Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-12, 10:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Wybuchła kuchenka, gaz jest zakręcony. Znamy szczegóły wybuchu przy 1 Maja w Opolu

Skutki wybuchu gazu przy 1 Maja w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Skutki wybuchu gazu przy 1 Maja w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Skutki wybuchu gazu przy 1 Maja w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Skutki wybuchu gazu przy 1 Maja w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Skutki wybuchu gazu przy 1 Maja w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Skutki wybuchu gazu przy 1 Maja w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Skutki wybuchu gazu przy 1 Maja w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Skutki wybuchu gazu przy 1 Maja w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Skutki wybuchu gazu przy 1 Maja w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Skutki wybuchu gazu przy 1 Maja w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
- Wybuchła kuchenka gazowa - przekazał Radiu Opole rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa pytany o niedzielny (11.02) wybuch w bloku przy ul. 1 Maja w Opolu. Do zdarzenia doszło wieczorem. Poszkodowane zostały dwie osoby. Poparzona lokatorka mieszkania przebywa w szpitalu. Na miejscu strażacy udzielali też pomocy mężczyźnie, ale nie wymagał on hospitalizacji.
- Myśleliśmy w pierwszej chwili jakiś idiota walnął w płot od "kolejówki", ale wyszliśmy na balkon i się okazało, że wywaliło ściany - mówi sąsiad mieszkania, gdzie doszło do wybuchu.

- Ja mieszkam w trzeciej klatce. Wybuchu nie słyszałam, ale zobaczyłam te wszystkie służby, jak już akcja tu była. Ta poszkodowana to koleżanka. Nie mamy gazu, mamy prąd - mówi mieszkanka bloku.

- Przebiegliśmy po wszystkich drzwiach, żeby wszyscy wyszli szybko na zewnątrz. Przyjechała staż w dużej liczbie, policja też kilka radiowozów - dodaje mieszkaniec bloku.

Pierwsze ustalenia wskazywały, że przyczyną zdarzenia było nieumiejętne gaszenie rozgrzanego oleju wodą. Dziś strażacy mówią, że wiele wskazuje, że za wybuchem stoi jednak bezpośrednio błękitne paliwo. - Sam ten wybuch, jego mechanizm działania był trochę dziwny, ze względu na to, że aneks kuchenny był otwarty na mieszkanie i wybuch wyparł ścianę, a nie rozeszło się ciśnienie po całym mieszkaniu. I stąd te nasze dziwne spostrzeżenia, które gdzieś tam zawarliśmy - mówi kpt. Łukasz Nowak, rzecznik opolskiego komendanta wojewódzkiego straży pożarnej.

- Z naszych informacji wynika, że był to wybuch kuchenki gazowej. Jaka przyczyna była, tego jeszcze nie wiemy. Ale co warto podkreślić było to nowe urządzenie i teraz będziemy ustalać, co było przyczyną do końca - dodaje Grzegorz Cendrowski, rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa.

O poranku na miejscu zastaliśmy zawaloną ścianę zabezpieczoną płytą pilśniową. - Uszkodzeniu uległo tylko pomieszczenie, gdzie doszło do wybuchu, ściana przy balkonie, samo okno - przekazuje Mirosław Domański, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego

- Pozostałe lokale mieszkalne nie uległy uszkodzeniu. Te piętro wyżej i te piętro niżej. Również w piwnicy nie było żadnych oznak spękań, które wskazywałyby, że mieszkańcy nie mogą wrócić do swoich lokali.

W bloku przy 1 Maja jest prąd i woda. Odcięty pozostaje gaz. Rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa przekazał, że przepływ paliwa będzie możliwy jak tylko zarządca bloku dostarczy poświadczenie przeprowadzenia kontroli szczelności instalacji. Zarządca nieruchomości nie chciał rozmawiać z reporterem Radia Opole.
mieszkańcy osiedla
Łukasz Nowak, Grzegorz Cendrowski
Mirosław Domański

Wiadomości z regionu

2024-02-24, godz. 18:00 Katarzyna Kukolka-Bogocz kandydatką PiS na prezydenta Kędzierzyna-Koźla Katarzyna Kukolka-Bogocz jest kandydatką na prezydenta Kędzierzyna-Koźla z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W szranki na pewno stanie z Sabiną Nowosielską… » więcej 2024-02-24, godz. 18:00 Wiec poparcia dla Ukrainy w drugą rocznicę wybuchu wojny. "Podziwiam ich za odwagę" [ZDJĘCIA] 'Przynajmniej tak możemy okazać im wsparcie' - na placu Wolności w Opolu odbył się dziś (24.02) wiec poparcia dla walczącej Ukrainy w drugą rocznicę wybuchu… » więcej 2024-02-24, godz. 16:00 Głubczyce: Justyna Zielińska startuje z kampanią wyborczą. "Mam program i chęci do działania" - Ta decyzja była mocno analizowana przeze mnie. Mam wrażenie, że Głubczyce się trochę zastały - powiedziała podczas dzisiejszej (24.02) konferencji prasowej… » więcej 2024-02-24, godz. 15:32 "Słowa to za mało, zostają nam czyny". Akcja wyplatania siatek maskujących w Opolu [ZDJĘCIA, FILM] Siatki maskujące dla żołnierzy walczących za naszą wschodnią granicą powstają dziś (24.02) na placu Wolności w Opolu. Wolontariuszki po raz kolejny zachęcają… » więcej 2024-02-24, godz. 14:15 Waldemar Wysocki kandydatem na burmistrza Brzegu. KO przedstawiła też kandydatów na radnych Rozpędza się kampania wyborcza w powiecie brzeskim. Dziś (24.02) na placu przy Brzeskim Centrum Kultury Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów na… » więcej 2024-02-24, godz. 13:30 Znamy kolejnych kandydatów do rady miasta Opola z komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego Kolejnych kandydatów do rady miasta Opola z komitetu Arkadiusza Wiśniewskiego przedstawił dziś (24.02) prezydent. To osoby ze środowiska sportu, kultury i… » więcej 2024-02-24, godz. 12:00 Prace przy rozbudowie krapkowickiego szpitala zgodnie z harmonogramem Trwa rozbudowa Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Projekt zakłada dobudowanie do szpitala bloku z nowoczesnymi oddziałami. Pierwszy etap inwestycji ma zostać zakończony… » więcej 2024-02-24, godz. 11:30 Na boiskach trwają przygotowania do sezonu, a stadion w Otmęcie doczeka się remontu Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego na krapkowickich murawach ruszyły prace przygotowawcze do sezonu. Na przykład od kilku dni na stadionie Unii Krapkowice… » więcej 2024-02-24, godz. 09:00 Lekarze z Ukrainy pracują w regionie. Liczy się nie tylko wiedza medyczna, ale też znajomość języka Od 2 lat leczą i pomagają. Coraz więcej lekarzy z Ukrainy, którzy przyjechali do naszego regionu po wybuchu wojny stara się o nostryfikację swojego dyplomu… » więcej 2024-02-24, godz. 08:00 Przebudowa DK45 Jełowa - Bierdzany. Po weekendzie kolejne utrudnienia Kolejne zmiany organizacji ruchu na remontowanym fragmencie DK45 pomiędzy Jełową a Bierdzanami. Po weekendzie na dwóch, 600-metrowych fragmentach drogi wprowadzony… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »