Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-18, 17:47 Autor: Mariusz Majeran

Ruszyła sprzedaż biletów na Opolskie Konfrontacje Teatralne. "Klasyka żywa" to w tym roku 6 spektakli konkursowych

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu [fot. Paula Hołubowicz]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu [fot. Paula Hołubowicz]
Konferencja prasowe 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 2024 [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja prasowe 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 2024 [fot. Mariusz Majeran]
Patryk Kencki.Konferencja prasowe 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 2024 [fot. Mariusz Majeran]
Patryk Kencki.Konferencja prasowe 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 2024 [fot. Mariusz Majeran]
Norbert Rakowski. Konferencja prasowe 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 2024 [fot. Mariusz Majeran]
Norbert Rakowski. Konferencja prasowe 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 2024 [fot. Mariusz Majeran]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Można już kupować karnety i bilety na przedstawienia 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka żywa". Tegoroczne święto teatru rozpocznie się 21 maja i potrwa do 26 maja.
- Wybraliśmy wybitne przedstawienia spośród 60. zgłoszonych spektakli - podkreśla dr Patryk Kencki, przewodniczący komisji konkursowej. - Zawsze cieszy nas, że tu w Opolu jest okazja do zobaczenia najcenniejszych rzeczy z klasyki, które powstają w różnych ośrodkach teatralnych Polski. No i tu jest jedyne miejsce, gdzie można to wszystko zobaczyć na raz.

- Wykorzystamy wszystkie nasze sceny - mówi dyrektor wydarzenia Norbert Rakowski. - W związku z tym festiwal się kompresuje i kompaktuje do kilku dni. Nie jest rozciągnięty w czasie, bo to zawsze jest właśnie problem logistyki i montażu sceny. Muszę przyznać, że byłem zaskoczony, że pomimo tak dużej naszej sceny, nie możemy gościć tutaj Teatru Wybrzeże, ale po pierwsze jego technologia kompletnie nie odpowiada naszej. A poza tym kompromis artystyczny byłby tak duży, że rzeczywiście jury nie byłoby w stanie tak naprawdę ocenić tej pracy we właściwy sposób.

Sztukę Teatru Wybrzeże widzowie zobaczą na dużym ekranie w Modelatorni. W sumie zobaczymy sześć spektakli konkursowych, których tytuły poznaliśmy wcześniej. Dodatkowo, poza konkursem Teatr im. Jana Kochanowskiego pokaże "Ziemię obiecaną". Na zakończenie festiwalu, przed ogłoszeniem wyników, z koncertem wystąpi Grażyna Łobaszewska. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Patryk Kencki
Norbert Rakowski

Wiadomości z regionu

2024-05-27, godz. 17:37 Polska 2050 chce walczyć z uliczną mową nienawiści. Działacze ruszyli w teren, by zmywać obraźliwe napisy 'Na ulicach Opola nie ma miejsca na mowę nienawiści skierowaną w stronę imigrantów z Ukrainy' - tak przekonują działacze Polski 2050, którzy postanowili… » więcej 2024-05-27, godz. 16:11 Odkrywają „skrawek ojcowizny dla siebie i dla innych”. Młodzi krajoznawcy zawitali do Prudnika Prudnik był gospodarzem finału 31. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Jego laureaci w nagrodę zwiedzali najciekawsze… » więcej 2024-05-27, godz. 16:00 Ktoś zastrzelił bociana w Hajdukach Nyskich. Policja szuka sprawcy W Hajdukach Nyskich ktoś strzelał z broni o małym kalibrze, prawdopodobnie prochowej, do bociana białego. » więcej 2024-05-27, godz. 15:53 "Województwo ma unikatową szansę na zdobycie mandatu". Nowoczesna popiera Andrzeja Bułę Nowoczesna wspólnie ze stowarzyszeniem „Młodych Nowoczesnych” z oficjalnym poparciem dla Andrzeja Buły w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Poseł Witold… » więcej 2024-05-27, godz. 14:51 Obchody Dnia Weterana i 25-lecia Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Było wręczenie odznaczeń, okolicznościowe wystąpienia gości, Apel Pamięci, a także wręczenie dyplomów, pucharów i nagród. Dziś na Placu Wolności… » więcej 2024-05-27, godz. 14:00 ADR pod kontrolą. Akcja WITD na drogach województwa Zmasowane kontrole ciężarówek, którymi przewożone są towary niebezpieczne przeprowadzili inspektorzy transportu drogowego. Na 42 sprawdzone auta w 5 przypadkach… » więcej 2024-05-27, godz. 12:47 Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego uzupełnia tabor Bezpieczeństwo mieszkańców Opolszczyzny będzie wzmocnione. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego poinformował o przekazanej dotacji na dwa nowe ambulanse… » więcej 2024-05-27, godz. 12:41 Akcja USK w Opolu dla mam małych pacjentów. Był fryzjer i kosmetyczki Zabiegi na dłonie oraz twarz, a wcześniej wizyta fryzjera. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zadbał o mamy małych pacjentów. Upiększaniem pań zajęły… » więcej 2024-05-27, godz. 11:56 Ukradł seniorce emeryturę. Odpowie za zuchwałą kradzież Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 48-letniemu mieszkańcowi powiatu prudnickiego, który dopuścił się zuchwałej kradzieży. » więcej 2024-05-27, godz. 11:55 WUP ma wsparcie dla elastycznych pracodawców. To pieniądze m.in. na dofinansowanie pensji Około 30 tysięcy złotych na wyposażenie miejsca pracy lub 4 tysiące złotych miesięcznie przez pół roku na dofinansowanie pensji pracownika. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »