Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-26, 15:19 Autor: Jakub Biel

Opolska Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego. Jej kandydaci na prezydenckich listach

Poparcie Lewicy dla Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Sławomir Mielnik]
Poparcie Lewicy dla Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Sławomir Mielnik]
Lewica popiera Arkadiusza Wiśniewskiego w nadchodzących wyborach, a kandydaci reprezentujący to ugrupowanie polityczne wystartują z list komitetu urzędującego prezydenta Opola – o takim politycznym mariażu poinformował dzisiaj senator Piotr Woźniak, który wskazał również kandydatów, którzy znajdą się na listach wyborczych do Rady Miasta Opola.
- Przekazujemy nasze poparcie dla Arkadiusza Wiśniewskiego. To sprawdzony samorządowiec i wierzymy, że dalej będzie rozwijał Opole – powiedział Piotr Woźniak, senator RP, lider opolskiej Lewicy.

- Podjęliśmy i to chcę podkreślić - jednogłośną decyzję, po pierwsze o niewystawianiu kandydata na prezydenta Opola. Tą osobą, którą Lewica będzie wspierać w wyborach 7 kwietnia, jest pan prezydent Arkadiusz Wiśniewski, z czego jestem bardzo dumny, dlatego, że ta decyzja w ramach ciał statutowych, zarówno miejskich, jak i wojewódzkich, była jednomyślna.

Na listach komitetu prezydenta Opola znajdą się kandydaci reprezentujący Lewicę. Wśród nich Paweł Kampa, lider miejskich struktur tego ugrupowania.

- Postulaty programowe Lewicy, które będziemy wnosić na listy pana prezydenta do wyborów samorządowych, będziemy się starali realizować. Będziemy je państwu przedstawiać w trakcie kampanii wyborczej. Wiemy, że wyborcy Lewicy wspierają pana prezydenta w działaniu i naszą rolą będzie przekonanie mieszkańców miasta, że także i my będziemy wspierać te wszystkie postulaty.

Urzędujący prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podkreśla, że współpraca ze środowiskiem Lewicy i poparcie tego środowiska politycznego jest dla niego bardzo ważne.

- Jestem zaszczycony poparciem opolskiej Lewicy. Od lat w taki sposób staram się zarządzać miastem, żeby realizować postulaty różnych stron, różnych mieszkańców. Nie obracać głowy tylko w jedną stronę. Ostatnie lata naszej współpracy są bardzo dobre, owocne i myślę, że to, co się dzieje, jest w pewien sposób naturalne.

Dotychczas jedynym kandydatem, który zgłosił chęć konkurowania z Arkadiuszem Wiśniewskim, jest Jarosław Pilc. Dziś także Bezpartyjni Samorządowcy i Konfederacja, organizacje, które połączyły siły, przedstawiły swojego kandydata na prezydenta Opola - będzie nim 56-letni Ryszard Skawiński. Pozostałe środowiska nie przedstawiły jeszcze osób, które wystartują w zbliżających się wyborach, a te odbędą się 7 kwietnia.
Piotr Woźniak
Paweł Kampa
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2024-04-20, godz. 20:15 Festiwal roślin w Opolu. "Każdy znajdzie coś dla siebie" [ZDJĘCIA] Kwiaty, rośliny ozdobne czy małe drzewka owocowe oraz sprzęt wykorzystywany w ich pielęgnacji. To wszystko można kupić na 'Festiwalu roślin' w opolskim… » więcej 2024-04-20, godz. 18:00 Psie piękności w Mosznej. Trwa 42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych [ZDJĘCIA] Ponad 2800 psów z ponad 280 ras można oglądać podczas odbywającej się w Mosznej dwudniowej 42 Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. Święto miłośników… » więcej 2024-04-20, godz. 18:00 Młodzi medycy w Opolu. Trwa zgromadzenie stowarzyszenia IMSFA Ponad dwustu przedstawicieli 20 oddziałów największego stowarzyszenia zrzeszającego studentów i młodych lekarzy z całej Polski IFMSA zjechało do Opola. » więcej 2024-04-20, godz. 16:30 Nowi żołnierze WOT ślubowali. "Zawsze gotowi, zawsze blisko" 140 nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło dziś (20.04) ślubowanie podczas uroczystego apelu na nyskim rynku. » więcej 2024-04-20, godz. 16:00 Po śliskiej kostce i asfalcie. Wymagający wyścig kolarski ze Zdzieszowic na Górę św. Anny 150 zawodników wzięło udział w indywidualnym górskim wyścigu szosowym na czas na trasie Zdzieszowice - Góra św. Anny. Do pokonania mieli ok. 3,7 km, cały… » więcej 2024-04-20, godz. 15:00 Przymrozki i oblodzenie w regionie. Jest ostrzeżenie IMGW Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami i oblodzeniem dróg, a także opadami śniegu i burzami. » więcej 2024-04-20, godz. 14:57 Wypadek na obwodnicy Otmuchowa. Na miejscu działają służby ratunkowe Są utrudnienia na obwodnicy Otmuchowa - to droga krajowa nr 46. Tuż po 14:00 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. » więcej 2024-04-20, godz. 14:00 W opolskim zoo urodził się takin złoty. To gatunek zagrożony wyginięciem Takin złoty przyszedł na świat w zoo w Opolu kilkanaście dni temu. To niezwykle rzadki gatunek w ogrodach zoologicznych. » więcej 2024-04-20, godz. 14:00 W ciszy wyborczej o wyborach do Parlamentu Europejskiego. Krzysztof Śmiszek zbierał podpisy dla Lewicy Wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek z Lewicy odwiedził Opole. Parlamentarzysta w czasie ciszy wyborczej zachęcał do udziału w wyborach... do Europarlamentu… » więcej 2024-04-20, godz. 13:00 Mistrzowie pierwszej pomocy. Mocne scenki i pozoranci pod wpływem alkoholu, którzy mylą tropy Dziewięć drużyn rywalizuje w VII Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o puchar dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu. Uczniowie szkół ponadpodstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »