Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-12, 12:01 Autor: Jacek Rudnik

Antoni Konopka o słabym wyborczym wyniku ludowców: trzeba to przeanalizować i wyciągnąć wnioski

Antoni Konopka [fot. Jarosław Madzia]
Antoni Konopka [fot. Jarosław Madzia]
- Liczyliśmy na więcej, sondaże były dla nas optymistyczne, z dużej chmury oczekiwania co do liczby mandatów, jest jeden - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole Antoni Konopka, członek zarządu województwa opolskiego, jedyny radny, który będzie reprezentował Trzecią Drogę w nowej kadencji sejmiku.
Jak Konopka widzi dalszą współpracę w ramach koalicji z Polską 2050?

- Sytuację trzeba przeanalizować i wyciągnąć z tego wnioski. To wypadkowa wielu rzeczy - przyznaje Antoni Konopka w piątkowej (12.04) Porannej Rozmowie Radia Opole i dodaje, że z sondaży wynikały cztery mandaty.

Pytaliśmy czy po zamieszaniu z niewystawieniem na listach Stanisława Rakoczego, co mogło mieć przełożenie na słaby wynik PSL, koalicja z Polską 2050 ma jeszcze sens?

- Pytanie jest bardzo dobre, odpowiedź jest trudna. To, co się działo w trakcie kampanii już po zarejestrowaniu list, oczywiście należy szukać przyczyn najbliżej siebie, czego my nie zrobiliśmy, ale w trakcie kampanii w powiecie nyskim poznałem wiele fajnych osób właśnie z Polski 2050 i z tymi osobami myślę, że warto jest pracować. Osoby, które w jakiś sposób się nie sprawdziły, nie ma szans na współpracę, brak zaufania - wyjaśnił członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Na pytanie, czy Marcin Oszańca pozostanie szefem PSL w regionie - Antoni Konopka nie udziela odpowiedzi, ale analiza wyniku wyborczego ludowców będzie najpewniej jednym z ważniejszych tematów poniedziałkowego (15.04) spotkania zarządu regionu opolskiego PSL.

W przyszłym tygodniu ma też dojść do rozmowy Antoniego Konopki z marszałkiem Andrzejem Bułą, w trakcie której powinno się wyjaśnić, czy obecny członek zarządu województwa nadal będzie pełnić tę funkcje w nowej kadencji samorządu.

W wyborach do Sejmiku Województwa Opolskiego 14 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska (o jeden więcej niż 5 lat temu), 10 – Prawo i Sprawiedliwość (taka sama liczba mandatów, jak w poprzednich wyborach), 5 – Śląscy Samorządowcy (pięć lat temu, jako Mniejszość Niemiecka, także 5 mandatów), jeden mandat - właśnie w osobie Antoniego Konopki - obejmie Trzecia Droga (w poprzednich wyborach PSL miał w sejmiku dwóch radnych).
Antoni Konopka

Wiadomości z regionu

2024-05-23, godz. 11:44 Śmiertelne potrącenie pieszego na DK 41 w Prudniku. Są utrudnienia w ruchu Uwaga kierowcy, mamy ruch wahadłowy na dk 41 w Prudniku. Jak przekazuje Punkt Informacji Drogowej w Opolu, dziś (23.05) około godz. 10:50 doszło tam do śmiertelnego… » więcej 2024-05-23, godz. 11:17 Rejs dookoła Islandii. Przed załogą jachtu "Opole" duże wyzwanie Opole dookoła Islandii - w taki rejs wybiera się kapitan Andrzej Kopytko wraz z załogą. » więcej 2024-05-23, godz. 11:10 Adam Żurek - pełniącym obowiązki dyrektora Elektrowni Opole Mirosław Pietrucha nie jest już dyrektorem Elektrowni Opole. Na stanowisko wrócił Adam Żurek. Na stronie internetowej spółki widnieje informacja, że jest… » więcej 2024-05-23, godz. 09:47 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - Codziennie ryzykujemy swoje życie - tak mówią mieszkańcy Chmielowic, którzy interweniują w Radiu Opole w sprawie przejścia dla pieszych. Przy ulicy Centralnej… » więcej 2024-05-23, godz. 09:45 Syreny i blokada drogi wojewódzkiej 454. Mieszkańcy walczą o obwodnicę Jak zapowiadali, tak zrobili. Grupa mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, domagająca się dokończenia budowy obwodnicy, zablokowała dziś (23.05) o godz. 9:00… » więcej 2024-05-23, godz. 08:27 Może zagrzmieć. Jest alert pogodowy dla 3 powiatów w regionie Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami. Wydali pogodowy alert pierwszego stopnia dla powiatów głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego. » więcej 2024-05-23, godz. 08:00 Znikają małe sklepy w Prudniku. Gmina udostępni puste lokale młodym przedsiębiorcom Coraz więcej zamkniętych sklepów i lokali usługowych w Prudniku. Lokalni przedsiębiorcy likwidują działalność, ponieważ nie wytrzymują konkurencji z… » więcej 2024-05-22, godz. 20:00 Głuchołazy i Zlate Hory wspólnie po auta dla strażaków Głuchołazy i czeskie Zlate Hory chcą wspólnie kupować samochody ratowniczo-gaśnicze dla swoich jednostek OSP. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo na pograniczu… » więcej 2024-05-22, godz. 19:00 Likwidacja walcowni Andrzej uderzy w budżet gminy. Burmistrz chce pomóc mieszkańcom „To dramatyczna informacja dla całej gminy Zawadzkie” - tak wiadomość o likwidacji Walcowni Rur Andrzej komentuje burmistrz gminy Michał Rytel. Przypomnijmy… » więcej 2024-05-22, godz. 18:00 Co dalej z odlewnią żeliwa w Nysie. Do PUP-u wpłynął wniosek o możliwych zwolnieniach grupowych Czy dojdzie do zwolnień grupowych w Nysie? Powiatowy Urząd Pracy otrzymał zgłoszenie od właściciela nyskiej odlewni żeliwa, który wystawił zakład na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »