Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-20, 18:00 Autor: Magdalena Szybińska

Psie piękności w Mosznej. Trwa 42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych [ZDJĘCIA]

Wystawa psów w Mosznej [fot. Mario]
Wystawa psów w Mosznej [fot. Mario]
42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
Ponad 2800 psów z ponad 280 ras można oglądać podczas odbywającej się w Mosznej dwudniowej 42 Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. Święto miłośników czworonogów zorganizował Związek Kynologiczny w Polsce oddział w Opolu.
Wiceprzewodniczący Związku Krzysztof Kania powiedział Radiu Opole, że w tym roku na wystawie nie brakuje prawdziwych psich perełek. - Najwięcej zgłoszeń mamy w rasie golden retriever, jest ich prawie 80. Mamy także rzadko spotykane rasy, takie jak owczarek kataloński, mastif hiszpański, szwedzkie lapphundy, które są naprawdę rzadko widywane i jest nam niezmiernie miło, że przyjechały jednak do Opola się pokazać.

Czworonogi są oceniane przez międzynarodowe jury. Wystawie towarzyszy też konkurs "Duety jak z bajki", gdzie zarówno psy, jak i właściciele są przebrani za postaci z kreskówek. Sędziuje Aleksandra Lubaszka: - To jest wprowadzenie fajnego, zabawowego elementu do poważnych konkurencji, zachęcenie ludzi, żeby też troszkę się wyluzowali zabawili. Chodzi o to, żeby dzieci czy młodzież, ale też dorośli, poprzebierali się w różne ciekawe stroje.

- Mam na imię Karolina, mój pies ma na imię Kraken, to jest rasa malamut - mówi dziewczynka przebrana za czerwonego kapturka. Marysia - zwyciężczyni konkursu - wystąpiła w charakteryzacji z Harrego Pottera - Jestem przebrana za Hermionę ze Zgredkiem.

Krajową wystawę (best in show) wygrał pudel toy o imieniu Miss Tiffani od Lalanki.
Krzysztof Kania
Karolina i Marysia

Wiadomości z regionu

2024-06-21, godz. 20:01 Został tylko cień szansy. Polska przegrywa z Austrią 1:3 Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Austrią 1:3 w rozgrywanym w Berlinie meczu grupy D mistrzostw Europy. » więcej 2024-06-21, godz. 19:00 Opolanie mogą korzystać z 14 kąpielisk. Zostały sprawdzone przez sanepid W tym roku według danych z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu dopuszczonych do użytkowania zostało 14 kąpielisk. Przed sezonem woda została… » więcej 2024-06-21, godz. 18:30 Pierwsze zwolnienia w walcowni w Zawadzkiem. "Proces pozyskania inwestora trwa" Grupa pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem otrzymała wypowiedzenia. Trafiły one do osób, które obecnie przebywają na dłuższych zwolnieniach chorobowych… » więcej 2024-06-21, godz. 18:10 Młody mężczyzna utonął na kąpielisku Bolko w Opolu Tragedia nad opolskim akwenem. Na kąpielisku Bolko utonął niespełna 18-letni mężczyzna. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. » więcej 2024-06-21, godz. 18:00 Śledczy sprawdzają, czy w opolskiej fundacji Ex Bono dochodziło do prania pieniędzy Czy w opolskiej fundacji Ex Bono dochodziło do prania pieniędzy? Jak informuje TVN24, Główny Inspektor Informacji Finansowej przesłał zawiadomienie o podejrzeniu… » więcej 2024-06-21, godz. 16:30 Zamiast gospodarki leśnej promowano partię polityczną. "To patologia, niegospodarność i oszustwo" Regionalne dyrekcje Lasów Państwowych, w tym dyrekcja z Katowic, pod którą podlegają opolskie lasy, były szczególnie zaangażowane w kampanię wyborczą… » więcej 2024-06-21, godz. 15:45 Marcin Ociepa apeluje o budowę drogi ekspresowej. "To jest wyzwanie na miarę kierunku lekarskiego" Poseł OdNowy Marcin Ociepa zapowiada walkę o budowę w regionie drogi ekspresowej przebiegającej z południa na północ. Trasa miałaby przebiegać między… » więcej 2024-06-21, godz. 15:00 Bez nich wojsko nie funkcjonuje. Święto 10. Opolskiej Brygady Logistycznej 10. Opolska Brygada Logistyczna świętuje swoje 25-lecie. To właśnie ćwierć wieku temu NATO potrzebowało wyspecjalizowanej jednostki wojskowej, która wykona… » więcej 2024-06-21, godz. 14:30 Zanieczyszczenia w kanale Lutnia. Przedsiębiorcy z Przywór apelują o kontrolę [INTERWENCJA] Co wpływa do kanału Lutnia w Przyworach koło Opola? To pytanie zadają sobie właściciele znajdującego się nieopodal rzeczki, łowiska pstrągowego, którzy… » więcej 2024-06-21, godz. 13:10 "Można się w końcu wyspać". Uczniowie rozpoczęli wakacje [ZDJĘCIA] Podręczniki schowane, plecaki w szafach, świadectwa w rękach. Uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. Przed nimi ponad 2 miesiące odpoczynku od ławek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »