Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-20, 18:00 Autor: Magdalena Szybińska

Psie piękności w Mosznej. Trwa 42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych [ZDJĘCIA]

Wystawa psów w Mosznej [fot. Mario]
Wystawa psów w Mosznej [fot. Mario]
42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
Ponad 2800 psów z ponad 280 ras można oglądać podczas odbywającej się w Mosznej dwudniowej 42 Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. Święto miłośników czworonogów zorganizował Związek Kynologiczny w Polsce oddział w Opolu.
Wiceprzewodniczący Związku Krzysztof Kania powiedział Radiu Opole, że w tym roku na wystawie nie brakuje prawdziwych psich perełek. - Najwięcej zgłoszeń mamy w rasie golden retriever, jest ich prawie 80. Mamy także rzadko spotykane rasy, takie jak owczarek kataloński, mastif hiszpański, szwedzkie lapphundy, które są naprawdę rzadko widywane i jest nam niezmiernie miło, że przyjechały jednak do Opola się pokazać.

Czworonogi są oceniane przez międzynarodowe jury. Wystawie towarzyszy też konkurs "Duety jak z bajki", gdzie zarówno psy, jak i właściciele są przebrani za postaci z kreskówek. Sędziuje Aleksandra Lubaszka: - To jest wprowadzenie fajnego, zabawowego elementu do poważnych konkurencji, zachęcenie ludzi, żeby też troszkę się wyluzowali zabawili. Chodzi o to, żeby dzieci czy młodzież, ale też dorośli, poprzebierali się w różne ciekawe stroje.

- Mam na imię Karolina, mój pies ma na imię Kraken, to jest rasa malamut - mówi dziewczynka przebrana za czerwonego kapturka. Marysia - zwyciężczyni konkursu - wystąpiła w charakteryzacji z Harrego Pottera - Jestem przebrana za Hermionę ze Zgredkiem.

Krajową wystawę (best in show) wygrał pudel toy o imieniu Miss Tiffani od Lalanki.
Krzysztof Kania
Karolina i Marysia

Wiadomości z regionu

2024-05-21, godz. 18:49 Dachowanie na Oświęcimskiej w Opolu. Jedna osoba jest ranna Są utrudnienia na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. Zderzyły się tam dwie osobówki. » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Na Opolszczyźnie powstanie park narodowy? Chce tego Róża Thun Przedstawiciele Polski 2050 chcą utworzenia Parku Narodowego Puszczy Śląskiej na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jak mówiła dziś (21.05) podczas… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Gmina pozyskała dofinansowanie Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Na prace konserwatorskie gmina otrzymała 80 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Jazdę quadem zakończyli na murze. Byli nietrzeźwi Do tego zdarzenia doszło na polnej drodze w powiecie strzeleckim. Tamtejsza policja została powiadomiona o wypadku dwóch mężczyzn, którzy jechali quadem. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Przyszli żołnierze uczcili Dzień Kadeta. Uroczystości przed pomnikiem na Górze św. Anny Przed Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się centralne obchody Dnia Kadeta. Uczniowie klas wojskowych z całego kraju oddali hołd… » więcej 2024-05-21, godz. 17:00 Co dalej z niedokończoną budową w centrum Kluczborka? Magistrat wystąpił na drogę sądową Na drogę sądową wystąpiła gmina Kluczbork przeciwko właścicielom niedokończonego od wielu lat budynku przy ulicy Ściegiennego w centrum miasta. » więcej 2024-05-21, godz. 16:00 Opolscy policjanci na hybrydowym kursie podoficerskim. To szansa na awans Pilotażowy kurs podoficerski rozpoczęło w Opolu 24 policjantów. Organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach, ale swój udział w tej inicjatywie ma Komenda… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 Ponad 400 pracowników walcowni w Zawadzkiem może stracić pracę. "Nikt tego się nie spodziewał" Ponad 400 pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem może stracić pracę. Zarząd spółki Alchemia S.A. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 "Nie ma dzieci w Opolu, które jej nie znają". Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny Znają ją mali i duzi opolanie. Opolska Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny. Z tej okazji w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu przygotowano dla… » więcej 2024-05-21, godz. 15:07 Ćwiczenia służb w opolskim WiK-u. Scenariusz zakładał rozszczelnienie zbiornika ze żrącą substancją [ZDJĘCIA] Dwaj napastnicy wtargnęli do oczyszczalni ścieków w Opolu i doprowadzili do rozszczelnienia zbiornika z bardzo żrącą substancją. To mogło doprowadzić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »