Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-29, 10:17 Autor: Agnieszka Stefaniak

Ulica Chełmońskiego w Opolu jako drogowa antywizytówka miasta [INTERWENCJA]

Ulica Chełmońskiego w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ulica Chełmońskiego w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ulica Chełmońskiego w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ulica Chełmońskiego w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
"Pływający" chodnik, który jest przeglądem sztuki budowlanej i materiałów brukarskich z ostatniego półwiecza. Do tego droga z historyczną kostką, miejscami połataną marnymi resztkami asfaltu, pełna zapadlin, o nierównościach już nawet nie wspominając. Tak prezentuje się ulica Jana Chełmońskiego w Opolu.
Ulica, a właściwie uliczka - łącząca wyremontowane trasy Wojska Polskiego z Wyczółkowskiego, liczy około 80 metrów, ale śmiało może kandydować w plebiscycie na antywizytówkę Zaodrza. Mieszkańcy apelują o remont.

- Ulica nie jest za długa, ale bardzo wykorzystywana, szczególnie jeśli są różnego rodzaju remonty, to tędy prowadzone są objazdy, czy ludzie sobie drogę skracają - mówi jeden z mieszkańców Chełmońskiego.

- Tu była pani, która przejeżdżała rowerem. Z roweru zleciała, pobiła się, połamała się bardzo mocno. Wiele szkód było. Miała duży uraz szczęki, jest tu niebezpiecznie - dodaje kolejny.

- Nigdy tu chyba nie było remontu, ani drogi, ani chodnika. Od powodzi w 1997 roku to już na pewno nic nie było robione - przekazuje wieloletni mieszkaniec kamienicy przy Chełmońskiego.

Mieszkańcy pisali w sprawie do Miejskiego Zarządu Dróg, zgłaszali temat na mapie potrzeb Opola, wystartowali nawet z projektem do budżetu obywatelskiego, ale niestety zabrakło głosów, bo przy ulicy jest tylko jedna kamienica. Czy MZD widzi ten problem?

Czy ulica i 40-metrowy chodnik ma szansę na remont? Do tematu wracamy w paśmie interwencyjnym Radia Opole po godzinie 12.00.
Mieszkańcy ulicy Chełmońskiego w Opolu

Wiadomości z regionu

2024-04-18, godz. 19:54 Porozumienie na trzy miesiące, potem nowa umowa. Po negocjacjach "ściekowych" w Nysie Porozumienie zawarły spółki komunalne z Nysy i Głuchołaz. Od dwóch lat toczą spór o ceny ścieków. Z gminy Głuchołazy odbiera je nyska oczyszczalnia… » więcej 2024-04-18, godz. 19:41 9 zastępów straży gasiło pożar warsztatu w powiecie oleskim Dziś (18.04) po południu w miejscowości Kowale w powiecie oleskim doszło do pożaru warsztatu z autem osobowym w środku. Na miejsce zadysponowano 9 zastępów… » więcej 2024-04-18, godz. 19:25 Od ofert pracy po debaty. Znamy szczegóły Festiwalu Kariery 2024 Ponad trzydzieści stoisk z ofertą edukacyjno-zawodową, prezentacje, panele dyskusyjne oraz wykład motywacyjny muzyka Krzysztofa Skiby. Taką ofertę przygotowano… » więcej 2024-04-18, godz. 18:57 Zmarł Tadeusz Wencel. To on był twórcą pomnika Karolinki i Karlika w Gogolinie Do środowiska artystycznego dotarła wiadomość o śmierci opolskiego rzeźbiarza Tadeusza Wencla. Artysta zmarł w wieku 98 lat. Tworzył rzeźby monumentalne… » więcej 2024-04-18, godz. 18:55 Na razie są utrudnienia, a będzie nowy most. Zaglądamy do Głuchołaz na przebudowę DK40 Do końca roku gotowy ma być nowy trzyprzęsłowy most w Głuchołazach. Na razie trwa wyburzanie starej konstrukcji w ciągu DK40 nad Białą Głuchołaską… » więcej 2024-04-18, godz. 17:47 Ruszyła sprzedaż biletów na Opolskie Konfrontacje Teatralne. "Klasyka żywa" to w tym roku 6 spektakli konkursowych Można już kupować karnety i bilety na przedstawienia 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka żywa'. Tegoroczne święto teatru rozpocznie się 21 maja… » więcej 2024-04-18, godz. 17:30 Nowi obywatele Polski w regionie. Uroczyste wręczenie dokumentów 11 osób z Ukrainy i Białorusi, odebrało dziś (18.04) dokumenty, które uznają ich za obywateli Polski. » więcej 2024-04-18, godz. 16:57 Wywrócona ciężarówka na ul. Parkowej w Strzelcach Opolskich. Kierowca "nie wyrobił" [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Zablokowana jest ul. Parkowa w Strzelcach Opolskich. Po 15.00 doszło tam do wywrócenia się samochodu ciężarowego. » więcej 2024-04-18, godz. 16:25 Nowa jakość w leczeniu kamicy nerkowej w USK w Opolu. "Teraz łatwiej jest je namierzać" Nowoczesny sprzęt do leczenia kamicy nerkowej otrzymali urolodzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. To stół operacyjny z mobilnym aparatem RTG… » więcej 2024-04-18, godz. 16:25 Co przezimowało, co uschło? Dźwigi znów zaparkowały przy ogrodach wertykalnych Opola Dźwig znów pojawił się przy ogrodach wertykalnych na ścianie centrum przesiadkowego Opole Główne. Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »