Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-11, 16:42 Autor: Roman Juranek

Strażacy ochotnicy z Wyszkowa Śląskiego muszą jeszcze poczekać na obiecany wóz bojowy

Wóz straży pożarnej, zdjęcie poglądowe [fot. Marcin Boczek]
Wóz straży pożarnej, zdjęcie poglądowe [fot. Marcin Boczek]
Po kilku dniach niepewności wyjaśniła się sprawa samochodu dla druhów z nyskiej gminy. I nie są to dobre dla nich wiadomości.
Strażacy z Wyszkowa od kilku miesięcy czekali na obiecany wóz bojowy. Stary wysłużony mercedes z 1973 roku nie spełnia już współczesnych wymagań.

- Mieliśmy dżentelmeńską umowę z wojewódzkim komendantem PSP i pozytywną opinię komendanta powiatowego - mówi Piotr Bobak, sekretarz nyskiej gminy. - Komenda powiatowa miała wycofywać dwa wozy strażackie z terenu powiatu nyskiego. Jeden trafił do Kamienicy i była taka dżentelmeńska umowa, że kolejne auto trafia do jednostki Wyszków Śląski. Tę jednostkę warto w ten sposób nagrodzić nowym wozem strażackim i takie były ustalenia, bo strażacy własnymi rękami, wkładając mnóstwo własnej energii i serca, budują nową remizę. Gmina, oczywiście, wspiera finansowo tę inwestycję.

Tymczasem na początku ubiegłego tygodnia z wojewódzkiej komendy PSP do Nysy dotarła niepokojąca wiadomość, że z powodu wypadku strażaków z Naroka, którzy zostali bez samochodu, są problemy z dostarczeniem wozu dla jednostki OSP Wyszków Śląski.

Wtedy kapitan Łukasz Nowak, rzecznik prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, informował, że temat jest w toku i nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała sprawa wozu dla Wyszkowa.

Dzisiaj jednak (11.12) zapadła ostateczna decyzja o użyczeniu wozu bojowego dla strażaków z Naroka z JRG Głuchołazy. Tym samym strażacy z Wyszkowa Śląskiego będą jeszcze musieli poczekać.

- W związku z tym, że jednostka OSP Wyszków wystąpiła z prośbą o przekazanie samochodu w momencie, kiedy będzie on zbędny dla PSP, ten wniosek nadal jest w rozpatrzeniu i nie zostaje on zakończony, i w momencie, kiedy pojawią się możliwe i dostępne siły, mówimy tutaj o samochodzie, to na pewno jest on brany pod uwagę - wyjasnił kpt. Nowak.

Nysa decyzje o nieprzekazaniu wozu strażackiego druhom z Wyszkowa traktuje jako kolejny wyraz dyskryminacji tej gminy po ostatniej decyzji o likwidacji bezpośredniego połączenia kolejowego Nysa - Wrocław. Tak to ocenił Piotr Bobak, sekretarz nyskiej gminy.
Piotr Bobak
Łukasz Nowak

Wiadomości z regionu

2024-03-03, godz. 14:26 Uczcili pamięć żołnierzy wyklętych. Za nami kolejny bieg "Tropem Wilczym" w Opolu Ponad 350 zawodników wystartowało w Opolu w 8. edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 'Tropem Wilczym'. Uczestnicy mieli do pokonania tradycyjnie dwie… » więcej 2024-03-03, godz. 13:11 Wypadek polskiego busa w Niemczech. Kilka osób zostało rannych Dziewięć osób zostało rannych w Niemczech w wypadku z udziałem polskiego busa. Nad ranem na autostradzie A4 samochód wjechał w tył ciężarówki. » więcej 2024-03-03, godz. 13:00 Kamienice, kościół i szkoła przejdą renowacje. Opolski ratusz przyznał dotacje Kolejne opolskie kamienice, a także kościoły zostaną odrestaurowane. Urząd Miasta w Opolu przeznaczył na ich konserwację 215 tysięcy złotych. W konkursie… » więcej 2024-03-03, godz. 13:00 Remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. Zyskała też Sparta Krzywizna Ponad 2 miliony złotych kosztują remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. » więcej 2024-03-03, godz. 12:30 Gogolin: ponad dwa miliony złotych na remonty dróg gminnych Ponad dwa miliony złotych przeznaczy w tym roku samorząd Gogolina na remonty i budowę dróg w gminie. W planach jest między innymi przebudowa ul. Polnej w… » więcej 2024-03-03, godz. 11:30 Ruszyła akcja "Stop pożarom traw". Wypalanie nieużytków jest groźne i zakazane Na przełomie zimy i wiosny powraca coroczny problem wypalania traw. Strażacy apelują, aby tego nie robić. Rozpoczęli też akcję 'Stop pożarom traw', w której… » więcej 2024-03-03, godz. 08:00 Dwa wahadła na remontowanej DK45. Zmiany już od wtorku Jak zapowiada GDDKiA od wtorku (5.03) wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu na remontowanej krajówce nr 45, między Krapkowicami a Rogowem Opolskim. Na… » więcej 2024-03-03, godz. 07:30 Nie lubisz psów i kotów? W CWK można wybierać pośród jaszczurek, patyczaków i żółwi Jaszczurki, węże, kameleony, gekony czy żółwie można oglądać lub kupić przez weekend w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Trwają tam Targi Terrarystyczne… » więcej 2024-03-02, godz. 21:42 Charytatywny wymiar sportu. Kibice zbierali pieniądze dla "Betanii" W trakcie spotkania 22. kolejki Fortuna 1. Ligi między Odrą Opole a Wisłą Kraków odbyła się akcja charytatywna opolskiego klubu i hospicjum 'Betania' w… » więcej 2024-03-02, godz. 17:44 Giełda minerałów w Opolu. "Kluczowa jest wiara, że one wpływają na nasz organizm" Meteoryty, kamienie szlachetne, ale też wróżby. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu trwa dwudniowa Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniało… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »