Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-27, 12:47 Autor: Jakub Biel

Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego uzupełnia tabor

Ambulans [fot. Adam Dubiński]
Ambulans [fot. Adam Dubiński]
Podpisanie umowy na dofinansowanie zakupu karetek [fot. Jakub Biel]
Podpisanie umowy na dofinansowanie zakupu karetek [fot. Jakub Biel]
Bezpieczeństwo mieszkańców Opolszczyzny będzie wzmocnione. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego poinformował o przekazanej dotacji na dwa nowe ambulanse, które zostaną włączone do systemu i dołączą do floty Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.
- Chcemy, aby mieszkańcy mieli poczucie, że karetka zawsze zdąży na czas – powiedziała Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.

- Profesjonalizm obsługi zapewniają ratownicy i ratowniczki, a my trochę dokładamy się do tego, aby te warunki techniczne były jak najlepsze i aby w tych trudnych sytuacjach, można było natychmiast udzielić bardzo dobrej pomocy.

- To ogromna radość, że kolejne karetki trafią do systemu – mówi Jarosław Kostyła, dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

- Potrzebujemy tak naprawdę dwóch nowych ambulansów, dwóch nowych Zespołów Ratownictwa Medycznego, które by ewentualnie od przyszłego roku stacjonowały w mieście Opolu, ze względu na dużą ilość wyjazdów dotychczasowych. Potrzebujemy wzmocnienia, a żeby takie wzmocnienie osiągnąć, potrzebujemy dofinansowania, czyli dwa ambulanse z wyposażeniem. Możemy je już teraz zamówić, żeby je odebrać z końcem roku.

Koszt dwóch nowych ambulansów wyniesie 1,2 mln złotych, z czego 200 tys. złotych to kwota przekazanego wsparcia przez samorząd województwa opolskiego.
Zuzanna Donath-Kasiura
Jarosław Kostyła

Wiadomości z regionu

2024-06-21, godz. 20:01 Został tylko cień szansy. Polska przegrywa z Austrią 1:3 Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Austrią 1:3 w rozgrywanym w Berlinie meczu grupy D mistrzostw Europy. » więcej 2024-06-21, godz. 19:00 Opolanie mogą korzystać z 14 kąpielisk. Zostały sprawdzone przez sanepid W tym roku według danych z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu dopuszczonych do użytkowania zostało 14 kąpielisk. Przed sezonem woda została… » więcej 2024-06-21, godz. 18:30 Pierwsze zwolnienia w walcowni w Zawadzkiem. "Proces pozyskania inwestora trwa" Grupa pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem otrzymała wypowiedzenia. Trafiły one do osób, które obecnie przebywają na dłuższych zwolnieniach chorobowych… » więcej 2024-06-21, godz. 18:10 Młody mężczyzna utonął na kąpielisku Bolko w Opolu Tragedia nad opolskim akwenem. Na kąpielisku Bolko utonął niespełna 18-letni mężczyzna. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. » więcej 2024-06-21, godz. 18:00 Śledczy sprawdzają, czy w opolskiej fundacji Ex Bono dochodziło do prania pieniędzy Czy w opolskiej fundacji Ex Bono dochodziło do prania pieniędzy? Jak informuje TVN24, Główny Inspektor Informacji Finansowej przesłał zawiadomienie o podejrzeniu… » więcej 2024-06-21, godz. 16:30 Zamiast gospodarki leśnej promowano partię polityczną. "To patologia, niegospodarność i oszustwo" Regionalne dyrekcje Lasów Państwowych, w tym dyrekcja z Katowic, pod którą podlegają opolskie lasy, były szczególnie zaangażowane w kampanię wyborczą… » więcej 2024-06-21, godz. 15:45 Marcin Ociepa apeluje o budowę drogi ekspresowej. "To jest wyzwanie na miarę kierunku lekarskiego" Poseł OdNowy Marcin Ociepa zapowiada walkę o budowę w regionie drogi ekspresowej przebiegającej z południa na północ. Trasa miałaby przebiegać między… » więcej 2024-06-21, godz. 15:00 Bez nich wojsko nie funkcjonuje. Święto 10. Opolskiej Brygady Logistycznej 10. Opolska Brygada Logistyczna świętuje swoje 25-lecie. To właśnie ćwierć wieku temu NATO potrzebowało wyspecjalizowanej jednostki wojskowej, która wykona… » więcej 2024-06-21, godz. 14:30 Zanieczyszczenia w kanale Lutnia. Przedsiębiorcy z Przywór apelują o kontrolę [INTERWENCJA] Co wpływa do kanału Lutnia w Przyworach koło Opola? To pytanie zadają sobie właściciele znajdującego się nieopodal rzeczki, łowiska pstrągowego, którzy… » więcej 2024-06-21, godz. 13:10 "Można się w końcu wyspać". Uczniowie rozpoczęli wakacje [ZDJĘCIA] Podręczniki schowane, plecaki w szafach, świadectwa w rękach. Uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. Przed nimi ponad 2 miesiące odpoczynku od ławek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »