Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-14, 11:20 Autor: Joanna Gerlich

Nie ma lekarzy, nie będzie przyjęć. Problemy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. SPZOZ]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. SPZOZ]
SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Joanna Gerlich]
SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Joanna Gerlich]
SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Joanna Gerlich]
SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Joanna Gerlich]
SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Joanna Gerlich]
SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Joanna Gerlich]
Od poniedziałku (15.04) oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu nie będzie przyjmował nowych pacjentów.
Powodem zawieszenia przyjęć jest trudna sytuacja kadrowa wśród personelu lekarskiego, która uniemożliwia zabezpieczenie udzielania świadczeń zdrowotnych.

Jak przekazała Marlena Wiatrzyk, samodzielny specjalista ds. komunikacji, część lekarzy podjęła decyzję o zakończeniu pracy w szpitalu ze względu na zbyt duże obciążenie pracą, a także oferty zatrudnienia np. w poradniach. Tam lekarze mają szansę na lepsze wynagrodzenie i nie muszą pełnić dyżurów. Dodatkowo część personelu lekarskiego z oddziału neurologii jest długotrwale nieobecna z powodu choroby lub rodzicielstwa.

Dodajmy, że kędzierzyński ZOZ intensywnie poszukuje lekarzy neurologów na powstałe wakaty.

Co ważne, wszyscy pacjenci, którzy obecnie przebywają w oddziale, otrzymają pełną pomoc w zakresie diagnostyki i terapii, do czasu zakończenia leczenia.

Wiadomości z regionu

2024-05-23, godz. 11:44 Śmiertelne potrącenie pieszego na DK 41 w Prudniku. Są utrudnienia w ruchu Uwaga kierowcy, mamy ruch wahadłowy na dk 41 w Prudniku. Jak przekazuje Punkt Informacji Drogowej w Opolu, dziś (23.05) około godz. 10:50 doszło tam do śmiertelnego… » więcej 2024-05-23, godz. 11:17 Rejs dookoła Islandii. Przed załogą jachtu "Opole" duże wyzwanie Opole dookoła Islandii - w taki rejs wybiera się kapitan Andrzej Kopytko wraz z załogą. » więcej 2024-05-23, godz. 11:10 Adam Żurek - pełniącym obowiązki dyrektora Elektrowni Opole Mirosław Pietrucha nie jest już dyrektorem Elektrowni Opole. Na stanowisko wrócił Adam Żurek. Na stronie internetowej spółki widnieje informacja, że jest… » więcej 2024-05-23, godz. 09:47 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - Codziennie ryzykujemy swoje życie - tak mówią mieszkańcy Chmielowic, którzy interweniują w Radiu Opole w sprawie przejścia dla pieszych. Przy ulicy Centralnej… » więcej 2024-05-23, godz. 09:45 Syreny i blokada drogi wojewódzkiej 454. Mieszkańcy walczą o obwodnicę Jak zapowiadali, tak zrobili. Grupa mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, domagająca się dokończenia budowy obwodnicy, zablokowała dziś (23.05) o godz. 9:00… » więcej 2024-05-23, godz. 08:27 Może zagrzmieć. Jest alert pogodowy dla 3 powiatów w regionie Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami. Wydali pogodowy alert pierwszego stopnia dla powiatów głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego. » więcej 2024-05-23, godz. 08:00 Znikają małe sklepy w Prudniku. Gmina udostępni puste lokale młodym przedsiębiorcom Coraz więcej zamkniętych sklepów i lokali usługowych w Prudniku. Lokalni przedsiębiorcy likwidują działalność, ponieważ nie wytrzymują konkurencji z… » więcej 2024-05-22, godz. 20:00 Głuchołazy i Zlate Hory wspólnie po auta dla strażaków Głuchołazy i czeskie Zlate Hory chcą wspólnie kupować samochody ratowniczo-gaśnicze dla swoich jednostek OSP. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo na pograniczu… » więcej 2024-05-22, godz. 19:00 Likwidacja walcowni Andrzej uderzy w budżet gminy. Burmistrz chce pomóc mieszkańcom „To dramatyczna informacja dla całej gminy Zawadzkie” - tak wiadomość o likwidacji Walcowni Rur Andrzej komentuje burmistrz gminy Michał Rytel. Przypomnijmy… » więcej 2024-05-22, godz. 18:00 Co dalej z odlewnią żeliwa w Nysie. Do PUP-u wpłynął wniosek o możliwych zwolnieniach grupowych Czy dojdzie do zwolnień grupowych w Nysie? Powiatowy Urząd Pracy otrzymał zgłoszenie od właściciela nyskiej odlewni żeliwa, który wystawił zakład na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »