Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-12-03, 07:15 Autor: Jakub Biel

Ochotnicy z Naroka stracili swój pojazd. Z pomocą przyszedł komendant PSP

Wypadek samochodu OSP Narok [fot. Gmina Dąbrowa]
Wypadek samochodu OSP Narok [fot. Gmina Dąbrowa]
Wypadek samochodu OSP Narok [fot. Gmina Dąbrowa]
Wypadek samochodu OSP Narok [fot. Gmina Dąbrowa]
Wypadek samochodu OSP Narok [fot. Gmina Dąbrowa]
Wypadek samochodu OSP Narok [fot. Gmina Dąbrowa]
Strażacy z OSP Narok, którzy w miniony czwartek (30.11) przez wypadek używanego przez nich wozu strażackiego, stracili możliwość pomagania innym w potrzebie. Z pomocą przyszedł komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak, który zdecydował, że strażacy otrzymają samochód będący w zasobach PSP.
- Jesteśmy szczęśliwi i ogromnie wdzięczni za tak szybką reakcje – mówi Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt gminy Dąbrowa.

- Jednostka OSP w Naroku, dość aktywna i zaangażowana, utraciła w jednym momencie możliwość do działań ratowniczych. Jednakże, sprawą zainteresował się komendant główny Państwowej Straży Pożarnej i natychmiastowo wydał polecenie pomocy naszej jednostce. Dzięki takim działaniom, szybkim decyzjom, nasza straż będzie mogła utrzymać gotowość do działań, bo wiadomo, że co to za straż, która nie ma samochodu.

Jednostka OSP w Naroku jest o tyle istotna dla zapewnienia lokalnego bezpieczeństwa, że od lat zabezpiecza miejscowości nadodrzańskie takie jak Narok, Niewodniki czy Żelazną nie tylko przed wypadkami i pożarami, ale również przed lokalnymi podtopieniami. Dodatkowo, położona jest też blisko drogi krajowej 94 gdzie często bierze udział w udzielaniu pomocy poszkodowanym w wypadkom samochodowym.
Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Wiadomości z regionu

2024-02-29, godz. 21:00 Biała: spółka komunalna ma już poręczenie gminy, może budować oczyszczalnię ścieków Gmina Biała musiała udzielić poręczenia do wysokości 7,5 mln zł, aby jej spółka komunalna mogła zbudować oczyszczalnię ścieków z infrastrukturą… » więcej 2024-02-29, godz. 20:51 Wypadek na DK45 w Lasowicach Wielkich. Osobówka wypadła z drogi Groźny wypadek na drodze krajowej nr 45 Opole - Kluczbork. W miejscowości Lasowice Wielkie auto osobowe wypadło z jezdni i uderzyło w przepust drogowy. » więcej 2024-02-29, godz. 20:10 "Słuchamy ludzi". Władze województwa spotkały się z mieszkańcami Brzegu Brzeg to kolejne miasto, w którym władze województwa spotykają się z mieszkańcami regionu. W Zamku Piastów Śląskich rozmawiano dziś (29.02) między innymi… » więcej 2024-02-29, godz. 18:03 "To będzie zbiór wytycznych do projektowania przestrzennego". Opole przygotowuje plan ogólny miasta Dzięki niemu będzie wiadomo, gdzie można coś wybudować, a gdzie nic już się nie zmieści. Opole przygotowuje plan ogólny miasta. Mają znaleźć się w… » więcej 2024-02-29, godz. 17:35 "Nie było klimatu dla inwestycji". W Kluczborku nie powstanie zakład recyklingu tworzyw sztucznych Nie będzie zakładu recyklingu odpadów tworzyw sztucznych w Kluczborku. Poinformował o tym burmistrz Jarosław Kielar. » więcej 2024-02-29, godz. 17:06 Program in vitro w Kluczborku. Wsparcie otrzyma kilkanaście par Gmina Kluczbork będzie dofinansowywać zabiegi in vitro dla par mających problem z niepłodnością. Podczas wczorajszej (28.02) sesji radni przyjęli uchwa… » więcej 2024-02-29, godz. 15:30 Zmiany w opolskim garnizonie policji. Komendant wojewódzki ma nowych zastępców Insp. Magdalena Ngyuen-Fudala, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, ma od dziś (29.01) nowych zastępców. Zastępcą odpowiedzialnym za pion prewencji został… » więcej 2024-02-29, godz. 15:15 MZD ws. remontu Chełmońskiego w Opolu: widzimy potrzebę, ale terminu nie ma [INTERWENCJA] - Sytuacja jest nam znana, ale daty możliwej realizacji inwestycji nie mamy - tak rzecznik MZD w Opolu komentuje temat fatalnego stanu ulicy Chełmońskiego w… » więcej 2024-02-29, godz. 14:59 Chcą nowej szkoły dla niepełnosprawnych dzieci. Rodzicie protestowali w Opolu [ZDJĘCIA] - Miasto powinno się wstydzić, że tutaj stoimy - w takich słowach rodzice niepełnosprawnych dzieci z Opola ocenili warunki edukacyjne ich dzieci. Ci wspólnie… » więcej 2024-02-29, godz. 14:48 W kolorowym korowodzie fundacja DOM zachęcała do przekazania 1,5 % podatku [ZDJĘCIA] W tym roku bez przebrań i tańców, ale za to ze słodkościami i uśmiechami na twarzach. Po raz kolejny ulicami Opola przeszedł kolorowy korowód fundacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »