Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-22, 13:00 Autor: Jakub Biel

Poznawali historię miasta i lokalne zabytki. W Opolu zorganizowano II Piastowski Turniej Terenowy [ZDJĘCIA]

II Piastowski Turniej Terenowy [fot. Jędrzej Łuczak]
II Piastowski Turniej Terenowy [fot. Jędrzej Łuczak]
Kilkudziesięciu uczestników wyruszyło w poszukiwaniu punktów kontrolnych znajdujących się w Opolu. Taki był cel II Piastowskiego Turnieju Terenowego o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego.
Uczniowie szkół podstawowych z Opola poznali historię miasta, zabytki, kulturę i ważne postacie związane ze stolicą regionu.

- Po sukcesie pierwszej edycji turnieju, postanowiliśmy zaprosić młodzież do udziału w kolejnej edycji – mówi Joanna Ojdana, z-ca dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego.

- Chcemy przede wszystkim uczulać młodzież i dzieci na to, że warto znać historię swojego miejsca i ją pielęgnować. Zawsze lepiej jest ją namacalnie doświadczać, podczas takich właśnie turniejów, gier, gdzie jest to połączone z rozwiązywaniem różnego rodzaju zagadek, niż tylko z podręczników czy obrazków.

- Myślę, że to fajna forma spędzenia czasu, a przy okazji możemy się czegoś dowiedzieć – mówi Julia Śliwa, uczennica PSP nr 24 w Opolu. - Myślę, że to będzie bardzo ciekawa zabawa, będzie dużo ciekawostek do poznania i zdobędziemy nową wiedzę.

- Na pewno się dowiemy wielu rzeczy, bo mieszkamy w Opolu, a nie do końca wiemy, co tak naprawdę tutaj się znajduje, historię i jak to wygląda. - dodaje Paulina Spielut.

W ramach edukacyjnej zabawy zorganizowanej przez Muzeum Śląska Opolskiego uczniowie musieli poszukiwać punktów kontrolnych w mieście. Po ich odnalezieniu odpowiadali na pytanie zamieszczone w karcie zadań lub wykonywali zadanie sprawnościowe.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym zestawy edukacyjne dla swoich szkół.
Joanna Ojdana
Julia Śliwa i Paulina Spielut

Wiadomości z regionu

2024-06-17, godz. 17:52 Wysyłasz pociechę na wakacje? Pamiętaj o "zamówieniu" kontroli autobusu Stan techniczny pojazdu, uprawnienia kierowcy oraz jego stan trzeźwości - to m.in. sprawdzają policjanci podczas kontroli autokarów. » więcej 2024-06-17, godz. 17:17 "Chciałabym wszystko uporządkować". Jest nowa prezes stadniny w Prudniku Anetta Sałacka została prezesem Stadniny Koni Prudnik. Taką propozycję otrzymała od dyrekcji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie. Zastąpiła… » więcej 2024-06-17, godz. 16:25 "Ten pies gnił za życia". Wolontariusze TOZ interweniowali w Opolu 90-letni mężczyzna wykopał dół w ogródku i czekał aż jego schorowany pies sam skona. Czworonóg miał gnić żywcem. Wszystko działo się w Opolu. O takim… » więcej 2024-06-17, godz. 15:45 Wypadek na krajowej 45, koło Zimnic Wielkich. 3 osoby poszkodowane [AKTUALIZACJA] Do groźnego wypadku doszło na DK 45 na wysokości Zimnic Wielkich. Zderzyły się tam 3 samochody. » więcej 2024-06-17, godz. 15:35 Nowy DPS w Opolu oficjalnie otwarty Funkcjonalny i w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych. Tak prezentuje się nowy Dom Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu. Blisko setka podopiecznych… » więcej 2024-06-17, godz. 14:51 "Zmiany w szkolnictwie muszą nastąpić". Minister nauki w Opolu [ZDJĘCIA] Rozmowy na temat projektu nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, kwestia finansowania badań naukowych i wynagrodzeń pracowników - to główne tematy, jakie… » więcej 2024-06-17, godz. 13:06 Stop "drifterom" w mieście. Akcja w Nysie Miejskich drifterów wzięli pod lupę nysy policjanci. W sobotni wieczór przeprowadzili zmasowaną akcję kontroli aut. Skupili się na tych, które w znaczący… » więcej 2024-06-17, godz. 12:45 Kierowca-recydywista poszedł na rekord. Na razie nie pojeździ Mandat na 5 tysięcy złotych dostał kierowca, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość w miejscowości Rzepcze, w gminie Głogówek. Mężczyzna… » więcej 2024-06-17, godz. 11:28 Nyscy ratownicy przygotowani do wakacyjnych zajęć. Na wyposażeniu między innymi podwodny dron Ratownicy z nyskiego WOPR działający na tamtejszym akwenie gotowi do sezonu. Już od początku czerwca pełnią 24-godzinne dyżury na stanicy. Uzupełniają… » więcej 2024-06-17, godz. 11:15 Daria Pawlak zastąpi tymczasowo Floriana Cieciora na stanowisku wójta Chrząstowic W gminie Chrząstowice nastąpiła czasowa zmiana na stanowisku wójta. W wyborach samorządowych 7 kwietnia zwyciężył tam Florian Ciecior, jednak 27 kwietnia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »