Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-04, 19:20 Autor: Marzena Śmierciak

Przedostatnia wyborcza debata Radia Opole. Tym razem gościliśmy w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA, FILM]

Przedwyborcza debata Radia Opole w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Adam Dubiński]
Przedwyborcza debata Radia Opole w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Adam Dubiński]
Przedwyborcza debata Radia Opole w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Adam Dubiński]
Przedwyborcza debata Radia Opole w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Adam Dubiński]
Przedwyborcza debata Radia Opole w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Adam Dubiński]
Przedwyborcza debata Radia Opole w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Adam Dubiński]
Kędzierzyn-Koźle to przedostatnie miasto na mapie regionu, gdzie zorganizowaliśmy wyborczą debatę Radia Opole. O prezydencki fotel walczą tam, przypomnijmy, ubiegająca się o reelekcję Sabina Nowosielska z KWW Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska, Katarzyna Kukolka-Bogocz z KW Prawo i Sprawiedliwość, Anna Tobias z KKW Lewica i Marek Piasecki z KWW Niezależni z Markiem Piaseckim. Ten ostatni kandydat w debacie nie uczestniczył.
Jakie pomysły na rozwój miasta mają kandydaci i co ich zdaniem powinno być priorytetem w kolejnej kadencji samorządu? O to pytał prowadzący debatę Daniel Klimczak. Poruszona została także kwestia przyszłości portu rzecznego, jak i problemu stężenia benzenu w powietrzu. Były też pytania z widowni, jak i kandydatów zadawane sobie nawzajem.

Przed nami ostatnia radiowa przedwyborcza debata Radia Opole. Po raz drugi odbędzie się w Opolu, ale tym razem z udziałem kandydatów do sejmiku województwa. Miejsce debaty to Studenckie Centrum Kultury.

Dodajmy, że wyborcze debaty transmitujemy w Radiu Opole, a także za pośrednictwem strony internetowej www.radio.opole.pl, na radiowym kanale w serwisie YouTube oraz na facebooku Radia Opole. Zaczynamy po 18:00, po wiadomościach Radia Opole.

Przypominamy, wybory samorządowe odbędą się w niedzielę (7 kwietnia), ewentualna druga tura wyborów dwa tygodnie później.
Przedwyborcza debata Radia Opole w Kędzierzynie-Koźlu

Wiadomości z regionu

2024-05-27, godz. 07:07 Apelujemy w sprawie abonamentu! Rusza kampania rozgłośni Polskiego Radia Rozpoczyna się wspólna kampania społeczna 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia - w specjalnych komunikatach we wszystkich województwach mieszkańcy… » więcej 2024-05-27, godz. 06:24 Burze nad Opolszczyzną. Jest nowe ostrzeżenie IMGW Ostrzeżenie o burzach dla wszystkich powiatów województwa opolskiego wydało wrocławskie biuro IMGW. » więcej 2024-05-27, godz. 06:23 Dwie główne nagrody na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych 2024 Jury 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych doceniło dwa przedstawienia, przyznając im równoległe nagrody w wysokości 40 tysięcy złotych. Główną nagrodę… » więcej 2024-05-26, godz. 19:04 Dwie dekady Polski w UE. Okolicznościowy koncert na błoniach Politechniki Opolskiej [ZDJĘCIA] Animacje dla dzieci, karuzele i Cleo na scenie. To główne atrakcje koncertu z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. » więcej 2024-05-26, godz. 19:00 O.S.T.R. i Nowator przyjadą do Wołczyna. Co zdecydowało o doborze gwiazd na dni miasta? O.S.T.R w piątek i Nowator w sobotę to gwiazdy 29. Dni Wołczyna. Święto miasta zaplanowano na ostatni weekend czerwca (28-29.06). » więcej 2024-05-26, godz. 18:25 Rozszczelnienie instalacji propan-butan na stacji paliw w Głubczycach Uwaga kierowcy! Można spodziewać się utrudnień w ruchu na wysokości stacji paliw przy ul. Wrocławskiej w Głubczycach. » więcej 2024-05-26, godz. 14:10 Gimnastyka, sztuki walki, strefa moto. Dzień Sportu w Opolu przyciągnął tłumy mieszkańców Opolskie kluby sportowe zaprezentowały swoją ofertę podczas Dnia Sportu w Toyota Park w Opolu. » więcej 2024-05-26, godz. 12:00 Szycie chirurgiczne. III miejsce opolskich studentów w akademickich mistrzostwach Rafał Rajski, Antoni Morisson, Aleksander Mateja, Maria Werner z Uniwersytetu Opolskiego zajęli trzecie miejsce w V Akademickich Mistrzostwach Polski w Szyciu… » więcej 2024-05-26, godz. 10:30 Serwal Lambo odnaleziony. Spostrzegł go przy granicy z Czechami przejeżdżający kierowca Po 10 dniach poszukiwań dziś w nocy (26.05) udało się odnaleźć Lambo, serwala afrykańskiego. Zwierzę uciekło 16 maja z prywatnej posesji w Długomiłowicach… » więcej 2024-05-26, godz. 10:00 Pojazd członowy z usterkami. Kontrola ITD w Osowcu Pęknięta szyba, brak tarczy hamulcowej, nadmierne zużycie jednej z opon, tachograf bez kalibracji - to tylko niektóre przewinienia, jakie wykryli inspektorzy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »