Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-15, 13:13 Autor: Witold Wośtak

Świadkowie są zgodni, że 62-latek popełnił samobójstwo. Prokuratura o niedzielnym wypadku w Praszce

Mężczyzna wypadł z czwartego piętra w Praszce fot. OSP w Praszce
Mężczyzna wypadł z czwartego piętra w Praszce fot. OSP w Praszce
Wiele wskazuje, że było to samobójstwo. Tak o przyczynach tragicznych wydarzeń do których doszło w miniony weekend w Praszce mówi prokurator. Przypomnijmy, w niedzielę (12.05) 62-letni mężczyzna wypadł z balkonu na czwartym piętrze. Zginął na miejscu.
Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy zostali przesłuchani w charakterze świadków.

- Przesłuchano również sąsiadów i relacje są zgodne - nikt nie pomógł denatowi w targnięciu się na życie - mówi prokurator Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- Istotnie relacje uzyskiwane przez poszczególnych świadków, w szczególności od mężczyzn uczestniczących w spotkaniu towarzyskim z ofiarą, korelują ze sobą. Sąsiadka przesłuchana w charakterze świadka wskazała, że słyszała, iż w mieszkaniu tym mężczyzna był mitygowany (zniechęcany, hamowany), aby nie dokonywał tego skoku.

Zapytaliśmy prokuratora Bara, czy potwierdzono informację o nietrzeźwości zmarłego 62-latka.

- Oczywiście w toku sekcji zwłok została zabezpieczona krew. Zostaną przeprowadzone stosowne badania toksykologiczne, które odpowiedzą, czy był on pod wpływem alkoholu, ewentualnie w jakim stężeniu, bądź też innych środków.

Na początku postępowanie było prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Teraz Prokuratura Rejonowa w Oleśnie prowadzi śledztwo zmierzające do wyjaśnienia, czy zmarły nie był nakłaniany lub nie udzielono mu pomocy w targnięciu się na własne życie. Grozi za to kara do 5 lat więzienia.
Stanisław Bar 1
Stanisław Bar 2

Wiadomości z regionu

2024-05-21, godz. 19:30 Prudnik: coraz mniej osób korzysta z funduszu alimentacyjnego W gminie Prudnik zmniejsza się liczba osób kwalifikujących się do korzystania z funduszu alimentacyjnego. Maksymalna wysokość tego świadczenia nie zmieniła… » więcej 2024-05-21, godz. 18:49 Dachowanie na Oświęcimskiej w Opolu. Jedna osoba jest ranna Są utrudnienia na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. Zderzyły się tam dwie osobówki. » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Na Opolszczyźnie powstanie park narodowy? Chce tego Róża Thun Przedstawiciele Polski 2050 chcą utworzenia Parku Narodowego Puszczy Śląskiej na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jak mówiła dziś (21.05) podczas… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Gmina pozyskała dofinansowanie Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Na prace konserwatorskie gmina otrzymała 80 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Jazdę quadem zakończyli na murze. Byli nietrzeźwi Do tego zdarzenia doszło na polnej drodze w powiecie strzeleckim. Tamtejsza policja została powiadomiona o wypadku dwóch mężczyzn, którzy jechali quadem. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Przyszli żołnierze uczcili Dzień Kadeta. Uroczystości przed pomnikiem na Górze św. Anny Przed Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się centralne obchody Dnia Kadeta. Uczniowie klas wojskowych z całego kraju oddali hołd… » więcej 2024-05-21, godz. 17:00 Co dalej z niedokończoną budową w centrum Kluczborka? Magistrat wystąpił na drogę sądową Na drogę sądową wystąpiła gmina Kluczbork przeciwko właścicielom niedokończonego od wielu lat budynku przy ulicy Ściegiennego w centrum miasta. » więcej 2024-05-21, godz. 16:00 Opolscy policjanci na hybrydowym kursie podoficerskim. To szansa na awans Pilotażowy kurs podoficerski rozpoczęło w Opolu 24 policjantów. Organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach, ale swój udział w tej inicjatywie ma Komenda… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 Ponad 400 pracowników walcowni w Zawadzkiem może stracić pracę. "Nikt tego się nie spodziewał" Ponad 400 pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem może stracić pracę. Zarząd spółki Alchemia S.A. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 "Nie ma dzieci w Opolu, które jej nie znają". Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny Znają ją mali i duzi opolanie. Opolska Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny. Z tej okazji w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu przygotowano dla… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »