Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-15, 10:09 Autor: Justyna Maćkowiak/Bogusław Kalisz

Słaby wynik wyborczy Lewicy. Jerzy Przystajko gościem Radia Opole

Jerzy Przystajko [fot. Adam Dubiński]
Jerzy Przystajko [fot. Adam Dubiński]
- Wynik jest bardzo słaby. Będziemy teraz analizować, dlaczego tak się stało - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Jerzy Przystajko z Nowej Lewicy komentując wynik w wyborach samorządowych. Na Lewicę w regionie zagłosowało niespełna 12 tysięcy wyborców, co przełożyło się na poparcie na poziomie 3,63%.
Lewica już drugą kadencję nie będzie miała swojego reprezentanta w Sejmiku Województwa Opolskiego. - Musimy szybko wyciągać wnioski, bo przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego - dodaje gość Radia Opole.

-Zarówno Nowa Lewica, jak i partia Razem jesteśmy na etapie przemyśleń. Musimy te przemyślenia robić w dość szybkim tempie, bo za chwilę wybory europejskie. Z pokorą przyjmuję wynik, będziemy działać dalej.

- Elektorat lewicowy nie imponuje w tej chwili liczebnością - przyznaje Jerzy Przystajko.

- Myślę, że w wyborach europejskich będziemy mieć trochę bardziej sprzyjające warunki. Tutaj było po prostu trudno, chociaż walczyliśmy dzielnie - dodał.

Dodajmy, że Lewica w wyborach samorządowych w kraju uzyskała poparcie na 6,32 procent.
Jerzy Przystajko
Jerzy Przystajko

Wiadomości z regionu

2024-05-23, godz. 11:17 Rejs dookoła Islandii. Przed załogą jachtu "Opole" duże wyzwanie Opole dookoła Islandii - w taki rejs wybiera się kapitan Andrzej Kopytko wraz z załogą. » więcej 2024-05-23, godz. 11:10 Adam Żurek - pełniącym obowiązki dyrektora Elektrowni Opole Mirosław Pietrucha nie jest już dyrektorem Elektrowni Opole. Na stanowisko wrócił Adam Żurek. Na stronie internetowej spółki widnieje informacja, że jest… » więcej 2024-05-23, godz. 09:47 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - Codziennie ryzykujemy swoje życie - tak mówią mieszkańcy Chmielowic, którzy interweniują w Radiu Opole w sprawie przejścia dla pieszych. Przy ulicy Centralnej… » więcej 2024-05-23, godz. 09:45 Syreny i blokada drogi wojewódzkiej 454. Mieszkańcy walczą o obwodnicę Jak zapowiadali, tak zrobili. Grupa mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, domagająca się dokończenia budowy obwodnicy, zablokowała dziś (23.05) o godz. 9:00… » więcej 2024-05-23, godz. 08:27 Może zagrzmieć. Jest alert pogodowy dla 3 powiatów w regionie Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami. Wydali pogodowy alert pierwszego stopnia dla powiatów głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego. » więcej 2024-05-23, godz. 08:00 Znikają małe sklepy w Prudniku. Gmina udostępni puste lokale młodym przedsiębiorcom Coraz więcej zamkniętych sklepów i lokali usługowych w Prudniku. Lokalni przedsiębiorcy likwidują działalność, ponieważ nie wytrzymują konkurencji z… » więcej 2024-05-22, godz. 20:00 Głuchołazy i Zlate Hory wspólnie po auta dla strażaków Głuchołazy i czeskie Zlate Hory chcą wspólnie kupować samochody ratowniczo-gaśnicze dla swoich jednostek OSP. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo na pograniczu… » więcej 2024-05-22, godz. 19:00 Likwidacja walcowni Andrzej uderzy w budżet gminy. Burmistrz chce pomóc mieszkańcom „To dramatyczna informacja dla całej gminy Zawadzkie” - tak wiadomość o likwidacji Walcowni Rur Andrzej komentuje burmistrz gminy Michał Rytel. Przypomnijmy… » więcej 2024-05-22, godz. 18:00 Co dalej z odlewnią żeliwa w Nysie. Do PUP-u wpłynął wniosek o możliwych zwolnieniach grupowych Czy dojdzie do zwolnień grupowych w Nysie? Powiatowy Urząd Pracy otrzymał zgłoszenie od właściciela nyskiej odlewni żeliwa, który wystawił zakład na… » więcej 2024-05-22, godz. 17:44 Ta budka "nietelefoniczna" opowie historię gminy Głogówek Przy Centrum Kultury w Głogówku zamontowano specjalną budkę telefoniczną, w której można wysłuchać legend związanych z gminą. Jej wystrój nawiązuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »