Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-12, 10:00 Autor: Justyna Maćkowiak

"Protesty rolników na drogach nie są przeciwko nowej ekipie". Wiceminister Paweł Gancarz w Radiu Opole

Protesty rolników w regionie [fot. Adam Dubiński]
Protesty rolników w regionie [fot. Adam Dubiński]
- Sprawa jest złożona. Dzisiaj rozwiązujemy problemy, które się nawarstwiały przez lata - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz o protestach rolniczych, które odbywają się na drogach między innymi w województwie opolskim.
- Jako nowa ekipa, rządząca od nieco ponad 2 miesięcy, na początek sprzątamy bałagan po poprzednikach - dodaje gość radia Opole. - W moim obszarze mamy protesty przewoźników na wschodniej granicy wynikające z wielu zaniedbań poprzedniej ekipy w resorcie infrastruktury. Na dzisiaj są one zawieszone do 1 marca. Pracujemy nad realizacją punktów porozumienia, które podpisał minister Dariusz Klimczak. Wydaje się, że wszystko jest na dobrej drodze.

- Na to nakładają się protesty rolników będące efektem aktywności komisarza ds. rolnictwa, przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości Janusza Wojciechowskiego - uważa Paweł Gancarz. - Trzeba być naprawdę mistrzem, żeby wyprowadzić rolników w całej Europie. To są efekty nowego Zielonego Ładu, czyli zaostrzenia przepisów dla rolników, wymagań, zakresu stosowania różnego rodzaju dyrektyw. Protesty rolników na drogach nie są przeciwko nowej ekipie, ale trzeba o tym mówić.

Dodajmy, że rozpoczęła się już blokada ronda w Dobrodzieniu na skrzyżowaniu DK 46a z wojewódzką 901. Na miejscu jest około 50 traktorów. Rolniczy strajk rozpoczął się także na DK39 Namysłów - Kępno. Blokowane jest rondo w Kamiennej. Rozpoczęła się także blokada ronda na skrzyżowaniu DK94 i DK39 z ulicą Włościańską w Brzegu.
Paweł Gancarz cz. 1
Paweł Gancarz cz. 2

Wiadomości z regionu

2024-02-23, godz. 19:45 Coraz więcej zachorowań na odrę, także na Opolszczyźnie Odra nadal groźna. W styczniu na Opolszczyźnie odnotowano dziewięć przypadków tej choroby, o cztery więcej niż w tym samym czasie, w zeszłym roku. Obecnie… » więcej 2024-02-23, godz. 19:15 "Staramy się prowadzić normalną działalność". 2 lata wojny na Ukrainie oczami polskich działaczy 24 lutego przypada druga rocznica rozpoczęcia pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rakiety agresora spadły m.in. na Iwano-Frankiwsk, z którym współpracuje… » więcej 2024-02-23, godz. 19:01 "Ziemia Strzelecka" gotowa na wybory. Niebawem spotkania z mieszkańcami Kampania wyborcza w Strzelcach Opolskich nabiera rozpędu. W tamtejszym ośrodku kultury Komitet Wyborczy Wyborców Ziemia Strzelecka zaprezentował kandydatów… » więcej 2024-02-23, godz. 17:00 Dwa lata od wybuchu wojny. W Opolu zaplanowano wiec poparcia dla Ukrainy W sobotę (24.02) przypada druga rocznica od rozpoczęcia pełnoskalowej agresji rosyjskiej na Ukrainę. Blisko 15 milionów Ukraińców musiało opuścić swoje… » więcej 2024-02-23, godz. 16:31 Pięć szczeniąt utopionych w szambie. Mieszkaniec gminy Skoroszyce przyznał się Mieszkaniec gminy Skoroszyce utopił pięć szczeniąt w szambie na swoim podwórku. Wcześniej psy były widywane na posesji mężczyzny, ale nagle zniknęły… » więcej 2024-02-23, godz. 16:30 "Młodzi dla powiatu" wystawią kandydatów na radnych w Strzelcach Opolskich Są młodzi, aktywni w lokalnych społecznościach i chcą - jak mówią - wprowadzić do władzy 'świeżą krew'. Grupa mieszkańców powiatu strzeleckiego postanowiła… » więcej 2024-02-23, godz. 15:52 Po spotkaniu rolników z wojewodą. Są dane o imporcie zboża, ale gospodarze nie wierzą w te liczby Dwie godziny trwało spotkanie przedstawicieli opolskich rolników z wojewodą Moniką Jurek i wicewojewodą Piotrem Pośpiechem. Po zakończeniu rozmów protestujący… » więcej 2024-02-23, godz. 15:24 Kępiński/Kowalonek wystąpią w Studiu M Radia Opole. Transmisja na antenie i w internecie! Duet elektroniczny Kępiński/Kowalonek wystąpi wieczorem w Studiu M Radia Opole. Artyści zaprezentują utwory z albumu pt. 'Kintsugi', który łączy elementy… » więcej 2024-02-23, godz. 15:07 Spotkanie z mundurem w Kędzierzynie-Koźlu. "Chcemy, by mieszkańcy nas poznali" W miasteczko służb mundurowych zamieniła się hala sportowa 'Śródmieście' w Kędzierzynie-Koźlu. Przez budynkiem stanęły samochody funkcjonariuszy, a… » więcej 2024-02-23, godz. 14:24 Zabrakło mu wódki, więc pojechał po nią do sklepu... traktorkiem ogrodowym Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał 52-latek, który został zatrzymany przez policjantów strzeleckiej drogówki. Mężczyzna traktorkiem ogrodowym… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »