Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-12, 12:15 Autor: Jakub Biel

Andrzej Buła po niemal 11 latach żegna się z urzędem. Teraz kierunek Bruksela

Konferencja Andrzeja Buły w urzędzie marszałkowskim [fot. Marcin Boczek]
Konferencja Andrzeja Buły w urzędzie marszałkowskim [fot. Marcin Boczek]
Andrzej Buła podziękował za niemal 11 lat pracy na rzecz województwa opolskiego w roli marszałka i zapowiedział, że tę pracę będzie kontynuował także w Brukseli. Nowy eurodeputowany z okręgu dolnośląsko-opolskiego wskazał, jakie były – jego zdaniem – najważniejsze osiągnięcia tych ostatnich lat i cele, które udało się zrealizować.
- To było bardzo intensywne, ale i twórcze blisko 11 lat. Ciężko wymienić te największe sukcesy – powiedział Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

- Na pewno powiązanie pracy marszałka województwa z szefem Platformy Obywatelskiej. Najważniejsze według mnie, jeżeli popatrzę przez pryzmat naszych mieszkańców, to ja bym stawiał zdrowie. Więc to, że my funkcjonujemy z niezadłużonymi szpitalami, które myślą tylko o rozwoju to jest dla mnie wielki sukces.

Jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy, ale europoseł-elekt te zadania zostawia swojemu następcy.

- To jest transport publiczny i ta dostępność i koordynacja, konsolidacja. Ja myślę, że następca pan marszałek Szymon Ogłaza, który doskonale zna te tematy i zmiany w Warszawie, w różnych spółkach, dadzą nam jakąś przestrzeń do działania.

Choć nazwisko rekomendowanego na stanowisko marszałka Szymona Ogłazy jest już znane, to potwierdzenie wyboru nastąpi na sesji Sejmiku Województwa Opolskiego, która rozpocznie się o godzinie 15:00.

Andrzej Buła nadal będzie pełnił funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie i zapowiedział, że nowa funkcja nie będzie mu przeszkadzać w łączeniu tych obowiązków.
Andrzej Buła
Andrzej Buła

Wiadomości z regionu

2024-07-21, godz. 09:35 Za dochód ze sprzedaży wigilijnych świec opolska Caritas organizuje wakacyjne wyjazdy dzieci Blisko 60 różnych wakacyjnych projektów dla dzieci z regionu udało się zorganizować dzięki pieniądzom pozyskanym w grudniu ze sprzedaży wigilijnych świec… » więcej 2024-07-21, godz. 09:29 Młodzi chcą otwierać własne firmy. Wielu myśli o nowych mediach i sztucznej inteligencji 'Zauważamy rosnącą przedsiębiorczość wśród ludzi młodych'. Tak Tomasz Kwiatek, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu, mówi o zauważalnym wzroście… » więcej 2024-07-21, godz. 09:28 Umowa z wykonawcą już podpisana. W Strzelcach Opolskich powstanie pełnowymiarowa hala sportowa Jest przełom w sprawie budowy hali sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Starostwo powiatowe podpisało umowę… » więcej 2024-07-20, godz. 20:30 Ostrzeżenie IMGW. Niedziela i poniedziałek pod znakiem wysokich temperatur Ostrzeżenie o upałach wydano dla całej Opolszczyzny. Gorąco będzie w niedzielę i poniedziałek. » więcej 2024-07-20, godz. 18:00 Ciężarówką też można driftować, jeśli silnik ma 1000 koni. Pokaz na Master Truck Show [ZDJĘCIA] Ryk silnika, 'palenie gum' i dużo dymu. Pokaz driftu ciężarówką cieszył się dużym zainteresowaniem podczas drugiego dnia 20. zlotu Master Truck Show na… » więcej 2024-07-20, godz. 17:28 Koniec roku akademickiego na Uniwersytecie WSB Merito w Opolu. 300 osób odebrało dyplomy 300 absolwentów Uniwersytetu WSB Merito w Opolu odebrało dzisiaj (20.07) dyplomy ukończenia studiów podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego 20… » więcej 2024-07-20, godz. 15:45 Srebrny Krzyż Zasługi dla Andrzeja Wachowskiego za organizację Master Truck Show. Zlot trwa Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez prezydenta Andrzeja Dudę odebrał podczas oficjalnego otwarcia 20. Master Truck Show Andrzej Wachowski. » więcej 2024-07-20, godz. 14:30 Ponad tysiąc osób skorzystało z punktów pomocy dla ofiar przestępstw w regionie Po przerwie związanej z audytem w Ministerstwie Sprawiedliwości mieszkańcy regionu mogą ponownie korzystać z bezpłatnej pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem… » więcej 2024-07-20, godz. 13:00 Akademik Sokrates stanie się bursą dla uczniów szkół średnich z Opola Budynek 'Sokrates' należący do Politechniki Opolskiej zostanie przekształcony w bursę dla uczniów z Opola. Jak informuje prof. Marcin Lorenc, rektor opolskiej… » więcej 2024-07-20, godz. 12:30 Wakacje bez bomb i alarmów dla ukraińskich dzieci zorganizowali strażacy ochotnicy w Turawie Kilkunastu ukraińskich chłopców z obwodów przyfrontowych przyjechało do Turawy na zaproszenie polskich strażaków ochotników. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »