Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-12, 11:55 Autor: Agnieszka Stefaniak

Prokuratura sprawdza krapkowickie starostwo. Czy doszło do niedopełnienia obowiązków?

Starostwo Powiatowe w Krapkowicach [fot. Agnieszka Stefaniak]
Starostwo Powiatowe w Krapkowicach [fot. Agnieszka Stefaniak]
Prokuratura w Strzelcach Opolskich wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych starostwa w Krapkowicach. Starostwo odpowiada: chcemy, żeby wszystko zostało wyjaśnione bardzo dokładnie.
- Do naszej jednostki wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - przekazuje Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

- Wskazano w nim, że w tej jednostce samorządu terytorialnego miało dochodzić do udzielania zamówień publicznych niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa czy też z ominięciem tych przepisów. W postanowieniu przyjęto, że do przekroczenia uprawnień bądź niedopełnienia obowiązków mogło dochodzić w związku z osiąganiem korzyści majątkowych, bądź osobistych.

Wicestarosta krapkowicki Sabina Gorzkulla odnosząc się do sprawy śledztwa przekazała Radiu Opole, że działania starostwa były poddawane różnym kontrolom i wszystkie dotychczas kończyły się bez zastrzeżeń.

- Nie posiadamy żadnego dokumentu z prokuratury i nikt do tej pory się z nami nie kontaktował. Jeśli takie postępowanie będzie prowadzone chcemy, żeby wszystko zostało wyjaśnione bardzo dokładnie. Sama też wielokrotnie w przestrzeni publicznej o tym mówiłam, że jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, to wolałabym, aby tą sprawą zajęły się niezależne organy.

Przypomnijmy, niedopełnienie obowiązków jest zagrożone karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Stanisław Bar
Sabina Gorzkulla

Wiadomości z regionu

2024-02-24, godz. 16:00 Głubczyce: Justyna Zielińska startuje z kampanią wyborczą. "Mam program i chęci do działania" - Ta decyzja była mocno analizowana przeze mnie. Mam wrażenie, że Głubczyce się trochę zastały - powiedziała podczas dzisiejszej (24.02) konferencji prasowej… » więcej 2024-02-24, godz. 15:32 "Słowa to za mało, zostają nam czyny". Akcja wyplatania siatek maskujących w Opolu [ZDJĘCIA] Siatki maskujące dla żołnierzy walczących za naszą wschodnią granicą powstają dziś (24.02) na placu Wolności w Opolu. Wolontariuszki po raz kolejny zachęcają… » więcej 2024-02-24, godz. 14:15 Waldemar Wysocki kandydatem na burmistrza Brzegu. KO przedstawiła też kandydatów na radnych Rozpędza się kampania wyborcza w powiecie brzeskim. Dziś (24.02) na placu przy Brzeskim Centrum Kultury Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów na… » więcej 2024-02-24, godz. 13:30 Znamy kolejnych kandydatów do rady miasta Opola z komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego Kolejnych kandydatów do rady miasta Opola z komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego przedstawił dziś (24.02) prezydent. To osoby ze środowiska sportu, kultury i… » więcej 2024-02-24, godz. 12:00 Prace przy rozbudowie krapkowickiego szpitala zgodnie z harmonogramem Trwa rozbudowa Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Projekt zakłada dobudowanie do szpitala bloku z nowoczesnymi oddziałami. Pierwszy etap inwestycji ma zostać zakończony… » więcej 2024-02-24, godz. 11:30 Na boiskach trwają przygotowania do sezonu, a stadion w Otmęcie doczeka się remontu Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego na krapkowickich murawach ruszyły prace przygotowawcze do sezonu. Na przykład od kilku dni na stadionie Unii Krapkowice… » więcej 2024-02-24, godz. 09:00 Lekarze z Ukrainy pracują w regionie. Liczy się nie tylko wiedza medyczna, ale też znajomość języka Od 2 lat leczą i pomagają. Coraz więcej lekarzy z Ukrainy, którzy przyjechali do naszego regionu po wybuchu wojny stara się o nostryfikację swojego dyplomu… » więcej 2024-02-24, godz. 08:00 Przebudowa DK45 Jełowa - Bierdzany. Po weekendzie kolejne utrudnienia Kolejne zmiany organizacji ruchu na remontowanym fragmencie DK45 pomiędzy Jełową a Bierdzanami. Po weekendzie na dwóch, 600-metrowych fragmentach drogi wprowadzony… » więcej 2024-02-23, godz. 19:45 Coraz więcej zachorowań na odrę, także na Opolszczyźnie Odra nadal groźna. W styczniu na Opolszczyźnie odnotowano dziewięć przypadków tej choroby, o cztery więcej niż w tym samym czasie, w zeszłym roku. Obecnie… » więcej 2024-02-23, godz. 19:15 "Staramy się prowadzić normalną działalność". 2 lata wojny na Ukrainie oczami polskich działaczy 24 lutego przypada druga rocznica rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rakiety agresora spadły m.in. na Iwano-Frankiwsk, z którym współpracuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »