Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-13, 19:15 Autor: Jakub Biel

Ruszyły przygotowania do 61. KFPP w Opolu. Ekipa techniczna opanowała amfiteatr

Ruszyły przygotowania do 61. KFPP [fot. Jakub Biel]
Ruszyły przygotowania do 61. KFPP [fot. Jakub Biel]
Ruszyły przygotowania do 61. KFPP [fot. Adam Dubiński]
Ruszyły przygotowania do 61. KFPP [fot. Adam Dubiński]
Ruszyły przygotowania do 61. KFPP [fot. Jakub Biel]
Ruszyły przygotowania do 61. KFPP [fot. Jakub Biel]
Ruszyły przygotowania do 61. KFPP [fot. Jakub Biel]
Ruszyły przygotowania do 61. KFPP [fot. Jakub Biel]
Ruszyły przygotowania do 61. KFPP [fot. Adam Dubiński]
Ruszyły przygotowania do 61. KFPP [fot. Adam Dubiński]
Ruszyły przygotowania do 61. KFPP [fot. Adam Dubiński]
Ruszyły przygotowania do 61. KFPP [fot. Adam Dubiński]
Przygotowania do 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki rozpoczęły się. Na początek demontaż krzesełek i prace związane ze scenografią. Na montaż oświetlenia, nagłośnienia i próby jeszcze przyjdzie czas, jednak już od dziś przez najbliższe 3 tygodnie opolski amfiteatr zmieni się w plac budowy.
- Prace związane z festiwalem ruszyły - mówi Agnieszka Jurowicz, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

- Najpierw to jest normalna budowa polegająca na montażu elementów stalowych. Jest to wykręcanie krzesełek pod miejsca techniczne, pod platformy, na których staną ramiona kamerowe i gdzie będzie jazda kamerowa, a później zacznie się montaż rzeczy, które są już stricte związane z widowiskiem telewizyjnym, czyli multimediów, świateł, nagłośnienia.

Następnie to, co najważniejsze, czyli koncerty i gwiazdy polskiej estrady.

- Ja szczególnie zachęcam do udziału w koncertach konkursowych. „Premiery”, a w szczególności „Debiuty” będą bardzo interesujące - mówi Marek Sierocki, rzecznik prasowy 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. - Debiutanci zmierzą się z piosenkami Czesława Niemena. To nie będzie proste zadanie, ale myślę, że to też będzie okazja dla nich, żeby pokazali, jak potrafią zinterpretować utwory największego polskiego artysty XX wieku.

- Chcemy, aby festiwal odbywał się również na ulicach Opola - mówi Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola. - Tradycją są już wydarzenia, które odbywają się na Rynku. Kawiarenka z gwiazdami powróci także w tym roku. Zaplanowaliśmy też Jam Session. To jedna z tych imprez, na którą serdecznie zapraszamy. Wystąpi artysta, który jest „na szczycie”, czyli Grubson. Również „Opole śpiewa przeboje”, czyli koncert Katarzyny „Pumy” Piaseckiej z największymi przebojami opolskich festiwali.

Tegoroczny, 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki odbędzie się od 31 maja do 2 czerwca.
Agnieszka Jurowicz
Marek Sierocki
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2024-06-21, godz. 20:01 Został tylko cień szansy. Polska przegrywa z Austrią 1:3 Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Austrią 1:3 w rozgrywanym w Berlinie meczu grupy D mistrzostw Europy. » więcej 2024-06-21, godz. 19:00 Opolanie mogą korzystać z 14 kąpielisk. Zostały sprawdzone przez sanepid W tym roku według danych z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu dopuszczonych do użytkowania zostało 14 kąpielisk. Przed sezonem woda została… » więcej 2024-06-21, godz. 18:30 Pierwsze zwolnienia w walcowni w Zawadzkiem. "Proces pozyskania inwestora trwa" Grupa pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem otrzymała wypowiedzenia. Trafiły one do osób, które obecnie przebywają na dłuższych zwolnieniach chorobowych… » więcej 2024-06-21, godz. 18:10 Młody mężczyzna utonął na kąpielisku Bolko w Opolu Tragedia nad opolskim akwenem. Na kąpielisku Bolko utonął niespełna 18-letni mężczyzna. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. » więcej 2024-06-21, godz. 18:00 Śledczy sprawdzają, czy w opolskiej fundacji Ex Bono dochodziło do prania pieniędzy Czy w opolskiej fundacji Ex Bono dochodziło do prania pieniędzy? Jak informuje TVN24, Główny Inspektor Informacji Finansowej przesłał zawiadomienie o podejrzeniu… » więcej 2024-06-21, godz. 16:30 Zamiast gospodarki leśnej promowano partię polityczną. "To patologia, niegospodarność i oszustwo" Regionalne dyrekcje Lasów Państwowych, w tym dyrekcja z Katowic, pod którą podlegają opolskie lasy, były szczególnie zaangażowane w kampanię wyborczą… » więcej 2024-06-21, godz. 15:45 Marcin Ociepa apeluje o budowę drogi ekspresowej. "To jest wyzwanie na miarę kierunku lekarskiego" Poseł OdNowy Marcin Ociepa zapowiada walkę o budowę w regionie drogi ekspresowej przebiegającej z południa na północ. Trasa miałaby przebiegać między… » więcej 2024-06-21, godz. 15:00 Bez nich wojsko nie funkcjonuje. Święto 10. Opolskiej Brygady Logistycznej 10. Opolska Brygada Logistyczna świętuje swoje 25-lecie. To właśnie ćwierć wieku temu NATO potrzebowało wyspecjalizowanej jednostki wojskowej, która wykona… » więcej 2024-06-21, godz. 14:30 Zanieczyszczenia w kanale Lutnia. Przedsiębiorcy z Przywór apelują o kontrolę [INTERWENCJA] Co wpływa do kanału Lutnia w Przyworach koło Opola? To pytanie zadają sobie właściciele znajdującego się nieopodal rzeczki, łowiska pstrągowego, którzy… » więcej 2024-06-21, godz. 13:10 "Można się w końcu wyspać". Uczniowie rozpoczęli wakacje [ZDJĘCIA] Podręczniki schowane, plecaki w szafach, świadectwa w rękach. Uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. Przed nimi ponad 2 miesiące odpoczynku od ławek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »