Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-12, 09:29 Autor: Witold Wośtak

Druga tura w Tułowicach. Szykuje się zacięta rywalizacja o fotel burmistrza

Andrzej Wesołowski i Jacek Patrys
Andrzej Wesołowski i Jacek Patrys
Urzędujący Andrzej Wesołowski czy kandydat Jacek Patrys? Druga tura wyborów samorządowych przesądzi, kto będzie burmistrzem Tułowic przez pięć najbliższych lat.
Wesołowski, z komitetu Twój Głos Nasze Działanie, zdobył niemal 42 procent głosów, a Patrysa z KWW Jacka Patrysa poparło ponad 36 procent wyborców.

- Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, ale po cichu liczyłem na przekroczenie 50 procent w pierwszej turze - mówi Andrzej Wesołowski.

- Ja chyba nie muszę czegokolwiek obiecywać, bo pokazaliśmy się wspólnie z radą miejską, mieszkańcami oraz pracownikami. Widzimy, co zostało zrobione i jak Tułowice zmieniały się. Jeśli to przekona mieszkańców, a wierzę w to mocno, wydaje mi się, że Tułowice nadal będą zmieniać się na lepsze. Ze swojej strony mogę gwarantować kontynuację, gwarancję rozwoju, tak jak w haśle i tak jak mówiliśmy na spotkaniach, poprzez wiedzę i skuteczność.

Komitet Jacka Patrysa zdobył sześć mandatów w tułowickiej radzie miejskiej. Lider - kandydat na burmistrza - jest bardzo zadowolony ze swojego wyniku w pierwszej turze.

- Do końca kampanii chcemy spotykać się z mieszkańcami - zapewnia Patrys. Pytamy o priorytety w gminie Tułowice.

- W złym stanie jest między innymi służba zdrowia. My mamy na to pomysł. Chcemy rozbudować ośrodki zdrowia, zwiększyć liczbę gabinetów i utworzyć gabinety specjalistyczne oraz zachęcić lekarzy do pracy w Tułowicach. Drugim tematem jest pobudzenie gospodarki. Nie pozyskaliśmy żadnych terenów inwestycyjnych i nie wspomogliśmy lokalnego biznesu. My mamy na to pomysł, bo chcemy wspomagać przedsiębiorców oraz traktować ich sprawiedliwie.

Trzeci kandydat na burmistrza Tułowic, Frédéric Coppin, zdobył 22 procent głosów.
Andrzej Wesołowski
Jacek Patrys

Wiadomości z regionu

2024-05-23, godz. 09:47 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - Codziennie ryzykujemy swoje życie - tak mówią mieszkańcy Chmielowic, którzy interweniują w Radiu Opole w sprawie przejścia dla pieszych. Przy ulicy Centralnej… » więcej 2024-05-23, godz. 09:45 Syreny i blokada drogi wojewódzkiej 454. Mieszkańcy walczą o obwodnicę Jak zapowiadali, tak zrobili. Grupa mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, domagająca się dokończenia budowy obwodnicy, zablokowała dziś (23.05) o godz. 9:00… » więcej 2024-05-23, godz. 08:27 Może zagrzmieć. Jest alert pogodowy dla 3 powiatów w regionie Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami. Wydali pogodowy alert pierwszego stopnia dla powiatów głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego. » więcej 2024-05-23, godz. 08:00 Znikają małe sklepy w Prudniku. Gmina udostępni puste lokale młodym przedsiębiorcom Coraz więcej zamkniętych sklepów i lokali usługowych w Prudniku. Lokalni przedsiębiorcy likwidują działalność, ponieważ nie wytrzymują konkurencji z… » więcej 2024-05-22, godz. 20:00 Głuchołazy i Zlate Hory wspólnie po auta dla strażaków Głuchołazy i czeskie Zlate Hory chcą wspólnie kupować samochody ratowniczo-gaśnicze dla swoich jednostek OSP. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo na pograniczu… » więcej 2024-05-22, godz. 19:00 Likwidacja walcowni Andrzej uderzy w budżet gminy. Burmistrz chce pomóc mieszkańcom „To dramatyczna informacja dla całej gminy Zawadzkie” - tak wiadomość o likwidacji Walcowni Rur Andrzej komentuje burmistrz gminy Michał Rytel. Przypomnijmy… » więcej 2024-05-22, godz. 18:00 Co dalej z odlewnią żeliwa w Nysie. Do PUP-u wpłynął wniosek o możliwych zwolnieniach grupowych Czy dojdzie do zwolnień grupowych w Nysie? Powiatowy Urząd Pracy otrzymał zgłoszenie od właściciela nyskiej odlewni żeliwa, który wystawił zakład na… » więcej 2024-05-22, godz. 17:44 Ta budka "nietelefoniczna" opowie historię gminy Głogówek Przy Centrum Kultury w Głogówku zamontowano specjalną budkę telefoniczną, w której można wysłuchać legend związanych z gminą. Jej wystrój nawiązuje… » więcej 2024-05-22, godz. 15:00 Studenci przejęli Opole. Barwna żakinada przeszła przez miasto [ZDJĘCIA] W poniedziałek seniorzy, dziś studenci przejęli klucze do bram Opola i rozpoczęli oficjalnie Piastonalia. Jak co roku zabawa zaczęła się od żakinady, która… » więcej 2024-05-22, godz. 15:00 Charytatywnie na rzecz absolwentki swojej szkoły. Koncert "Otwarte Serce" w Opolu Rock, muzyka chóralna, występ zespołu 'Biedronki' z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach i tańce. Tak wyglądał dwugodzinny koncert charytatywny 'Otwarte… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »