Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-12, 14:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Jest optymalny". GDDKiA o wariancie czwartym obwodnicy Lędzin [INTERWENCJA]

Mapa wariantów obwodnicy Lędzin [fot. Agnieszka Stefaniak]
Mapa wariantów obwodnicy Lędzin [fot. Agnieszka Stefaniak]
- Wariant 4. jest optymalny - wskazuje Marcin Bronkiewicz, z-ca dyrektora ds. inwestycji GDDKiA w Opolu w odpowiedzi na interwencję Radia Opole dotyczącą przebiegu obwodnicy Lędzin. Mieszkańcy Suchego Boru protestują przeciwko wariantowi czwartemu, wskazując m.in. na wątek ekologiczny - konieczność wycięcia wielu hektarów lasu, zagrożenie dla przyrody, wzrost zanieczyszczenia powietrza.
- Wariant czwarty został wybrany jako rekomendowany do dalszego procedowania po trwających prawie dwa lata rozmowach. Taka jest m.in. wynikowa wielokryterialnej analizy porównawczej wariantów - mówi Bronkiewicz.

- To jest takie opracowanie, które w sposób matematyczny ujmuje analizowane zasadnicze trzy grupy kryteriów: kryteria techniczne, kryteria środowiskowe, w tym również społeczne i kryteria ekonomiczne. Sumarycznie jest kilkadziesiąt tych wszystkich aspektów. My jako inwestor w oparciu o uzyskane wyniki również skłaniamy się ku temu wariantowi. Natomiast przed nami sformułowanie wniosku o decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Wniosek taki trafi do gminy Chrząstowice. Jak dodaje Bronkiewicz, za wyborem wariantu 4. jest też rada sołecka Lędzin.

Mieszkańcy Suchego Boru pismo z protestem przekazali na ręce goszczącego w Opolu wiceministra infrastruktury. Ten reporterce Radia Opole przekazał, że przyjrzy się sprawie.

Pod protestem podpisało się przeszło 300 osób.
Marcin Bronkiewicz

Wiadomości z regionu

2024-02-23, godz. 19:45 Coraz więcej zachorowań na odrę, także na Opolszczyźnie Odra nadal groźna. W styczniu na Opolszczyźnie odnotowano dziewięć przypadków tej choroby, o cztery więcej niż w tym samym czasie, w zeszłym roku. Obecnie… » więcej 2024-02-23, godz. 19:15 "Staramy się prowadzić normalną działalność". 2 lata wojny na Ukrainie oczami polskich działaczy 24 lutego przypada druga rocznica rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rakiety agresora spadły m.in. na Iwano-Frankiwsk, z którym współpracuje… » więcej 2024-02-23, godz. 19:01 "Ziemia Strzelecka" gotowa na wybory. Niebawem spotkania z mieszkańcami Kampania wyborcza w Strzelcach Opolskich nabiera rozpędu. W tamtejszym ośrodku kultury Komitet Wyborczy Wyborców Ziemia Strzelecka zaprezentował kandydatów… » więcej 2024-02-23, godz. 17:00 Dwa lata od wybuchu wojny. W Opolu zaplanowano wiec poparcia dla Ukrainy W sobotę (24.02) przypada druga rocznica od rozpoczęcia pełnoskalowej agresji rosyjskiej na Ukrainę. Blisko 15 milionów Ukraińców musiało opuścić swoje… » więcej 2024-02-23, godz. 16:31 Pięć szczeniąt utopionych w szambie. Mieszkaniec gminy Skoroszyce przyznał się Mieszkaniec gminy Skoroszyce utopił pięć szczeniąt w szambie na swoim podwórku. Wcześniej psy były widywane na posesji mężczyzny, ale nagle zniknęły… » więcej 2024-02-23, godz. 16:30 "Młodzi dla powiatu" wystawią kandydatów na radnych w Strzelcach Opolskich Są młodzi, aktywni w lokalnych społecznościach i chcą - jak mówią - wprowadzić do władzy 'świeżą krew'. Grupa mieszkańców powiatu strzeleckiego postanowiła… » więcej 2024-02-23, godz. 15:52 Po spotkaniu rolników z wojewodą. Są dane o imporcie zboża, ale gospodarze nie wierzą w te liczby Dwie godziny trwało spotkanie przedstawicieli opolskich rolników z wojewodą Moniką Jurek i wicewojewodą Piotrem Pośpiechem. Po zakończeniu rozmów protestujący… » więcej 2024-02-23, godz. 15:24 Kępiński/Kowalonek wystąpią w Studiu M Radia Opole. Transmisja na antenie i w internecie! Duet elektroniczny Kępiński/Kowalonek wystąpi wieczorem w Studiu M Radia Opole. Artyści zaprezentują utwory z albumu pt. 'Kintsugi', który łączy elementy… » więcej 2024-02-23, godz. 15:07 Spotkanie z mundurem w Kędzierzynie-Koźlu. "Chcemy, by mieszkańcy nas poznali" W miasteczko służb mundurowych zamieniła się hala sportowa 'Śródmieście' w Kędzierzynie-Koźlu. Przez budynkiem stanęły samochody funkcjonariuszy, a… » więcej 2024-02-23, godz. 14:24 Zabrakło mu wódki, więc pojechał po nią do sklepu... traktorkiem ogrodowym Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał 52-latek, który został zatrzymany przez policjantów strzeleckiej drogówki. Mężczyzna traktorkiem ogrodowym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »