Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-08, 13:41 Autor: Witold Wośtak

Arkadiusz Wiśniewski z najwyższym poparciem wśród miast wojewódzkich. "Nie liczyłem na sto procent" [ZDJĘCIA]

Arkadiusz Wiśniewski, konferencja powyborcza [fot. Sławomir Mielnik]
Arkadiusz Wiśniewski, konferencja powyborcza [fot. Sławomir Mielnik]
Arkadiusz Wiśniewski dziękuje za oddane na niego głosy [fot. Sławomir Mielnik]
Arkadiusz Wiśniewski dziękuje za oddane na niego głosy [fot. Sławomir Mielnik]
- Nie spodziewałem się aż tak dobrego wyniku - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, który zdobył w wyborach prawie 75,5 procent głosów, co stanowi najlepszy wynik wśród włodarzy miast wojewódzkich.
Wiśniewski dziękuje za wsparcie Platformie Obywatelskiej, Trzeciej Drodze i Lewicy, które nie wystawiły swoich kandydatów na prezydenta stolicy regionu.

- Mamy porozumienie programowe z PO, a priorytetem będzie nowy most na Odrze i obwodnica południowa - mówi prezydent wybrany na trzecią kadencję.

- Są zadania mające status priorytetowych. Dla przykładu mogę powiedzieć o zagospodarowaniu terenu po stadionie miejskim przy ulicy Oleskiej czy kwestie związane z budową szkół i oświatą. Pojawiają się różne oczekiwania - ja mówiłem już o szkole na Malince, radni Platformy obiecali starania o dofinansowanie dla budowy szkoły specjalnej.

Arkadiusz Wiśniewski jest rozczarowany niską frekwencją (w Opolu 47,36 procent) i przyznaje, że nie liczył na stuprocentowe poparcie.

- Nie ma tego zaskoczenia. Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali na swojego kandydata, bez względu na personalia, zatem nie mogę mówić o jakimkolwiek zaskoczeniu. Myślę, że jak na standardy demokracji mój wynik nie jest bardzo dobry, lecz wręcz rewelacyjny. Ja bym powiedział o wyniku na szóstkę z plusem, chociaż wiem, że nie mam stu procent poparcia, więc szklanka nie jest pełna.

Wiśniewski miał dwóch kontrkandydatów. Michał Nowak z Prawa i Sprawiedliwości zdobył 17,29 procent, a Ryszard Skawiński z Konfederacji 7,24 procent głosów.

Dodajmy, że klub Arkadiusza Wiśniewskiego w radzie miasta stracił samodzielną większość. Liczy 11 radnych w 25-osobowej radzie. W zakończonej kadencji miał 14 radnych.
Arkadiusz Wiśniewski 1
Arkadiusz Wiśniewski 2

Wiadomości z regionu

2024-05-29, godz. 22:03 "Różnorodność jest siłą i zasobem". Szymon Hołownia w Opolu Marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia przyjechał dzisiaj (29.05) do Opola. Wsparł Różę Thun, która startuje w eurowyborach z listy Trzeciej Drogi w okręgu… » więcej 2024-05-29, godz. 20:00 Strażacy świętowali w Prudniku. Wręczono odznaczenia i awanse Dzień Strażaka obchodzono oficjalnie oraz piknikowo w Prudniku. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, awanse i nagrody rzeczowe. Za oddaną służbę… » więcej 2024-05-29, godz. 19:00 Opolscy policjanci gotowi do sezonu nad jeziorami turawskimi Policja oficjalnie rozpoczęła sezon wodny nad jeziorami turawskimi. Funkcjonariusze zapowiadają patrole na wodzie, nad wodą i wytężone kontrole trzeźwości… » więcej 2024-05-29, godz. 18:00 Metamorfoza DPS-u w Prudniku. Będą komfortowe warunki pobytu seniorów i niepełnosprawnych Więcej udogodnień i pomieszczeń dla pensjonariuszy - to efekt gruntownej modernizacji Domu Pomocy Społecznej w Prudniku. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę… » więcej 2024-05-29, godz. 17:15 Jednak weto. Prezydent Andrzej Duda zadecydował w sprawie uznania języka śląskiego Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym i przekazał ustawę Sejmowi do ponownego… » więcej 2024-05-29, godz. 16:52 Dramatyczna sytuacja pracowników walcowni z Zawadzkiego. "Szukamy rozwiązań" Sytuacja w Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem jest dramatyczna. Do końca września prace straci ponad 400 osób. Dziś (29.05) z częścią załogi zakładu, jego… » więcej 2024-05-29, godz. 16:15 Do rodziny Odry Opole dołączyło sześć kolejnych lokalnych klubów Rodło Opole, UKP Gol Opole, UKS Dziesiątka Opole, LZS Sławice, Groszmal Opole oraz LZS Grudzice - te kluby sportowe stały się oficjalnymi partnerami Odry… » więcej 2024-05-29, godz. 16:15 Podczas remontu pałacu w Wysokiej odkryto unikatowe malowidła cenionego artysty z XVIII wieku Wyjątkowe odkrycie w pałacu w Wysokiej. Podczas prac remontowych w głównym salonie zabytkowego obiektu natrafiono na malowidła ścienne Fratiska Sebastiniego… » więcej 2024-05-29, godz. 15:30 Uczniowie opolskiej "dziewiątki" nie zapomną o gen. Andersie Gen. Władysław Anders od dziś będzie lepiej znany uczniom opolskiego liceum nr 9. Na ścianie placówki odsłonięto poświęconą mu tablicę, a młodzież… » więcej 2024-05-29, godz. 13:20 Wjechał ciężarówką w słup i ogrodzenie domu w Kopicach, a następnie uciekł Mieszkańców jednej z posesji w Kopicach (gm. Grodków) obudził dziś hałas. W przydrożny słup, ogrodzenie posesji i dom tuż po 6:30 uderzył samochód ciężarowy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »