Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-02, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Więcej miejsc i inny system poboru opłat. Tak zmieni się parking przy oleskim szpitalu

Parking przy oleskim szpitalu, 02.04.2024 r. [fot. Witold Wośtak]
Parking przy oleskim szpitalu, 02.04.2024 r. [fot. Witold Wośtak]
Będzie duża przebudowa parkingu przy Szpitalu Powiatowym w Oleśnie. Starostwo pozyskało na ten cel rządowe dofinansowanie, a obecnie samorząd poszukuje wykonawcy.
Umowa z dotychczasowym dzierżawcą parkingu wygaśnie w lipcu, więc wtedy będzie mogła ruszyć modernizacja. - Wówczas chcemy przekazać zarządzanie parkingiem Powiatowemu Zarządowi Dróg w Oleśnie, który zajmuje się również utrzymaniem zieleni przy naszych drogach - mówi starosta Roland Fabianek, startujący w wyborach samorządowych do Rady Powiatu Oleskiego z KWW "Śląscy Samorządowcy".

- Chcielibyśmy, aby utrzymywała to nasza jednostka. Wtedy mamy nawet większy wpływ na jakość świadczonych usług i na sposób pobierania opłat. System ma być oparty o rzeczywisty czas postoju, czyli określony czas wolny od momentu pobrania biletu wjazdowego w celu na przykład szybkiego załatwienia sprawy. Przedstawione zostało też radnym, że tutaj chcemy parkingowych opłat tożsamych ze stawkami obowiązującymi w całym Oleśnie.

Po remoncie będzie 10-12 nowych miejsc parkingowych, a do tego nowa nawierzchnia, chodniki oraz oświetlenie.

- Ruch zostanie przeorganizowany. Będziemy wjeżdżać na parking i wyjeżdżać z drugiej strony - od budynku technicznego. Zostanie przeniesiony przystanek dla busów oraz obsługi na stronę chodnika przy szpitalu. Chodzi o to, by pacjenci nie musieli przechodzić przez strefę ruchu. Będą wsiadać i wysiadać na chodnik obok szpitala i może uda się poprawić bezpieczeństwo.

Przebudowa parkingu powinna zakończyć się w tym roku, ale na czas robót trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami w kontekście parkowania przy szpitalu.
Roland Fabianek 1
Roland Fabianek 2

Wiadomości z regionu

2024-04-23, godz. 20:00 Powstaje filmowy komediodramat o życiu w czasach PRL-u. "Problem alkoholowy był wtedy dość spory" W Prudniku trwają zdjęcia do filmu 'Kiedyś to było'. Komediodramat kręcony będzie głównie w pobliskiej Rudziczce i opowiada o czasach PRL-u. Kanwą są… » więcej 2024-04-23, godz. 18:45 Zmiana warty w Praszce. Burmistrz Tkaczyński ustępuje Włodzimierzowi Stochniałkowi Po niemal 18 latach zmienia się włodarz gminy Praszka. W niedzielnej drugiej turze wyborów samorządowych Włodzimierz Stochniałek (Trzecia Droga) wygrał… » więcej 2024-04-23, godz. 17:15 Są szanse na dużą przebudowę ulicy Łąkowej w Opolu. Trzeba będzie wystąpić o ZRID [INTERWENCJA] Są plany przebudowy ulicy Łąkowej na Nadodrzu w Opolu. Powracamy do tematu poruszanego w dzisiejszym (23.04) magazynie interwencyjnym. » więcej 2024-04-23, godz. 17:00 Kolejne utrudnienia na DK45. Będzie kilka zmian w organizacji ruchu Kolejne zmiany czekają kierowców na remontowanym odcinku DK45 pomiędzy Rogowem Opolskim a Krapkowicami. » więcej 2024-04-23, godz. 16:15 Sadzonki za makulaturę oferuje ReUżytkownia w Opolu z okazji Światowego Dnia Ziemi 10 kilogramów makulatury za sadzonkę ziół, kwiatów lub materiałową torbę. To dzisiejsza propozycja ReUżytkowni w Opolu z okazji Światowego Dnia Ziem… » więcej 2024-04-23, godz. 16:15 Praktyki prudnickich uczniów we Włoszech i Hiszpanii. Zwiększają swoje kompetencje i poznają system pracy w UE We włoskim Reggio Emilia kwalifikacje podnoszą uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku. Kolejna grupa młodzieży odbędzie praktyki zawodowe na Wyspach… » więcej 2024-04-23, godz. 16:00 Gwizdek "bohaterem" porodu cesarskiego. "Pacjentka bierze czynny udział w urodzeniu się dziecka" Trzeba nauczyć się gwizdać i oddychać z przepony. To część wymogów, które musi spełnić przyszła mama, aby móc urodzić dziecko poprzez poród francuski… » więcej 2024-04-23, godz. 14:39 31 głosów zdecydowało o wygranej Andrzeja Wesołowskiego w Tułowicach 31 głosów zadecydowało o tym, że Andrzej Wesołowski będzie pełnił funkcję burmistrza Tułowic przez kolejnych 5 lat. W wyborczej „dogrywce” zmierzył… » więcej 2024-04-23, godz. 14:15 Zakasają rękawy i będą sprzątać rzeki. Rusza międzynarodowa akcja "Czysta Odra" Opony, butelki, niedopałki papierosów, a nawet elementy sprzętu domowego czy wanny. To wszystko można znaleźć w Odrze, dlatego trzeba ją sprzątać. Niebawem… » więcej 2024-04-23, godz. 12:15 Nielegalne składowisko odpadów w Krapkowicach. Policja zatrzymała dwie osoby 45-letni mężczyzna i jego o 9 lat starszy kolega zostali zatrzymani przez opolskich policjantów w związku z kolejnym wątkiem śledztwa w sprawie 'mafii … » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »