Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-10, 19:15 Autor: Jakub Biel

Modernizują przejścia dla pieszych. "Oni są najbardziej narażeni w zdarzeniach drogowych"

Zmodernizowane przejścia dla pieszych [fot. GDDKiA]
Zmodernizowane przejścia dla pieszych [fot. GDDKiA]
Zmodernizowane przejścia dla pieszych [fot. GDDKiA]
Zmodernizowane przejścia dla pieszych [fot. GDDKiA]
Zmodernizowane przejścia dla pieszych [fot. GDDKiA]
Zmodernizowane przejścia dla pieszych [fot. GDDKiA]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała kolejne przebudowy przejść dla pieszych znajdujących się na drogach przebiegających przez Opolszczyznę. Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa doczekają się mieszkańcy m.in. Żużeli, Krapkowic, Łosiowa czy Kamiennej.
- Chcemy zadbać o niechronionych uczestników ruchu drogowego, ponieważ oni są najbardziej narażeni na obrażenia w wyniku ewentualnych zdarzeń drogowych – mówi Agata Andruszewska, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu.

- Szereg miejsc zostało wskazanych jako te przejścia, na których bezpieczeństwo powinno zostać poprawione. Tych zadań dla całego województwa wskazano ponad 500. Na szeregu z nich zakończyliśmy już prace. Jest to ponad 200 lokalizacji. Tutaj piesi mogą zdecydowanie się czuć bezpieczniejsi.

Wśród zadań, które zostaną wykonane znajdzie się m.in. doświetlenie, odpowiednie oznakowanie czy budowa chodników w okolicach przejść dla pieszych.

- Przed nami ponad 60 kolejnych lokalizacji – dodaje Agata Andruszewska. - Wśród nich m.in. DK46 – Otmuchów, Wójcice, DK45 – Krapkowice, Stradunia, Mechnice, DK45 - Żużela, „jedenastka” – Biskupice, Gotartów, Gołkowice i Bąków. 94 – Strzelce Opolskie, Łosiów. 88 – Sieroniowice. 39 - Kamienna, Namysłów, 42 – Kamienna, Gręboszów. To te miejsca, dla których zadania się rozpoczną.

W kolejce czeka jeszcze około 200 przejść dla pieszych, które będą sukcesywnie modernizowane, a w tej chwili trwa etap prac przygotowawczych, czyli przygotowywana jest dokumentacja po to, aby wykonawcy mogli przystąpić do realizacji zadań.

Przebudowa przejść dla pieszych znajdujących się ciągach dróg krajowych jest realizowana w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021 - 2024.
Agata Andruszewska
Agata Andruszewska

Wiadomości z regionu

2024-06-24, godz. 19:30 Wandal na cmentarzu w Opolu. Zatruwa drzewa kwasem [INTERWENCJA] Najpierw wywierca dziurę w drzewie, a następnie wstrzykuje do niego toksyczną substancję. Taki mechanizm stosuje nieznany sprawca, który niszczy okazy na… » więcej 2024-06-24, godz. 19:00 Pasieczna w Opolu do remontu. Utrudnienia aż do września Kolejne remonty na opolskiej Pasiece. Od wtorku (25.06) rozpocznie się przebudowa ul. Pasiecznej pomiędzy ulicami Jana Dobrego a Konsularną. W ramach robót… » więcej 2024-06-24, godz. 18:10 Złote algi. Wizja lokalna Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Sytuacja jest stabilna, a parametry wody w Odrze pod względem złotych alg mają akceptowalny poziom - informuje biuro prasowe Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego… » więcej 2024-06-24, godz. 18:00 Niewidomi będą strzelać z broni laserowej. Integracyjny Piknik Rodzinny w Turawie Zajęcia z hipoterapii, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, konkursy, gry i zabawy, a nawet strzelanie z broni laserowej - takie atrakcje czekają na uczestników… » więcej 2024-06-24, godz. 17:00 "Chcemy się rozwijać". Inteligentne wioski w gminie Głubczyce Sołectwa Pomorzowice i Grobniki w gminie Głubczyce przystępują do koncepcji inteligentnych wiosek ''Smart Villages''. Uchwałę w tej sprawie samorządowcy… » więcej 2024-06-24, godz. 16:39 Wypadki na opolskich drogach. W Niwnicy lądował LPR Niespokojnie na opolskich drogach. Po południu doszło do kilku groźnych wypadków. » więcej 2024-06-24, godz. 16:00 Poseł Konfederacji obawia się podwyżek za wodę i ścieki. WiK Opole odpowiada - Niedługo mieszkańców całego kraju dotkną drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki - tak mówił dziś (24.06) konferencji prasowej poseł Konfederacji… » więcej 2024-06-24, godz. 15:30 Dawcy z ujemnymi grupami krwi poszukiwani. Topnieją zapasy w RCKIK w Opolu Topnieją zapasy wszystkich ujemnych grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jak informują pracownicy centrum, latem mniej dawców… » więcej 2024-06-24, godz. 15:00 Nowa ścieżka rowerowa pomiędzy Ozimkiem a Nową Schodnią Ścieżka rowerowa pomiędzy wyspą Rehdanz’a w Ozimku a ul. Opolską w Nowej Schodni jest już gotowa. Nowa droga dla jednośladów ma długość prawie 3 … » więcej 2024-06-24, godz. 14:40 „Wszystkie dzieci są już przyjęte”. Nowe miejsca w żłobku w Głuchołazach W Głuchołazach nie ma już oczekujących na przyjęcie do żłobka. Problem rozwiązała przebudowa części budynku przy al. Jana Pawła II. Dotychczas było… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »