Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-22, 13:30 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Dzieci się cieszą i rodzice". Otwarto przedszkole numer 2 w Niemodlinie [ZDJĘCIA]

Przedszkolaki z Niemodlina są już w nowej placówce [fot. Marcin Boczek]
Przedszkolaki z Niemodlina są już w nowej placówce [fot. Marcin Boczek]
Przedszkole numer 2 w Niemodlinie już działa. Choć w innym miejscu, to z taką samą liczbą sal i miejsc dla dzieci. Placówka po pożarze, który wybuchł na początku miesiąca przeniosła się do budynku po byłej szkole podstawowej.
- Cieszę się, że udało nam się w dwa tygodnie przystosować ten budynek na potrzeby dzieci. Choć nie ukrywam, że jeszcze pewne trudności, kłopoty są, ale musimy je przezwyciężyć - mówi Teresa Radziszewska, dyrektor przedszkola.

- Problemy z wyposażeniem przedszkola, w ogóle sal, bo zostały zadymione, zniszczone. To myślę, że z ubezpieczenia pokryjemy meble. Jednak najważniejsze jest to, że spaliły się wszystkie urządzenia, które były w tym pomieszczeniu dla dzieci niepełnosprawnych, więc tutaj mamy taki kłopot, ale myślę, że to też jakoś odrobimy i będzie fajnie działało.

- Jeśli chodzi o dzieci, to myślę, że one w nowym miejscu odnalazły się bardzo dobrze - dodaje dyrektor.

- Dzieci się do nas uśmiechają. Dzisiaj ten dzień jest taki wspaniały, bo się dzieci cieszyły. Miś powitał wszystkie dzieci. Rodzice się też przejmują. Bardzo dobry jest dzisiaj dzień i myślę, że jest to dobry początek nowej siedziby. Myślę też, że to wszystko zda egzamin i będzie dobrze działało. My się cieszymy, bo dzieci się cieszą i rodzice.

Dodajmy, że cały czas trwają też starania władz Niemodlina o pozyskanie pieniędzy na budowę nowego przedszkola.
Teresa Radziszewska 1
Teresa Radziszewska 2

Wiadomości z regionu

2024-04-18, godz. 19:54 Porozumienie na trzy miesiące, potem nowa umowa. Po negocjacjach "ściekowych" w Nysie Porozumienie zawarły spółki komunalne z Nysy i Głuchołaz. Od dwóch lat toczą spór o ceny ścieków. Z gminy Głuchołazy odbiera je nyska oczyszczalnia… » więcej 2024-04-18, godz. 19:41 9 zastępów straży gasiło pożar warsztatu w powiecie oleskim Dziś (18.04) po południu w miejscowości Kowale w powiecie oleskim doszło do pożaru warsztatu z autem osobowym w środku. Na miejsce zadysponowano 9 zastępów… » więcej 2024-04-18, godz. 19:25 Od ofert pracy po debaty. Znamy szczegóły Festiwalu Kariery 2024 Ponad trzydzieści stoisk z ofertą edukacyjno-zawodową, prezentacje, panele dyskusyjne oraz wykład motywacyjny muzyka Krzysztofa Skiby. Taką ofertę przygotowano… » więcej 2024-04-18, godz. 18:57 Zmarł Tadeusz Wencel. To on był twórcą pomnika Karolinki i Karlika w Gogolinie Do środowiska artystycznego dotarła wiadomość o śmierci opolskiego rzeźbiarza Tadeusza Wencla. Artysta zmarł w wieku 98 lat. Tworzył rzeźby monumentalne… » więcej 2024-04-18, godz. 18:55 Na razie są utrudnienia, a będzie nowy most. Zaglądamy do Głuchołaz na przebudowę DK40 Do końca roku gotowy ma być nowy trzyprzęsłowy most w Głuchołazach. Na razie trwa wyburzanie starej konstrukcji w ciągu DK40 nad Białą Głuchołaską… » więcej 2024-04-18, godz. 17:47 Ruszyła sprzedaż biletów na Opolskie Konfrontacje Teatralne. "Klasyka żywa" to w tym roku 6 spektakli konkursowych Można już kupować karnety i bilety na przedstawienia 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka żywa'. Tegoroczne święto teatru rozpocznie się 21 maja… » więcej 2024-04-18, godz. 17:30 Nowi obywatele Polski w regionie. Uroczyste wręczenie dokumentów 11 osób z Ukrainy i Białorusi, odebrało dziś (18.04) dokumenty, które uznają ich za obywateli Polski. » więcej 2024-04-18, godz. 16:57 Wywrócona ciężarówka na ul. Parkowej w Strzelcach Opolskich. Kierowca "nie wyrobił" [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Zablokowana jest ul. Parkowa w Strzelcach Opolskich. Po 15.00 doszło tam do wywrócenia się samochodu ciężarowego. » więcej 2024-04-18, godz. 16:25 Nowa jakość w leczeniu kamicy nerkowej w USK w Opolu. "Teraz łatwiej jest je namierzać" Nowoczesny sprzęt do leczenia kamicy nerkowej otrzymali urolodzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. To stół operacyjny z mobilnym aparatem RTG… » więcej 2024-04-18, godz. 16:25 Co przezimowało, co uschło? Dźwigi znów zaparkowały przy ogrodach wertykalnych Opola Dźwig znów pojawił się przy ogrodach wertykalnych na ścianie centrum przesiadkowego Opole Główne. Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »