Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-12, 12:45 Autor: Grzegorz Frankowski

"Będzie taniej i ekologicznie". Nowe ogrzewanie w centrum kultury i na basenie w Kietrzu

Nowe instalacje gazowe w Centrum Kultury i Sportu
Nowe instalacje gazowe w Centrum Kultury i Sportu ''Tkalnia'' - [fot: gmina Kietrz]
Nowe instalacje gazowe w Hydrosferze - [fot: gmina Kietrz]
Nowe instalacje gazowe w Hydrosferze - [fot: gmina Kietrz]
Zakończyły się prace budowlane przy termomodernizacji Centrum Kultury i Sportu "Tkalnia" oraz basenu Hydrosfera w Kietrzu. Na pływalni zostały między innymi zainstalowane kogeneratory gazowe, które oprócz ciepła będą wytwarzać również prąd.
- To na pewno bardzo mocno wpłynie na zmniejszenie kosztów funkcjonowania krytej pływalni - mówi Michał Fita, dyrektor placówek.

- Trzeba pamiętać, że te koszty są niemałe i z każdym rokiem będą wzrastać. Natomiast, jeśli chodzi o budynek domu kultury przy ul. Wojska Polskiego tutaj następuje zupełna zmiana systemu ogrzewania. Mamy podpięcie do sieci gazowniczej i z tejże sieci gazowniczej dostarczany gaz, jest z naszej kotłowni zewnętrznej do kotłów gazowych, a te z kolei będą zasilać nasz obiekt w ciepło.

W budynku centrum kultury w Kietrzu zamontowane zostały również pompy ciepła. Modernizowane są także instalacje centralnego ogrzewanie i system wentylacyjny.

Inwestycja została zrealizowana z Rządowego Funduszu Polski Ład. Na ten cel samorząd Kietrza otrzymał 1,8 miliona złotych.
Michał Fita

Wiadomości z regionu

2024-02-24, godz. 16:00 Głubczyce: Justyna Zielińska startuje z kampanią wyborczą. "Mam program i chęci do działania" - Ta decyzja była mocno analizowana przeze mnie. Mam wrażenie, że Głubczyce się trochę zastały - powiedziała podczas dzisiejszej (24.02) konferencji prasowej… » więcej 2024-02-24, godz. 15:32 "Słowa to za mało, zostają nam czyny". Akcja wyplatania siatek maskujących w Opolu [ZDJĘCIA] Siatki maskujące dla żołnierzy walczących za naszą wschodnią granicą powstają dziś (24.02) na placu Wolności w Opolu. Wolontariuszki po raz kolejny zachęcają… » więcej 2024-02-24, godz. 14:15 Waldemar Wysocki kandydatem na burmistrza Brzegu. KO przedstawiła też kandydatów na radnych Rozpędza się kampania wyborcza w powiecie brzeskim. Dziś (24.02) na placu przy Brzeskim Centrum Kultury Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów na… » więcej 2024-02-24, godz. 13:30 Znamy kolejnych kandydatów do rady miasta Opola z komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego Kolejnych kandydatów do rady miasta Opola z komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego przedstawił dziś (24.02) prezydent. To osoby ze środowiska sportu, kultury i… » więcej 2024-02-24, godz. 12:00 Prace przy rozbudowie krapkowickiego szpitala zgodnie z harmonogramem Trwa rozbudowa Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Projekt zakłada dobudowanie do szpitala bloku z nowoczesnymi oddziałami. Pierwszy etap inwestycji ma zostać zakończony… » więcej 2024-02-24, godz. 11:30 Na boiskach trwają przygotowania do sezonu, a stadion w Otmęcie doczeka się remontu Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego na krapkowickich murawach ruszyły prace przygotowawcze do sezonu. Na przykład od kilku dni na stadionie Unii Krapkowice… » więcej 2024-02-24, godz. 09:00 Lekarze z Ukrainy pracują w regionie. Liczy się nie tylko wiedza medyczna, ale też znajomość języka Od 2 lat leczą i pomagają. Coraz więcej lekarzy z Ukrainy, którzy przyjechali do naszego regionu po wybuchu wojny stara się o nostryfikację swojego dyplomu… » więcej 2024-02-24, godz. 08:00 Przebudowa DK45 Jełowa - Bierdzany. Po weekendzie kolejne utrudnienia Kolejne zmiany organizacji ruchu na remontowanym fragmencie DK45 pomiędzy Jełową a Bierdzanami. Po weekendzie na dwóch, 600-metrowych fragmentach drogi wprowadzony… » więcej 2024-02-23, godz. 19:45 Coraz więcej zachorowań na odrę, także na Opolszczyźnie Odra nadal groźna. W styczniu na Opolszczyźnie odnotowano dziewięć przypadków tej choroby, o cztery więcej niż w tym samym czasie, w zeszłym roku. Obecnie… » więcej 2024-02-23, godz. 19:15 "Staramy się prowadzić normalną działalność". 2 lata wojny na Ukrainie oczami polskich działaczy 24 lutego przypada druga rocznica rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rakiety agresora spadły m.in. na Iwano-Frankiwsk, z którym współpracuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »