Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-12, 12:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Co z przetargiem na przebudowę ronda na obwodnicy? Trwa ocena ofert

Obwodnica Północna Opola [fot. Marcin Boczek]
Obwodnica Północna Opola [fot. Marcin Boczek]
Dziewięć ofert wpłynęło do przetargu na przebudowę skrzyżowania obwodnicy północnej Opola z ul Partyzancką oraz na inwestycje drogowe we Wrzoskach. Przetarg jest jeden, ale na trzy zadania. Większość oferentów startuje po zlecenia na dwa z trzech zadań. W MZD trwa właśnie ich weryfikacja. Wyniki mamy poznać około 20 lutego.
Przebudowy finansowane z pieniędzy miasta oraz wsparcia rządowego z dotacji Polskiego Ładu to przede wszystkim zmiana układu komunikacyjnego w rejonie ronda na obwodnicy północnej łączącego ulicę Partyzancką ze Sławicami.

- Obwodnica będzie miała po dwa pasy po obu stronach. Będzie przeprowadzona estakadą, czyli górą bezkolizyjnie. A tam, gdzie mamy takie klasyczne rondo powstanie rondo biszkoptowe, to takie rozwiązanie, by usprawnić ruch w tym regionie - mówi Mariusz Chałupnik, rzecznik MZD w Opolu.

Pozostałe dwa zadania dotyczą dozbrojenia w infrastrukturę drogową terenów specjalnej strefy ekonomicznej w Opolu Wrzoskach, co połączone będzie z rozbudową samej drogi krajowej 46 na tej wysokości.

Dofinansowanie zadania z Polskiego Ładu to 50 milionów złotych, z budżetu miasta 30.
Mariusz Chałupnik

Wiadomości z regionu

2024-02-23, godz. 19:45 Coraz więcej zachorowań na odrę, także na Opolszczyźnie Odra nadal groźna. W styczniu na Opolszczyźnie odnotowano dziewięć przypadków tej choroby, o cztery więcej niż w tym samym czasie, w zeszłym roku. Obecnie… » więcej 2024-02-23, godz. 19:15 "Staramy się prowadzić normalną działalność". 2 lata wojny na Ukrainie oczami polskich działaczy 24 lutego przypada druga rocznica rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rakiety agresora spadły m.in. na Iwano-Frankiwsk, z którym współpracuje… » więcej 2024-02-23, godz. 19:01 "Ziemia Strzelecka" gotowa na wybory. Niebawem spotkania z mieszkańcami Kampania wyborcza w Strzelcach Opolskich nabiera rozpędu. W tamtejszym ośrodku kultury Komitet Wyborczy Wyborców Ziemia Strzelecka zaprezentował kandydatów… » więcej 2024-02-23, godz. 17:00 Dwa lata od wybuchu wojny. W Opolu zaplanowano wiec poparcia dla Ukrainy W sobotę (24.02) przypada druga rocznica od rozpoczęcia pełnoskalowej agresji rosyjskiej na Ukrainę. Blisko 15 milionów Ukraińców musiało opuścić swoje… » więcej 2024-02-23, godz. 16:31 Pięć szczeniąt utopionych w szambie. Mieszkaniec gminy Skoroszyce przyznał się Mieszkaniec gminy Skoroszyce utopił pięć szczeniąt w szambie na swoim podwórku. Wcześniej psy były widywane na posesji mężczyzny, ale nagle zniknęły… » więcej 2024-02-23, godz. 16:30 "Młodzi dla powiatu" wystawią kandydatów na radnych w Strzelcach Opolskich Są młodzi, aktywni w lokalnych społecznościach i chcą - jak mówią - wprowadzić do władzy 'świeżą krew'. Grupa mieszkańców powiatu strzeleckiego postanowiła… » więcej 2024-02-23, godz. 15:52 Po spotkaniu rolników z wojewodą. Są dane o imporcie zboża, ale gospodarze nie wierzą w te liczby Dwie godziny trwało spotkanie przedstawicieli opolskich rolników z wojewodą Moniką Jurek i wicewojewodą Piotrem Pośpiechem. Po zakończeniu rozmów protestujący… » więcej 2024-02-23, godz. 15:24 Kępiński/Kowalonek wystąpią w Studiu M Radia Opole. Transmisja na antenie i w internecie! Duet elektroniczny Kępiński/Kowalonek wystąpi wieczorem w Studiu M Radia Opole. Artyści zaprezentują utwory z albumu pt. 'Kintsugi', który łączy elementy… » więcej 2024-02-23, godz. 15:07 Spotkanie z mundurem w Kędzierzynie-Koźlu. "Chcemy, by mieszkańcy nas poznali" W miasteczko służb mundurowych zamieniła się hala sportowa 'Śródmieście' w Kędzierzynie-Koźlu. Przez budynkiem stanęły samochody funkcjonariuszy, a… » więcej 2024-02-23, godz. 14:24 Zabrakło mu wódki, więc pojechał po nią do sklepu... traktorkiem ogrodowym Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał 52-latek, który został zatrzymany przez policjantów strzeleckiej drogówki. Mężczyzna traktorkiem ogrodowym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »