Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-02, 23:15 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

To już jest koniec... do zobaczenia za rok. 61. KFPP przeszedł do historii [ZDJĘCIA]

61. KFPP: koncert "Zakochani są wśród nas" [fot. Jarosław Madzia]
61. KFPP: koncert "Zakochani są wśród nas" [fot. Jarosław Madzia]
Zaczęło się od burzy, potem był rzęsisty deszcz, a na finał "Tyle słońca w całym mieście". Kapryśna pogoda ani na chwilę nie przeszkodziła w dobrej zabawie. Piosenki Janusza Kondratowicza w koncercie "Zakochani są wśród nas", który był muzycznym finałem 61. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu publiczność nuciła od pierwszej do ostatniej minuty. Znalazł się nawet czas na finałowy bis.
Na scenie pojawiło się 20 artystów, którzy zaśpiewali 25 piosenek. Wśród nich Kasia Wilk, która umiliła czas piosenką - "Idę dalej" oraz "Trzynastego".

- Ja też się utożsamiam z tym tekstem, bo może nie jestem królową dram, ale wpadek. W 2012 roku w Opolu spadłam ze sceny. Jak komuś też się wbije obcas albo zostawi buta, czy coś spadnie, czy przewróci, to na pewno to jest Wilk.

Po 15 latach przerwy na deski opolskiego amfiteatru powróciła Ewelina Finta. Jak zaznaczyła, mimo upływu czasu, trema jest nadal.

- To jest wyjątkowe miejsce, przeogromna scena, wielki amfiteatr. Do tego orkiestra Adama Sztaby, kilkudziesięciu muzyków na scenie. Ponad 20 artystów znanych, lubianych, kochanych, wspaniałe głosy i ja jestem bardzo wzruszona, że ja jestem pośród nich.

Opolska publiczność jak co roku nie zawiodła i wypełniła amfiteatr po brzegi. Nasza reporterka zapytała ich, czy pogoda im niestraszna.

- "Tyle słońca w całym mieście" przydałoby się teraz. Będziemy razem śpiewać, będziemy wszyscy razem tańczyć, będziemy się bawić. - A to pierwszy raz na festiwalu? - Pierwszy raz w życiu i chyba dziwne byłoby trafić na ładną pogodę. To już taka tradycja, a pogoda nam absolutnie nie przeszkadza. - Pogoda jak rozumiem nie przeszkadza? - W żadnym wypadku. Dobrze się bawimy. Najważniejsze, że jest imprezka. Super jest, są ludzie, jest super otoczenie. Zawsze Opole na pierwszym miejscu. - W żadnym wypadku nie przeszkadza. - A na kogo czekacie? - Na cały koncert. Co roku coś innego jest i nas zaskakuje.

Radio Opole od lat jest patronem medialnym Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Za nami 61. edycja. Na kolejną przyjdzie poczekać jakieś... 12 miesięcy.
Kasia Wilk
Ewelina Finta
Publiczność

Wiadomości z regionu

2024-06-24, godz. 19:30 Wandal na cmentarzu w Opolu. Zatruwa drzewa kwasem [INTERWENCJA] Najpierw wywierca dziurę w drzewie, a następnie wstrzykuje do niego toksyczną substancję. Taki mechanizm stosuje nieznany sprawca, który niszczy okazy na… » więcej 2024-06-24, godz. 19:00 Pasieczna w Opolu do remontu. Utrudnienia aż do września Kolejne remonty na opolskiej Pasiece. Od wtorku (25.06) rozpocznie się przebudowa ul. Pasiecznej pomiędzy ulicami Jana Dobrego a Konsularną. W ramach robót… » więcej 2024-06-24, godz. 18:10 Złote algi. Wizja lokalna Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Sytuacja jest stabilna, a parametry wody w Odrze pod względem złotych alg mają akceptowalny poziom - informuje biuro prasowe Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego… » więcej 2024-06-24, godz. 18:00 Niewidomi będą strzelać z broni laserowej. Integracyjny Piknik Rodzinny w Turawie Zajęcia z hipoterapii, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, konkursy, gry i zabawy, a nawet strzelanie z broni laserowej - takie atrakcje czekają na uczestników… » więcej 2024-06-24, godz. 17:00 "Chcemy się rozwijać". Inteligentne wioski w gminie Głubczyce Sołectwa Pomorzowice i Grobniki w gminie Głubczyce przystępują do koncepcji inteligentnych wiosek ''Smart Villages''. Uchwałę w tej sprawie samorządowcy… » więcej 2024-06-24, godz. 16:39 Wypadki na opolskich drogach. W Niwnicy lądował LPR Niespokojnie na opolskich drogach. Po południu doszło do kilku groźnych wypadków. » więcej 2024-06-24, godz. 16:00 Poseł Konfederacji obawia się podwyżek za wodę i ścieki. WiK Opole odpowiada - Niedługo mieszkańców całego kraju dotkną drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki - tak mówił dziś (24.06) konferencji prasowej poseł Konfederacji… » więcej 2024-06-24, godz. 15:30 Dawcy z ujemnymi grupami krwi poszukiwani. Topnieją zapasy w RCKIK w Opolu Topnieją zapasy wszystkich ujemnych grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jak informują pracownicy centrum, latem mniej dawców… » więcej 2024-06-24, godz. 15:00 Nowa ścieżka rowerowa pomiędzy Ozimkiem a Nową Schodnią Ścieżka rowerowa pomiędzy wyspą Rehdanz’a w Ozimku a ul. Opolską w Nowej Schodni jest już gotowa. Nowa droga dla jednośladów ma długość prawie 3 … » więcej 2024-06-24, godz. 14:40 „Wszystkie dzieci są już przyjęte”. Nowe miejsca w żłobku w Głuchołazach W Głuchołazach nie ma już oczekujących na przyjęcie do żłobka. Problem rozwiązała przebudowa części budynku przy al. Jana Pawła II. Dotychczas było… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »