Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-29, 19:00 Autor: Jakub Biel

Opolscy policjanci gotowi do sezonu nad jeziorami turawskimi

Policjanci rozpoczynają patrole nad wodą [fot. Jakub Biel]
Policjanci rozpoczynają patrole nad wodą [fot. Jakub Biel]
Policja oficjalnie rozpoczęła sezon wodny nad jeziorami turawskimi. Funkcjonariusze zapowiadają patrole na wodzie, nad wodą i wytężone kontrole trzeźwości osób poruszających się motorówkami, łódkami, a także kierowców podróżujących w miejsca wypoczynku.
- Rozpoczynamy sezon letni nad wodą i na drogach. Jesteśmy zmobilizowani do działania – powiedział insp. Remigiusz Sawicki, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

- Zadaniem policji będzie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim tym użytkownikom. Policja będzie kontrolować stan trzeźwości, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również będzie dbała o bezpieczeństwo na akwenach.

- Czuwamy przez cały okres letni nad bezpieczeństwem wypoczywających - mówi asp. sztab. Marek Kaczor, kierownik ogniwa wodnego w Turawie.

- Staramy się mieć nadzór nad środkami pływającymi, które poruszają się po jeziorze turawskim. Sprawdzamy uprawnienia ster-motorzystów, sprawdzamy stan trzeźwości przede wszystkim, żeby każdy przyjechał nad jezioro wypocząć i bezpiecznie wrócił do domu. Patrzmy przede wszystkim na bezpieczeństwo własne i własnych rodzin, ale także rodzin, które wokół nas wypoczywają, więc nie bójmy się zgłaszać tego, że ktoś przekracza przepisy i zagraża własnemu lub czyjemuś życiu lub zdrowiu.

Nad bezpieczeństwem nad jeziorami w Turawie będą czuwali policjanci m.in. z Opola i Ozimka, którzy zostaną włączeni na okres wakacji do specjalnego ogniwa wodnego działającego w Turawie.
insp. Remigiusz Sawicki
asp. sztab. Marek Kaczor

Wiadomości z regionu

2024-06-19, godz. 14:23 Oszukiwał na podatkach i ukrył się w Gdańsku. Znaleźli go opolscy "łowcy głów" Przez niemal rok ukrywał się w Gdańsku 45-letni finansista ścigany listem gończym. Wpadł w ręce 'łowców głów' z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opo… » więcej 2024-06-19, godz. 14:12 Niespokojnie na opolskich drogach. Wypadki w Opolu i Staniszczach Małych Do kilku groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło po południu na Opolszczyźnie. » więcej 2024-06-19, godz. 13:35 "Pływadła" już w ten weekend na Odrze. Do pokonania ponad 40 kilometrów Przed nami jubileuszowa, 25. edycja Pływadeł. Na zbudowanych przez siebie jednostkach, uczestnicy spływu tradycyjnie przepłyną Odrą z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla… » więcej 2024-06-19, godz. 12:10 Pobili i uciekli, ale nie za daleko. Szybkie zatrzymanie w powiecie strzeleckim Za pobicie staną przed sądem dwaj mieszkańcy Strzelec Opolskich. Zostali zatrzymani kilkanaście minut po zdarzeniu. Ich ofiarą padł 33-latek, a zgłoszenie… » więcej 2024-06-19, godz. 11:52 Zbigniew Kubalańca w Radiu Opole o zadaniach na nową kadencję - W historii województwa nie było tak, byśmy nie obsadzili wszystkich pięciu miejsc w zarządzie - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole wicemarszałek… » więcej 2024-06-19, godz. 10:56 Omdlenia, zasłabnięcia, udary. Podczas upałów rośnie liczba wezwań karetek O 25% wzrasta liczba wezwań służb medycznych w czasie upałów. Gdy od rana żar leje się z nieba opolskie pogotowie ma pełne ręce roboty. Medycy są wzywani… » więcej 2024-06-19, godz. 10:27 Od lipca rusza nabór wniosków do programu "Dobry Start". To wsparcie na wyprawkę szkolną Od lipca rozpoczyna się kolejna odsłona programu 'Dobry Start'. - Na każde uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat rodzice i opiekunowie będą mogli dostać… » więcej 2024-06-19, godz. 10:21 Napisał, że jest jej synem... Kolejne oszustwo na telefon 7 tysięcy złotych straciła mieszkanka Brzegu, która padła ofiarą oszusta telefonicznego » więcej 2024-06-19, godz. 10:07 NIK o procedurach zamówień w szpitalach przy zakupie żywności dla pacjentów Delegatura NIK w Opolu przeprowadziła kontrolę ws. żywienia pacjentów w opolskich szpitalach i krytycznie oceniła procedury zamówień stosowane przy zakupie… » więcej 2024-06-19, godz. 07:39 Janusz Kowalski odchodzi z Suwerennej Polski Na portalu X poseł Janusz Kowalski przekazał informację o złożeniu rezygnacji z członkostwa w Suwerennej Polsce. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »