Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-29, 16:15 Autor: Jakub Biel

Do rodziny Odry Opole dołączyło sześć kolejnych lokalnych klubów

Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy z klubami partnerskimi [fot. Jakub Biel]
Rodło Opole, UKP Gol Opole, UKS Dziesiątka Opole, LZS Sławice, Groszmal Opole oraz LZS Grudzice – te kluby sportowe stały się oficjalnymi partnerami Odry Opole. O podpisaniu umów ze szkółkami piłkarskimi poinformował zarząd opolskiego pierwszoligowca. Dzięki temu najzdolniejsze dzieci trafią pod opiekę trenerów akademii Odry Opole.
- Chcemy budować tożsamość Odry Opole zarówno w regionie, jak i w mieście Opolu – powiedział Tomasz Lisiński, prezes Odry Opole.

- Bardzo ważnym ogniwem naszego działania jest system klubów partnerskich, ale nie odpuszczamy działań na terenie naszego miasta. To właśnie tutaj jest bardzo duża grupa potencjalnych piłkarskich talentów, które być może wybiegną na murawę Stadionu Opolskiego.

- Rozwijamy projekt klubów partnerskich i cieszymy się, że tyle szkółek chce łączyć siły z Odrą Opole – powiedział Paweł Andrzejewski z akademii Odry Opole.

- Podpisujemy współpracę z klubami Rodło Opole, UKP Gol Opole, UKS Dziesiątka Opole, LZS Sławice, Groszmal Opole oraz LZS Grudzice. 6 klubów z naszego miasta zdecydowało się na to, aby oficjalnie podjąć „rękawicę” i wspólnie grać do jednej bramki.

- Myślę, że to dobry krok w rozwoju piłkarstwa w Opolu i na Opolszczyźnie – powiedział Maciej Michniewicz z UKP Gol Opole. - To jest bardzo dobry krok w kierunku, żeby najmłodsi adepci piłki nożnej mieli gdzie się rozwijać, mieli bardzo dobre warunki do rozwoju i chcielibyśmy wszyscy, żeby docelowo trafiali do Odry Opole.

- Wierzymy, że kiedyś ta opolska młodzież będzie mogła zagrać na Stadionie Opolskim w barwach Odry Opole – powiedział Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Do tej rodziny dołączają kluby partnerskie z terenu Opola, które kształcą młodych. Jest to transakcja dwustronna. Wzajemnie się będą wspierać.

Szkółki piłkarskie będą korzystały z doświadczenia trenerów Akademii Odry Opole, a także będą wspierane przez klub bijący się o ekstraklasę.
Tomasz Lisiński
Paweł Andrzejewski
Maciej Michniewicz
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2024-06-19, godz. 16:00 Zamek z audioprzewodnikiem. Nowa atrakcja dla odwiedzających Brzeg Zamek Piastów Śląskich w Brzegu zaprasza w wakacje do poznania tego miejsca z wirtualnym przewodnikiem. To nowa atrakcja dla wszystkich gości, którzy mają… » więcej 2024-06-19, godz. 16:00 Środa upalna i burzowa. Ostrzeżenie IMGW i alerty RCB Ostrzeżenie 2. stopnia (w trzystopniowej skali) dotyczące burz wydało dla województwa opolskiego wrocławskie biuro IMGW. Burzom towarzyszyć mogą silne opady… » więcej 2024-06-19, godz. 14:23 Oszukiwał na podatkach i ukrył się w Gdańsku. Znaleźli go opolscy "łowcy głów" Przez niemal rok ukrywał się w Gdańsku 45-letni finansista ścigany listem gończym. Wpadł w ręce 'łowców głów' z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opo… » więcej 2024-06-19, godz. 14:12 Niespokojnie na opolskich drogach. Wypadki w Opolu i Staniszczach Małych Do kilku groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło po południu na Opolszczyźnie. » więcej 2024-06-19, godz. 13:35 "Pływadła" już w ten weekend na Odrze. Do pokonania ponad 40 kilometrów Przed nami jubileuszowa, 25. edycja Pływadeł. Na zbudowanych przez siebie jednostkach, uczestnicy spływu tradycyjnie przepłyną Odrą z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla… » więcej 2024-06-19, godz. 12:10 Pobili i uciekli, ale nie za daleko. Szybkie zatrzymanie w powiecie strzeleckim Za pobicie staną przed sądem dwaj mieszkańcy Strzelec Opolskich. Zostali zatrzymani kilkanaście minut po zdarzeniu. Ich ofiarą padł 33-latek, a zgłoszenie… » więcej 2024-06-19, godz. 11:52 Zbigniew Kubalańca w Radiu Opole o zadaniach na nową kadencję - W historii województwa nie było tak, byśmy nie obsadzili wszystkich pięciu miejsc w zarządzie - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole wicemarszałek… » więcej 2024-06-19, godz. 10:56 Omdlenia, zasłabnięcia, udary. Podczas upałów rośnie liczba wezwań karetek O 25% wzrasta liczba wezwań służb medycznych w czasie upałów. Gdy od rana żar leje się z nieba opolskie pogotowie ma pełne ręce roboty. Medycy są wzywani… » więcej 2024-06-19, godz. 10:27 Od lipca rusza nabór wniosków do programu "Dobry Start". To wsparcie na wyprawkę szkolną Od lipca rozpoczyna się kolejna odsłona programu 'Dobry Start'. - Na każde uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat rodzice i opiekunowie będą mogli dostać… » więcej 2024-06-19, godz. 10:21 Napisał, że jest jej synem... Kolejne oszustwo na telefon 7 tysięcy złotych straciła mieszkanka Brzegu, która padła ofiarą oszusta telefonicznego » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »