Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-05, 17:30 Autor: Anna Kurc

Sportowe zmagania osób z niepełnosprawnościami. Mikołajkowe Igrzyska „Bez barier” w Dobrzeniu Wielkim.

Igrzyska „Bez barier” [fot. Jarosław Madzia]
Igrzyska „Bez barier” [fot. Jarosław Madzia]
Występy artystyczne, konkurencje sportowe oraz spotkanie z mikołajem. Takie atrakcje czekały na uczestników Mikołajkowych Igrzysk "Bez barier". W hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim spotkało się dziś (5.12) prawie pół tysiąca osób z niepełnosprawnościami z 32 placówek z całej Opolszczyzny.
Głównym organizatorem wydarzenia było Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu.

- W sporcie zawsze musi być rywalizacja. Naszym motywem przewodnim są zbliżające się święta - mówi Gerard Halama, prezes stowarzyszenia. - Jesteśmy dziś na zawodach rekreacyjno-sportowych i w sumie jest pięć konkurencji. Wyłaniamy z każdej konkurencji mistrzów. Są dwie rzutowe, trzy konkurencje są biegowe. Jedna z konkurencji to przenoszenie paczek świątecznych, druga to rajd z mikołajem - dodaje Halama.

Igrzyska to współpraca i zaangażowanie wielu osób - pracowników szkoły, wolontariuszy i opiekunów osób niepełnosprawnych.

- Ci ludzie pragną zabawy, są szczęśliwi, kiedy mogą się wykazać. Uśmiech niepełnosprawnych na twarzy - daje to takie szczęście - twierdzi wolontariuszka Irena Gołębiowska.

- Nasi uczniowie są wolontariuszami, pomagają w organizacji imprezy. Angażujemy się nie tylko w ten sposób, że użyczamy tej hali. Całe zaplecze logistyczne staramy się zabezpieczyć - mówi Piotr Worobiec, dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

- Przyjeżdżamy tutaj co roku. Uczniowie bardzo cenią te zawody - dodaje
Arkadiusz Jerzyński z Zespołu Placówek Specjalnych w Nysie.

Dzisiejsze spotkanie było dwudziestym wydarzeniem z cyklu "Imprez bez barier".
Gerard Halama
Uczestnicy, wolontariusze, organizatorzy

Wiadomości z regionu

2024-02-29, godz. 21:00 Biała: spółka komunalna ma już poręczenie gminy, może budować oczyszczalnię ścieków Gmina Biała musiała udzielić poręczenia do wysokości 7,5 mln zł, aby jej spółka komunalna mogła zbudować oczyszczalnię ścieków z infrastrukturą… » więcej 2024-02-29, godz. 20:51 Wypadek na DK45 w Lasowicach Wielkich. Osobówka wypadła z drogi Groźny wypadek na drodze krajowej nr 45 Opole - Kluczbork. W miejscowości Lasowice Wielkie auto osobowe wypadło z jezdni i uderzyło w przepust drogowy. » więcej 2024-02-29, godz. 20:10 "Słuchamy ludzi". Władze województwa spotkały się z mieszkańcami Brzegu Brzeg to kolejne miasto, w którym władze województwa spotykają się z mieszkańcami regionu. W Zamku Piastów Śląskich rozmawiano dziś (29.02) między innymi… » więcej 2024-02-29, godz. 18:03 "To będzie zbiór wytycznych do projektowania przestrzennego". Opole przygotowuje plan ogólny miasta Dzięki niemu będzie wiadomo, gdzie można coś wybudować, a gdzie nic już się nie zmieści. Opole przygotowuje plan ogólny miasta. Mają znaleźć się w… » więcej 2024-02-29, godz. 17:35 "Nie było klimatu dla inwestycji". W Kluczborku nie powstanie zakład recyklingu tworzyw sztucznych Nie będzie zakładu recyklingu odpadów tworzyw sztucznych w Kluczborku. Poinformował o tym burmistrz Jarosław Kielar. » więcej 2024-02-29, godz. 17:06 Program in vitro w Kluczborku. Wsparcie otrzyma kilkanaście par Gmina Kluczbork będzie dofinansowywać zabiegi in vitro dla par mających problem z niepłodnością. Podczas wczorajszej (28.02) sesji radni przyjęli uchwa… » więcej 2024-02-29, godz. 15:30 Zmiany w opolskim garnizonie policji. Komendant wojewódzki ma nowych zastępców Insp. Magdalena Ngyuen-Fudala, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, ma od dziś (29.01) nowych zastępców. Zastępcą odpowiedzialnym za pion prewencji został… » więcej 2024-02-29, godz. 15:15 MZD ws. remontu Chełmońskiego w Opolu: widzimy potrzebę, ale terminu nie ma [INTERWENCJA] - Sytuacja jest nam znana, ale daty możliwej realizacji inwestycji nie mamy - tak rzecznik MZD w Opolu komentuje temat fatalnego stanu ulicy Chełmońskiego w… » więcej 2024-02-29, godz. 14:59 Chcą nowej szkoły dla niepełnosprawnych dzieci. Rodzicie protestowali w Opolu [ZDJĘCIA] - Miasto powinno się wstydzić, że tutaj stoimy - w takich słowach rodzice niepełnosprawnych dzieci z Opola ocenili warunki edukacyjne ich dzieci. Ci wspólnie… » więcej 2024-02-29, godz. 14:48 W kolorowym korowodzie fundacja DOM zachęcała do przekazania 1,5 % podatku [ZDJĘCIA] W tym roku bez przebrań i tańców, ale za to ze słodkościami i uśmiechami na twarzach. Po raz kolejny ulicami Opola przeszedł kolorowy korowód fundacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »