Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-19, 14:14 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Spotkanie rolników z wojewodą. Protestujący oczekują konkretów [ZDJĘCIA, FILM]

Protest rolników przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim [fot. Jarosław Madzia]
Protest rolników przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim [fot. Jarosław Madzia]
Punktualnie w samo południe rozpoczęło się spotkanie rolników z wojewodą opolską Moniką Jurek. Oddelegowanych zostało 18 osób, wśród nich są przedstawiciele każdego powiatu oraz organizacji wspierających rolników. Jak podkreślają protestujący przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim, chcą oni "wywrzeć presję na rządzących".
- Mija już 25 dni od strajku ostrzegawczego i żadne z naszych postulatów do dziś nawet w najmniejszym stopniu nie zostały zrealizowane - zaznaczają rolnicy.

- Dalej jesteśmy zalewani towarami rolnymi z Ukrainy. Nie ma żadnej refleksji na rządzących w naszym kraju. Żądamy zamknięcia granicy. Dzisiaj jesteśmy z jednym hasłem, po prostu - zamknąć granicę. - Myślę, że te lekceważenie dzisiaj rolnika przechodzi wszelkie granicy. - Oczekujemy, żeby wojewoda powiedziała nam, co w ostatnim czasie, jakie działania podjęła. To jest absurdalna sytuacja, w której my się w tej chwili znajdujemy, bo cały rząd mówi: tak, rolnik ma rację i cały rząd nic nie robi.

Wojewoda opolski Monika Jurek podkreśliła, że rozumie protesty rolników i zdaje sobie sprawę, że jest to dla nich ciężki czas.

- Jako wojewoda opolski, przedstawiciel rządu w naszym województwie mam taki obowiązek, a nawet powinność. Rozumiem w pełni wasze niezadowolenie i te postulaty, z którymi przychodzicie.

Rolnicy zapowiedzieli, że jeśli nie usłyszą od przedstawiciela rządu w regionie konkretnych deklaracji, to zaostrzą formę protestu.
Rolnicy
Monika Jurek
Spotkanie rolników z wojewodą. Protestujący oczekują konkretów

Wiadomości z regionu

2024-04-20, godz. 20:15 Festiwal roślin w Opolu. "Każdy znajdzie coś dla siebie" [ZDJĘCIA] Kwiaty, rośliny ozdobne czy małe drzewka owocowe oraz sprzęt wykorzystywany w ich pielęgnacji. To wszystko można kupić na 'Festiwalu roślin' w opolskim… » więcej 2024-04-20, godz. 18:00 Psie piękności w Mosznej. Trwa 42 Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych [ZDJĘCIA] Ponad 2800 psów z ponad 280 ras można oglądać podczas odbywającej się w Mosznej dwudniowej 42 Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. Święto miłośników… » więcej 2024-04-20, godz. 18:00 Młodzi medycy w Opolu. Trwa zgromadzenie stowarzyszenia IMSFA Ponad dwustu przedstawicieli 20 oddziałów największego stowarzyszenia zrzeszającego studentów i młodych lekarzy z całej Polski IFMSA zjechało do Opola. » więcej 2024-04-20, godz. 16:30 Nowi żołnierze WOT ślubowali. "Zawsze gotowi, zawsze blisko" 140 nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło dziś (20.04) ślubowanie podczas uroczystego apelu na nyskim rynku. » więcej 2024-04-20, godz. 16:00 Po śliskiej kostce i asfalcie. Wymagający wyścig kolarski ze Zdzieszowic na Górę św. Anny 150 zawodników wzięło udział w indywidualnym górskim wyścigu szosowym na czas na trasie Zdzieszowice - Góra św. Anny. Do pokonania mieli ok. 3,7 km, cały… » więcej 2024-04-20, godz. 15:00 Przymrozki i oblodzenie w regionie. Jest ostrzeżenie IMGW Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami i oblodzeniem dróg, a także opadami śniegu i burzami. » więcej 2024-04-20, godz. 14:57 Wypadek na obwodnicy Otmuchowa. Na miejscu działają służby ratunkowe Są utrudnienia na obwodnicy Otmuchowa - to droga krajowa nr 46. Tuż po 14:00 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. » więcej 2024-04-20, godz. 14:00 W opolskim zoo urodził się takin złoty. To gatunek zagrożony wyginięciem Takin złoty przyszedł na świat w zoo w Opolu kilkanaście dni temu. To niezwykle rzadki gatunek w ogrodach zoologicznych. » więcej 2024-04-20, godz. 14:00 W ciszy wyborczej o wyborach do Parlamentu Europejskiego. Krzysztof Śmiszek zbierał podpisy dla Lewicy Wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek z Lewicy odwiedził Opole. Parlamentarzysta w czasie ciszy wyborczej zachęcał do udziału w wyborach... do Europarlamentu… » więcej 2024-04-20, godz. 13:00 Mistrzowie pierwszej pomocy. Mocne scenki i pozoranci pod wpływem alkoholu, którzy mylą tropy Dziewięć drużyn rywalizuje w VII Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o puchar dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu. Uczniowie szkół ponadpodstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »