Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-14, 12:13 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Poszukiwany międzynarodowym listem gończym zatrzymany przez opolskich łowców głów [FILM]

Zatrzymanie 27-latka, który był poszukiwany międzynarodowym listem gończym [fot. opolska policja]
Zatrzymanie 27-latka, który był poszukiwany międzynarodowym listem gończym [fot. opolska policja]
Policyjni łowcy głów zatrzymali w Opolu 27-letniego Denysa K., za którym wystawiona została czerwona nota Interpolu - międzynarodowy list gończy. Mężczyzna był poszukiwany za rozbój z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu. Do przestępstwa doszło na Ukrainie.
- Do przestępstwa doszło w 2018 roku. Poszukiwany zażądał od swojego dłużnika natychmiastowego zwrotu sporej sumy pieniędzy. Argumentem w tej dyskusji była siła fizyczna. 27-latek uciekł, gdy sprawa trafiła przed organy ścigania - mówi podkomisarz Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Denys K. był wyjątkowo ostrożny. Miał zarejestrowane na siebie kilkanaście samochodów. Przebywał na zmianę raz na Opolszczyźnie, raz na Dolnym Śląsku. Ślady prowadziły do Oławy, jednak wciąż pozostawał nieuchwytny. Poszukiwacze byli coraz bliżej i deptali mu po piętach. Wszystko zmieniło się na początku maja. Wówczas policjanci ustalili, że będzie przez chwilę przebywał w Opolu. Do zatrzymania doszło na jednej z ulic miasta. 27-latek był zupełnie zaskoczony policyjną interwencją. Wiedział jednak, skąd obecność funkcjonariuszy.

O dalszych losach 27-latka zadecyduje sąd. Grozi mu ekstradycja i do 5 lat więzienia.
podkomisarz Dariusz Świątczak
Zatrzymanie 27-latka, który był poszukiwany międzynarodowym listem gończym [fot. Opolska Policja]

Wiadomości z regionu

2024-05-21, godz. 18:00 Na Opolszczyźnie powstanie park narodowy? Chce tego Róża Thun Przedstawiciele Polski 2050 chcą utworzenia Parku Narodowego Puszczy Śląskiej na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jak mówiła dziś (21.05) podczas… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Gmina pozyskała dofinansowanie Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Na prace konserwatorskie gmina otrzymała 80 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Jazdę quadem zakończyli na murze. Byli nietrzeźwi Do tego zdarzenia doszło na polnej drodze w powiecie strzeleckim. Tamtejsza policja została powiadomiona o wypadku dwóch mężczyzn, którzy jechali quadem. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Przyszli żołnierze uczcili Dzień Kadeta. Uroczystości przed pomnikiem na Górze św. Anny Przed Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się centralne obchody Dnia Kadeta. Uczniowie klas wojskowych z całego kraju oddali hołd… » więcej 2024-05-21, godz. 17:00 Co dalej z niedokończoną budową w centrum Kluczborka? Magistrat wystąpił na drogę sądową Na drogę sądową wystąpiła gmina Kluczbork przeciwko właścicielom niedokończonego od wielu lat budynku przy ulicy Ściegiennego w centrum miasta. » więcej 2024-05-21, godz. 16:00 Opolscy policjanci na hybrydowym kursie podoficerskim. To szansa na awans Pilotażowy kurs podoficerski rozpoczęło w Opolu 24 policjantów. Organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach, ale swój udział w tej inicjatywie ma Komenda… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 Ponad 400 pracowników walcowni w Zawadzkiem może stracić pracę. "Nikt tego się nie spodziewał" Ponad 400 pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem może stracić pracę. Zarząd spółki Alchemia S.A. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 "Nie ma dzieci w Opolu, które jej nie znają". Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny Znają ją mali i duzi opolanie. Opolska Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny. Z tej okazji w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu przygotowano dla… » więcej 2024-05-21, godz. 15:07 Ćwiczenia służb w opolskim WiK-u. Scenariusz zakładał rozszczelnienie zbiornika ze żrącą substancją [ZDJĘCIA] Dwaj napastnicy wtargnęli do oczyszczalni ścieków w Opolu i doprowadzili do rozszczelnienia zbiornika z bardzo żrącą substancją. To mogło doprowadzić… » więcej 2024-05-21, godz. 15:00 Nyski radny sprzeciwia się budowie spalarni odpadów. Chce referendum i debaty Powraca temat nyskiej spalarni odpadów. Sławomir Siwy, radny miejski z klubu Pozytywni, w petycji do władz miasta proponuje ulokowanie inwestycji poza miastem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »