej okolicy. Cały obiekt spełnia wszystkie niezbędne standardy - mówi Adam Leja, prezes Opolskiego Klubu Golfowego.

- Wcześniej, ta druga część, ta nowa część to był las. Trzeba to było wszystko urządzić tak, żeby spełniały warunki pola golfowego. Wyszło 9 pięknych dołków. Mówią, że są trudne. Mam nadzieję, że będzie to ciekawe dla naszych graczy, dla naszych klubowiczów i dla osób, które przyjeżdżają z zewnątrz, województwa dolnośląskiego i śląskiego.

- Golf, to nie jest sport dla dziadków i nie jest to również, jak się obiegowo sądzi drogie hobby – mówi Kamil Bartkowiak, trener golfa.

- Co jest kolejnym mitem, który zakłamuje naszą golfową rzeczywistość. Oprócz tego, to jest normalny sport, który wymaga ogólnej sprawności fizycznej. To jest też błona półprzepuszczalna. Ten, kto raz spróbuje, już nie chce przestać. Najczęściej słyszę u ludzi, którzy dość późno zaczęli grać w golfa taką informację, że gdyby wiedzieli, że to jest takie fajne, to zaczęliby grać 20 lat wcześniej. Rzeczywiście tak to jest. Silnie uzależniające i jak się raz spróbuje, to nie można przestać.

- Chcemy tutaj promować golf, aktywne spędzanie wolnego czasu i szkolić młodych zawodników - mówi Joachim Duda, współwłaściciel obiektu.

- Podjęliśmy decyzję, jakieś trzy lata temu, że należałoby, to pole rozbudować do pełnego, mistrzowskiego pola golfowego. Wzięliśmy się do roboty. Dzisiaj po tych trzech latach mamy jedno z najładniejszych pól golfowych w Polsce, nawet bym powiedział jedno z ładniejszych w Europie.

Do klubu Karolinka w Kamieniu Śląskim należy 80 członków. Z pola golfowego może skorzystać jednak każdy chętny.
Adam Leja
Kamil Bartkowiak
Joachim Duda

Wiadomości z regionu

2024-07-15, godz. 19:45 Akademiki czekają, popularne są też kawalerki na wynajem. "Ceny od dwóch lat są bardzo podobne" Ceny za miejsce w akademiku w Opolu wahają się od ponad 500 do 1100 złotych miesięcznie. Wszystko zależy od tego, czy jest to pokój 1,2 lub 3-osobowy. Za… » więcej 2024-07-15, godz. 19:30 „Nasz rodowód to są rzeczy bardzo istotne”. Kresowianie domagają się ekshumacji pomordowanych w Puźnikach Mieszkańcy gminy Prudnik uczestniczyli w Ogólnopolskim Zjeździe Nowosiółczan i Puźniczan. Było to siódme spotkanie potomków Kresowian, których rodziców… » więcej 2024-07-15, godz. 17:01 Kot sprawcą kolizji. Przewożony bez zabezpieczenia zwierzak zdekoncentrował kierowcę Do tego zdarzenia doszło na trasie z Nysy do Przełęku. 20-letni kierowca osobówki zjechał z drogi i uderzył w latarnię. » więcej 2024-07-15, godz. 17:00 Wyremontowany "Lipsk" ma być gotowy w październiku 2025 roku [ZDJĘCIA] Budynek 'Lipsk' przy ul. Sosnkowskiego w Opolu nabiera kształtu i nowoczesnego wyglądu. Choć gotowa jest już elewacja, to do ostatecznego zakończenia prac… » więcej 2024-07-15, godz. 16:32 Kolizja dwóch samochodów na DK45. Dostawczy przewoził butle z gazem Do tego zdarzenia doszło wczesnym popołudniem w okolicy Bierdzan na drodze krajowej nr 45. » więcej 2024-07-15, godz. 16:30 Ruszył remont obwodnicy Opola. Jest zmiana organizacji ruchu Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj (15.07) rozpoczęły się prace na obwodnicy północnej Opola. » więcej 2024-07-15, godz. 16:00 Kierowców czeka ruch wahadłowy na DK46 w sąsiedztwie autostrady Będzie ruch wahadłowy na drodze krajowej 46 w sąsiedztwie autostrady A4 i obwodnicy Niemodlina. » więcej 2024-07-15, godz. 15:30 Więziennicy świętowali na zamku w Brzegu. "Społeczeństwo coraz bardziej dostrzega, że to potrzebna służba" Awanse na wyższe stopnie, medale i podziękowania za dotychczasową pracę. W ten sposób strażnicy więzienni obchodzili dziś (15.07) swoje święto. Na Zamku… » więcej 2024-07-15, godz. 15:17 Sinice znów dają o sobie znać na zbiorniku w Ligocie Górnej obok Kluczborka. Zakaz kąpieli Znów nie można kąpać się w zbiorniku retencyjnym w Ligocie Górnej. » więcej 2024-07-15, godz. 14:45 Przyszli studenci najchętniej wybierają kierunek lekarski i informatykę na opolskich uczelniach Prawie dziewięć tysięcy osób chce studiować na Uniwersytecie Opolskim, a ponad trzy na Politechnice Opolskiej. Obie uczelnie zakończyły właśnie pierwszą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »