Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-03-03, 13:00 Autor: Witold Wośtak

Remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. Zyskała też Sparta Krzywizna

Remonty w gminie Kluczbork [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Remonty w gminie Kluczbork [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Remonty w gminie Kluczbork [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Remonty w gminie Kluczbork [fot. www.facebook.com/Kluczbork]
Ponad 2 miliony złotych kosztują remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork.
Chodzi o Kujakowice Dolne i Bogacicę, gdzie zamontowano grzewcze instalacje gazowe, oraz o Smardy Górne i Krzywiznę - te świetlice przechodzą gruntowny remont. Poza tym klub Sparta Krzywizna ma nową szatnię kontenerową dla dwóch drużyn z prysznicami, toaletą i umywalkami. Jest również niewielkie pomieszczenie dla trenerów i sędziów.

- Duży remont dotyczy świetlicy w Smardach, bo chodzi o przebudowę wejścia oraz kuchni i wymianę okien. Można więc powiedzieć, że to gruntowny remont mający na celu poprawienie jakości tej świetlicy. W tym roku wszystkie inwestycje zakończą się, co dość mocno poprawi infrastrukturę, szczególnie w Krzywiźnie i Smardach - informuje Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka.

Dodajmy, na remonty gmina Kluczbork pozyskała 2 miliony złotych rządowego dofinansowania.
Jarosław Kielar

Wiadomości z regionu

2024-04-17, godz. 17:29 Spoglądają na zagadnienie zdrowia z szerszej perspektywy. W Opolu rozpoczęła się międzynarodowa konferencja nauk… Sesje plenarne, prezentacje projektów badawczych w ramach warsztatów czy sesje dla młodych naukowców - taki jest plan I Międzynarodowej Konferencji 'Nowoczesne… » więcej 2024-04-17, godz. 17:17 Zaatakował ofiarę pistoletem pneumatycznym, bo chciał 200 złotych 22 i pół roku więzienia to górna granica kary, jaką usłyszeć może Krzysztof S., mieszkaniec jednej ze wsi w gminie Wołczyn, który przed sądem będzie… » więcej 2024-04-17, godz. 16:19 Politechnika Opolska zdradza szczegóły Piastonaliów 2024 Dzień hip-hopowy i dzień rockowy zorganizuje Politechnika Opolska podczas majowego święta studentów, czyli Piastonaliów. Samorząd Studencki PO odsłania… » więcej 2024-04-17, godz. 16:18 Temat kopalni w Szymiszowie odroczony w czasie. Ludzie chcą, by sprawą zajęli się "nowi radni" Radni miejscy w Strzelcach Opolskich jednogłośnie podjęli decyzję o zdjęciu z porządku obrad dzisiejszej (17.04) sesji uchwały dotyczącej studium uwarunkowań… » więcej 2024-04-17, godz. 16:17 Na Opolszczyźnie w tym roku jeszcze bez zakażeń odrą, ale rośnie liczba infekcji w kraju i Europie Rośnie liczba zakażeń odrą w Polsce i całej Europie, a jak sytuacja wygląda na Opolszczyźnie? Tego roku Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w… » więcej 2024-04-17, godz. 15:16 Druga tura wyborów samorządowych. Tomasz Kłoś przedstawia propozycje dla gminy Strzeleczki Rozwój gminy, inwestycje w edukację oraz aktywna polityka senioralna - to propozycje Komitetu Wyborczego Wyborców Partnerstwo dla mieszkańców gminy Strzeleczki… » więcej 2024-04-17, godz. 15:00 Interesowali się klockami i hulajnogami. Złodzieje zabawek zatrzymani Pięć lat więzienia grozi czterem mieszkańcom województwa śląskiego, którzy w Opolu okradali sklepy z zabawkami. Sprawcy interesowali się przede wszystkim… » więcej 2024-04-17, godz. 13:39 Prokuratura sprawdza czy nie doszło do nadużyć w Urzędzie Miejskim w Namysłowie Prokuratura Rejonowa w Kluczborku wszczęła śledztwo w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nadużyciu zależności służbowej w… » więcej 2024-04-17, godz. 13:26 Apel 17 regionalnych rozgłośni radia publicznego do przewodniczącego KRRiT 17 regionalnych rozgłośni publicznego radia 'solidarnie i w porozumieniu' apeluje do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o natychmiastowe… » więcej 2024-04-17, godz. 13:15 Mieszkańcy Szymiszowa protestują przeciwko kopalni. Dziś jej przyszłością zajmą się radni Mieszkańcy Szymiszowa koło Strzelec Opolskich protestują przeciwko działalności kopalni kamienia wapiennego. Skarżą się na drgania, hałas, zapylenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »